Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By mathev -  14 wrz 2013, 15:12
 dolnośląskie
#105844
Witam. W moim golfie posiadam radio RCD. Ojciec kupił tez golfa tylko z jakimś chijskim radiem. Mam okazje kupic radio RNS nie wiem dokładnie czy RNS 300 czy RNS 500. chciałbym swoje radio dać ojcu a do siebie zamontować RNS. Mam kilka pytań. Troszkę czytałem ze jak się wymieni RCD na RNS to pada aku :/ jest jakaś możliwość poradzić sobie z tym problemem? sama wymiana radia wystarczy czy trzeba jeszcze vcdsem coś pozmieniać? tak samo u ojca? posiadam kabel ale za bardzo nie wiedział bym jak to zrobić. Jakby ktoś byłby chętny udzielić mi pomocy bardzo był bym wdzięczny. Z góry dzięki.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By piotrekp -  14 wrz 2013, 16:03
 małopolskie
#105848
Musisz sprecyzować, jakie masz radio teraz i na jakie wymieniasz. Stara generacja (radia, ktore były w 5tce) to RCD 300, RCD500 i RNS500. Jeśli wymienisz na nową generację (radia z MK6) czyli RCD310, RCD510, RNS315, RNS510 to musisz posiadać CAN gateway przynajmniej z literką L, inaczej radio będzie rozładodywało akumulator przy wyłączonym silniku.
By mathev -  16 wrz 2013, 9:42
 dolnośląskie
#105973
moje radio to RCD 300 Obrazek to radio chce włożyć do ojca. w zamian za polkę i jakiegos chińczyka. jak bedzie wygladało podłaczenie tego radia? zapewne chinczyk jest pod kostki iso. bez problemu dostane orginalne kostki pod orginalne radio? radio ktore chce włozyc do siebie to RNS 300Obrazek Jak bedzie wygladała sprawa u mnie? bede potrzebował dodatkowej anteny pod navi? nie bedzie rozładowywała aku? bede musiał uzyc jakiegos kodowania do vcda? jak tak czy były ktos mi w stanie pomoc. jeszcze jedna sprawa czy jak wyciagne te radia bede potrzebował jakiegos kodu? jak tak to gdzie go znajde.
dzieki pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  16 wrz 2013, 13:55
 małopolskie
#105983
do obu będziesz potrzebować kodów, co do wsadzenia rcd300 do ojcowego radia to moze poprzedni właściciel założył chinola na przejściówce... jak nie to ja mam takie nowe kostki... do RNS300 bedziesz musiał założyć antene GPS...

ale ogólnie bezsensu zamiana... no chyba że chodzi ci o mp3, bo jezeli o navigację to sobie daj spokój :) bramki nie musisz wymieniac rns300 nie rozładowywuje akumulatora...
jak by co mam rcd300 z mp3 do sprzedania