Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By kadysiara -  26 cze 2013, 18:35
 -------
#101212
Witam. Moim problemem bardzo dokuczającym jest bardzo słaba jakość odbioru fal radiowych poza dużymi miastami. Z niektórymi problem jest nawet w dużych miastach. W czym może leżeć problem ? Dodam że nie posiadam anteny na dachu.

Rozkręciłem radio ale niestety nie mam pojęcia co tam znalazłem. Zaniepokoiły mnie 4 niebieskie kable(2 pary), które nie są podłączone oraz jeden kabelek(wychodzi z jednej z podwójnych 2 niebieskich) z dziwną końcówką. Zdjęcia zamieszczam poniżej. Za pomoc będę każdemu wdzięczny. Pozdrawiam
PS. Samochód kupiłem jakieś 3 miesiące temu, nic nie wiem czy było coś w nim robione ale dziwnie to wygląda po rozkręceniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
By gontash -  26 cze 2013, 20:29
 -------
#101217
Patrząc na te zdjęcia widać, że ktoś się bawił w car audio i do nie do końca mu to wyszło ... Grube granatowe przewody zakończone czinczami miały na celu naprawdopodobniejm podłączenia wzmacniacza. Jeśli chodzi o instalacje antenową można zauważyć separator który raczej nie należy do fabrycznej instalacji.

W mojej opini niestety musisz przejzeć całą instalacje i ją poprawić albo zrobić od nowa.

Ps: jeśli chodzi o słaby sygnał to duże prawdopodobieństwo jest , że separator nie jest zasilany +12V.
By kadysiara -  26 cze 2013, 20:37
 -------
#101221
Wielkie dzięki za pomoc. Chyba nie będę kombinować i pojade do specjalisty żeby to zrobił. Czy orientujesz się albo ktoś na tym forum jaki może być koszt anteny+poprowadzenie nowych kabli itp. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 cze 2013, 22:19
 śląskie
#101226
Podstawowe pytanie to czy to zamontowane radio jest fabryczne?

Jeśli nie tom musisz założyć takie coś zamiast tego co masz.
http://allegro.pl/adapter-antenowy-fakr ... 90002.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Pod nie fabryczne radio aby antena działała musi być pod przewód antenowy pociągnięty +12V bo wzmacniacz jest przy antenie przy szybie lub w antenie na dachu.
to taki sam patent jak masz antenę siatkową w domu. wzmacniacz i antena do tv
przewód zasilający ten separator antenowy podłączasz do przewodu z tego radia pod opisany jako remote antena.

Jeśli radio jest fabryczne vw to jedynie coś może nie stykać w tej przejściówce antena radio.
By kadysiara -  27 cze 2013, 14:59
 -------
#101276
Właśnie problem w tym że radio jest fabryczne rcd300. I zauważyłem że ta moja przejściówka jest z jednej strony na fakra które idzie do radia a z drugiej w tą rurkę wchodzi taki dłuższy bolec który wewnątrz okablowania ma nalepkę vw. Strasznie to wszystko dziwne, chyba ktoś ostro kombinował przy tym audio. Dzięki za pomoc.