Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Fortz -  10 lip 2013, 15:31
 -------
#101808
Witam wszystkich. Zakupiłem niedawno auto VW Golf V 5 drzwi rocznik 2005 z radiem rcd300 i kompletem oryginalnych głośników. Jak się niedługo okazało głośniki z tyłu były dokładane w tandetny sposób przez jakiegoś domorosłego dłubacza w mało profesjonalny sposób i tak że w prawych drzwiach siedzi jakiś blaupunkt a w lewych pionner o w ogóle innych parametrach. Dodatkowo z przodu zamiast 4 głosników + tweetery są tylko dwa a miejsca na pozostałe dwa są zaślepione. Jako że głosniki zaczęły wydobywać z siebie zamiast dźwięku więcej trzasków i szumów padła decyzja o zmianie nagłośnienia i jako że w tym temacie jestem totalnym laikiem mam kilka podstawowych pytań.
Dowiedziałem się że w przednich drzwiach jest system trójdrożny 6.5 cala, 3.5 cala i 1 calowy tweeter. Z tyłu jest system dwudrożny 5 1/4 cala i tweeter
1) W zwiazku z tym mam pytanie w jaki sposób najlepiej podłączyć głośnik 3,5 cala w przednich drzwiach jeżeli nie ma go w chwili obecnej zamontowanego ?
2) Jak podłączyć głośniki z tyłu gdyż w chwili obecnej są one podłączone bezpośrednio do głośnika 6,5 cala w przednich drzwiach ?
3) Czy konieczne jest zastosowanie dystansów mdf pod nowe głośniki?
4) Jakich kabli użyć do zmontowania całego zestawu ? Muszą to być jakieś specjalne kable ?
By Karza -  15 lip 2013, 21:29
 -------
#102035
1) Głośnik 3,5 trzeba podłączyć do zwrotnicy, musi być ona trójdrożna, aby podłączyć również 6,5 i tweetery.
2) Głośniki tylne trzeba podłączyć do zwrotnicy(dwudrożna wystarczy), następnie zwrotnicę podłączyć w odpowiednie piny w kostce głośnikowej przy radiu.
3) Dystanse są potrzebne.
4) Wystarczą kable głośnikowe ,które dostaniesz w każdym sklepie elektronicznym, musisz dobrać grubość przewodów pod głośniki( w zależności czy podłączasz je pod wzmacniacz, czy bezpośrednio pod radio).
Mam nadzieje ze nigdzie się nie pomyliłem, jeśli tak to proszę kogoś o sprostowanie.
Odsyłam do strony, następnym razem użyj opcji szukaj z prawej u góry.
http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=103934" onclick="window.open(this.href);return false;
By Rojo96 -  12 cze 2016, 17:19
 podkarpackie
#231009
Siemanko !
Posiadam Golfika V i chciałbym do niego włożyć lepsze nagłośnienie , pomożecie mi doradzić jakie będzie dobre? Chce wszystkie głośniki wymienić na lepsze i do tego kupić wzmacniacz i tube.
Sorry jak zly dzial , ale jestem nowy planuje wydać tak do 1300zł na to maks 1500 ale to juz musi nawalac
By adek -  12 cze 2016, 18:40
 łódzkie
#231019
Rojo96 pisze:Siemanko !
Posiadam Golfika V i chciałbym do niego włożyć lepsze nagłośnienie , pomożecie mi doradzić jakie będzie dobre? Chce wszystkie głośniki wymienić na lepsze i do tego kupić wzmacniacz i tube.
Sorry jak zly dzial , ale jestem nowy planuje wydać tak do 1300zł na to maks 1500 ale to juz musi nawalac
1500zł ? Będzie ciężko.

Przede wszystkim zacznijmy od tego, co znaczy 'dobre' - czy ma grać dobrze jakościowo, czy tylko głośno.

Kompletowanie audio wypadałoby zacząć od radia - tutaj zależnie od preferencji, albo 1din zapewniający dobrą jakość albo jakaś fajna stacja multi. Potem zabrałbym się za wygłuszenie (drzwi przód, a jak pozwoli budżet to tył, bagażnik i tak dalej) i dopiero myślał nad głośnikami, wzmacniaczem i złożeniem sobie skrzynki basowej / kupienie subwoofera w nadkole.
By wojtek-e30 -  12 cze 2016, 22:26
 warmińsko-mazurskie
#231051
Za 1.5k to raczej nie ma szans, za tyle to kupisz radio-multi u chińczyka, wygłuszysz drzwi i jakieś średnie głośniki.
A gdzie jeszcze wzmacniacz, sub, kable ;-)
Awatar użytkownika
By cha -  12 cze 2016, 22:41
 mazowieckie
#231057
Dobre radio muli to koszt około 1 tyś, Wygłuszenie to z 600 zł. To już przekraczasz budżet. Żeby zrobić wszystko od razu to tak 2,5-3 tyś. trzeba. Car audio to beczka bez dna. Raz udało mi się z tego wyjść ale czasami muszę walczyć ze sobą :tooth:
Na początek wygłusz drzwi.
Awatar użytkownika
By k_mis -  01 wrz 2019, 12:50
 pomorskie
#276752
Ale można też kupić radio za 300-500zł (jakieś firmowe Clarion,Alpine lub inne), wygluszyc za 200zł (mata 2mm + pianka 6mm) to zostaje jeszcze trochę na głośniki i wzmak. Będzie budżetowo ale i tak nieporównywalnie lepiej od serii prawda? :eek: