Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By carlos_n -  17 paź 2013, 0:57
 łódzkie
#108505
Witam,
Jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post w którym opisze swój problem, więc proszę o wyrozumiałość. Użyłem wyszukiwarki, ale nic konkretnego na ten temat nie znalazłem.
Otóż w swoim Golfie posiadam zestaw głośnomówiący(uchwyt na desce + moduł pod siedzeniem), ale bez kierownicy multi.
Mam problem ze sparowaniem telefonu z zestawem, możliwe że robię coś źle albo po prostu jest to niemożliwe przy takiej konfiguracji zestawu.
Stąd rodzi się moje pytanie do osób które maja większe doświadczenie ze swoimi autami i sprzętem w nim zamontowanym.
Jak poprawnie powinno się sparować telefon z zestawem i czy w ogóle jest to możliwe w moim przypadku? Interesuje mnie połączenie bluetooth.

Poniżej zamieszczam zdjęcia mojego zestawu.


Zdjęcie modelu adaptera:
Obrazek
Obrazek


Zdjęcie modułu pod siedzeniem:
Obrazek
By carlos_n -  17 paź 2013, 1:08
 łódzkie
#108507
Próbowałem na 3 telefonach ( nokia e51, nokia c7, samsung wave III) i żaden nie wyszukuje. Próbowałem metody takiej jak jest opisana w instrukcji, ale nie ma nawet dźwięku potwierdzenia kasowania poprzednich połączeń czy nawet uaktywnienia wyszukiwania nowego połączenia w głośnikach. Możliwe, że coś źle robię, dlatego postanowiłem napisać na forum.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 paź 2013, 10:42
 małopolskie
#108521
Instrukcja podlaczenia

1. wlaczyc stacyjke
2. wciagu 5 sekund nalezy najpierw nacisnac przycisk "i", pozniej "kluczyk" na uchwycie telefonu (efektem jest pojawienie sie w radiu na moment sluchawki oraz krotki sygnal dzwiekowy)
3. w telefonie wlaczyc bluetooth, wyszukac urzadzenie, polaczyc sie z UHV VW, kod 0000, potwierdzic oraz zaakceptowac, zeby za kazdym razem sie laczyl bez pytania.
4. po poprawnych powyzszych czynnosciach w telefonie powinien pojawic sie komunikat ze polaczona z UHV VW i samochod jest sparowany z telefonem.
5. dokladnie tak samo mozna podlaczyc inne telefony

Uwagi:
- po kazdym wlaczeniu stacyjki radio laczy sie z ostatnio powiazanym telefonem
- przy wlaczonej tylko stacyjce, bez uruchomienia silnika, telefon rozlacza sie po jakims czasie (chyba okolo 5 minut) - nie wiem dlaczego?
- jesli zestaw nie przyjmuje kodu 0000, nalezy w VCDS w odpowiednich blokach modulu "77.Telefon" odczytac poprawny kod dostepu
- jesli nie mozna przypisac telefonow, najpierw mozna jeszcze sprobowac przez VCDS wykasowac baze juz zapisanych telefonow (reset) w odpowiednim bloku modulu "77.Telefon"

Krotka instrukcja obslugi:

