Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By rav77 -  09 sty 2014, 14:40
 śląskie
#115130
dexter23pl pisze:Kolego a ten adapter do wtyków antenowych to masz z zasilaniem?
Może radio nie daje zasila nia na przewód antenowy i dlatego może gorzej odbiera?
Generalnie radio nie odbiera najgorzej, ale mam porównanie z ori gdzie nie miałem żadnych "ale".
Adapter mam zwykły podwójny Fakra. Według załączonego do radia schematu podłączeń są tylko dwa gniazda do anten w szybie i na dachu bez dodatkowego zasilania. Mam przewód "p.cont (to amplifier), ale on jest w wiązce z wyjściem na kamerę cofania.
No to mam pytanie czy oryginalne radia mają zabudowany separator który podaje napięcie na wzmacniacz po kablu antenowym bezpośrednio z radia, a ten kombajn choć jest dedykowany do VW nie ma ? Muszę to sprawdzić jak mi go oddają z naprawy.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  09 sty 2014, 15:22
 śląskie
#115134
Oryginalne radio podaje 12v na środkowa żyle w przewodzie antenowym. W antenie jest wzmacniacz który jest własnie tym 12v zasilany.
To wygląda dokładnie tak samo jak antena siatkowa z zasilaczem.
By SkylineRG -  09 sty 2014, 22:37
 lubelskie
#115197
I u mnie siedzi zamontowane od godziny :tooth:

1. Podłączenie bezproblemowe raczej, antena GPS w schowku przymocowana do tego metalu na gorze w schoweczku pasazera, zero problemow, mikrofon wyprowadzony, zero problemow, problem z podlaczeniem radia, spilowalem grubym pilnikiem styki antenowe i weszly bez problemu. U mnie problem byl z podlaczeniem uziemienia, w oryginalnym radiu (mialem cos takiego http://allegro.pl/radio-cd-vw-golf-v-ko ... 48702.html" onclick="window.open(this.href);return false; cholera wie co to za model. EDIT - RCD300 :D ) wszystko bylo tip top, w tym Blau uziemienie nie miescilo sie miedzy te "pletwy" z tylu radia. Ale od czego byl w/w pilnik ;d Wszystko dziala i gra tak jak nalezy.
2. Jakość dzwieku, jesli radio mozna bylo wczesniej ocenic w skali do 10 to gralo 7,5/10, to teraz gra 6/10. Jesli chodzi o jakosc z kart sd czy dvd czy tez cd nie jest zle. X lat temu mialem Leona z system audiofilskim i wiem jak duzo daja ustawienia dzwieku, trzeba sie pobawic potestowac i mozna ustawic wartosci ze tak powiem bardzo zadowalajace. (chodz i tak to nie Alpine najwyzszy model).
3. AutoMapa w 2D smiga bez jekniecia, w 3D muli przy skrzyzowaniach, ale mam taki podreczny wynalazek przenosny jak Nokia 500 z auto mapa i tam dopiero zamulenie jest konkrete porownujac Blau 835.
4. Ogolnie fajny bajer, kropka nad i nad modami i tyle o ;)
Ostatnio zmieniony 10 sty 2014, 7:13 przez SkylineRG, łącznie zmieniany 1 raz.
By SkylineRG -  10 sty 2014, 10:54
 lubelskie
#115228
cyprianmeister pisze:Widzę że osób z tym ustrojstwem przybywa, a nie rozważaliście tego samego tylko bez loga Blaupunkta za 1000 zł mniej ? czyli Adayo C69C8 ?
Fajnie jakby ktoś do przetestował, albo porownał do Blaupunkt Philadelphia 835, ale podejrzewam, że nie ma biedy :) moze sie roznic obudowa, grafika w menu i inym logo, ale to tylko gdybanie.
By Logan -  18 mar 2019, 22:55
 małopolskie
#272700
Witam,

Czy komuś udało się poprawić jakość odbioru radia w Philadelphia 835? Nie wiem jak odbierało ori. ale w innym moim samochodzie radio działa znacznie lepiej w tych samych miejscsch. Po lekturze forum, tego i zagranicznych zabrałem się za diagnozę anteny dachowej. Okazuje się ze u mnie jej odłączenie nie ma wpływu na jakość odbioru . W jednym z wątków widziałem sugestię zastosowania anteny wewnętrznej Blaupunkt zamiast fabrycznej. Zanim zabiore się za wymianę może któryś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Jeśli zbyt głęboko kopię proszę Moderację o usunięcie/przeniesienie.
Pozdrawiam serdecznie.