Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By hubson77 -  17 lip 2013, 14:47
 mazowieckie
#102127
Witajcie,

posiadam radio RCD300 z systemem głośnomówiącym NOKIA (nie pamiętam jaki dokładnie model)
Problem w tym, że jak ktoś do mnie dzwoni to głośność sygnału jest porażająca :)
najgorzej jest jak ktoś obok się zdrzemnie i nagle połączenie - co prawda mina pasażera bezcenna, ale poważnie rzecz biorąc trochę to przeszkadza.
Czy ktoś wie jak zmniejszyć głośność dzwonka w tym radiu?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 lip 2013, 15:52
 małopolskie
#102129
to wszystko jeszcze zależy jak to jest podłączone, ale jeżeli jest zestaw podpięty wykorzystując tylne gniazdo radia to zadzwon z 2 telefonu do siebie i jak bedziesz widzieć na radiu napis PHONE to po prostu przycisz radio, ale tak jak kolega jurgeen pisze regulacje głośności masz jeszcze na manipulatorze od zestawu BT.
By hubson77 -  18 lip 2013, 10:21
 mazowieckie
#102161
jurgeen pisze:Zobacz czy nie masz w ustawieniach telefonu glosnosci dzwonka dla zestawu Bluetooth, a na radiu raczej nie ma takiej opcji, chyba ze w samym zestawie bo on tym steruje, więc trzeba znaleźć do niego instrukcje
w telefonie sprawdzałem, nie mam takich ustawień. Do zestawu są przypisane dwa telefony i na obu jest tak samo.
Jeśli chodzi o sam zestaw, to nie wiem gdzie go zamontowali, muszę poszukać bo ogólnie widać tylko uchwyt na telefon i mikrofon przy schowku nad głową.
Krzycho pisze:to wszystko jeszcze zależy jak to jest podłączone, ale jeżeli jest zestaw podpięty wykorzystując tylne gniazdo radia to zadzwon z 2 telefonu do siebie i jak bedziesz widzieć na radiu napis PHONE to po prostu przycisz radio, ale tak jak kolega jurgeen pisze regulacje głośności masz jeszcze na manipulatorze od zestawu BT.
ten sposób z przyciszaniem jak ktoś dzwoni, nie działa, nie raz próbowałem i przycisza się tylko na chwilę. Przy ponownym połączeniu znowu ogłusza pasażerów :)

Dzięki za podpowiedzi, poszukam manipulatora, w sumie w książce od zestawu jest wyszczególnione jakieś urządzenie, którego nie widać w samochodzie, ale myślałem, że ja mam np. inny model, bo czasami książki dotyczą kilku rodzajów.

Dzięki.
By hubson77 -  19 lip 2013, 9:16
 mazowieckie
#102203
Zestaw, który posiadam to Nokia CK-7W.
wczoraj próbowałem znaleźć ten sterownik od przyciszania i niestety nie udało się.. dobrze go ukryli, bo w żadnym widocznym miejscu go nie ma.

dla pewności jeszcze raz sprawdziłem, czy jak ktoś dzwoni i przyciszę w tym momencie na radiu, to zapamięta - niestety nie :)
a głośność ustawiona jest na połowę - bez sensu.

macie jakiś pomysł gdzie mogli wcisnąć ten manipulator? tak na zdrowy rozum to powinni w jakimś łatwo dostępnym miejscu go zamontować, ale tak nie zrobili.
Awatar użytkownika
By glodek -  19 lip 2013, 9:31
 wielkopolskie
#102206
Jak nie masz modułu pod siedzeniem to na bank masz go pod radiem za panelem klimatyzacji - tam jest dość miejsca.

a ten przycisk do odbierania połączeń nie steruje głośnością ??
Obrazek
By hubson77 -  19 lip 2013, 10:44
 mazowieckie
#102209
jurgeen pisze:Zobacz pod popielniczka czy nie jest wcisniety :) będziesz pewnie musiał lecieć po kablu od centralki, o ile w ogóle wiesz gdzie ona jest :)
sprawdzę pod popielniczką, gdzie jest centralka - nie mam pojęcia, kupiłem samochód już z zamontowanym zestawem i szczerze mówiąc do tej pory mnie to nie interesowało :)
glodek pisze:Jak nie masz modułu pod siedzeniem to na bank masz go pod radiem za panelem klimatyzacji - tam jest dość miejsca.
a ten przycisk do odbierania połączeń nie steruje głośnością ??
połączenia odbieram telefonem i problem w tym, ze tego sterownika (odbieranie połączeń, sterowanie głośnością) nie mogę zlokalizować :)
By hubson77 -  19 lip 2013, 11:29
 mazowieckie
#102218
W niedzielę będę miał może trochę więcej czasu to poszukam, może coś znajdę :)

Można powiedzieć, że problem przestał być tak dokuczliwy, co prawda nie znalazłem centralki ani sterownika od przyciszania ale troche udałosię to opanować.

do tej pory jak ktoś do mnie dzwonił sygnał dzwonka wydobywał się z głośników samochodowych w sposób bardzo drastyczny a telefon milczał, zmieniłem w ustawieniach telefonu, aby dzwonek był słyszalny w telefonie. Wynik jest taki, że telefon dzwoni normalnie, a dzwonek w głośnikach jest dużo dużo cichszy :) tak to ja rozumiem..
Dziękuję wszystkim za pomoc. udanego weekendu.

ps może kiedyś przypadkiem znajdę ten potencjometr od centralki :)