wybranie numeru - wybrac numer oraz nacisnac odpowiedni przycisk w telefonie
odebranie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie
zakonczenie polaczenia - nacisnac krotko przycisk sluchawki w kierownicy lub odpowiedni w telefonie
odrzucenie polaczenia - nacisnac i przytrzymac 2 sekundy przycisk w kierownicy lub odpowiedni w telefonie
sciszanie/zglasnianie rozmowy - mozna uzywac przyciskow glosniej/ciszej na kierownicy
przelaczenie pomiedzy zestawem UHV, a glosnikiem w telefonie - wybrac w telefonie opcje "wylacz zestaw glosnomowiacy" lub podobny (w zaleznosci od telefonu i modelu)
przelaczanie pomiedzy kilkoma telefonami - (jezeli mamy kilka telefonow mozemy na przemian podlaczac je do zestawu) i w tym celu najpierw wylaczyc w pierwszym telefonie powiazanie z UHV, nastepnie 2x szybko nacisnac przycisk sluchawki w kierownicy, pozniej w drugim telefonie w opcjach bluetooth wybrac powiazanie z UHV VW i "Powiaż" - efektem bedzie podlaczenie drugiego telefonu
podlaczenie ponowne telefonu - jesli z jakis wzgledow mielismy odlaczony telefon od zestawu i chcemy ponownie zalogowac ostatnio wspolpracujacy telefon z zestawem nalezy nacisnac i trzymac przycisk sluchawki w kierownicy minimum 5 sekund, po zwolnieniu przycisku zestaw polaczy sie z "ostatnim" telefonem.
By carlos_n -  17 paź 2013, 11:57
 łódzkie
#108532
Dzięki wielkie za wyczerpujący opis.
Widzę, że jednak wszystko dobrze robiłem, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Zastanawiają mnie dwie rzeczy, czy wszystko jest sprawne, ponieważ ani nie ma sygnału potwierdzającego w radiu ani słuchawki. Druga rzeczą jaka mnie zastanawia to to czy adapter jest sprawny, bo dopiero co go wczoraj dostałem pocztą(mam możliwość zwrotu towaru, dlatego chce to uruchomić jak najszybciej). Czy jest taka możliwość, że np. zestaw jest rozprogramowany w komputerze? Może jest jakiś z łodzi forumowicz który ma sprawny adapter i spotkałby się ze mną gdzieś na mieście, żeby sprawdzić czy to jest coś poważniejszego czy np. walnięty adapter?
By carlos_n -  17 paź 2013, 12:08
 łódzkie
#108534
Podświetlają.
Na początku jak go kupiłem, miałem też problem z oryginalnym adapterem Ipod, w ogóle nie było zasilania w nim, przez co Ipod się nie ładował i nie aktywował w radiu, ale jakoś znajomy elektryk mi to zrobił i teraz wszystko działa poprawnie.
Radio mam RCD 300.
By carlos_n -  18 paź 2013, 20:13
 łódzkie
#108702
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak można spróbować uruchomić ten zestaw?
W Passacie mam moduł premium, spróbuje je zamienić, może da się wykluczyć to czy któryś z podzespołów zestawu jest popsuty.
Liczę na jakieś podpowiedzi co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam
By carlos_n -  18 paź 2013, 21:48
 łódzkie
#108723
carlos_n pisze:Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł jak można spróbować uruchomić ten zestaw?
W Passacie mam moduł premium, spróbuje je zamienić, może da się wykluczyć to czy któryś z podzespołów zestawu jest popsuty.
Liczę na jakieś podpowiedzi co z tym fantem zrobić.
Pozdrawiam
Tak jak mówiłem, przełożyłem moduły. Ten z Passata aktywował się w Golfie, ale niestety nie mogłem nic zrobić bo nie mam kierownicy multi. Natomiast podłączyłem moduł z golfa do Passata, włożyłem tez adapter do podłokietnika i niestety nawet przyciski na nim się nie podświetliły. Może to wskazywać na to ze moduł który mam w golfie jest walnięty?
Wiem, że dla niektórym moje pytania mogą być idiotyczne, ale nie mam zielonego pojęcia o elektronice, dlatego zwracam się z pytaniami do was, do bardziej doświadczonych w tym temacie.
By carlos_n -  20 paź 2013, 13:16
 łódzkie
#108860
Dobra wielkie dzięki za pomoc!:) Ale chyba najpierw zacznę od zwrotu adaptera który niedawno zakupiłem na allegro, ponieważ dopiero teraz sprawdziłem i okazuje się, że ten adapter wcale nie łączy się przez Bluetooth'a z telefonem, dlatego pewnie nie pokazuje się nic na radiu ani nie ma sygnału dźwiękowego. Przynajmniej z informacji na tej stronie tak wynika: http://adaptery.top-int.pl/?10,adapter- ... -6020-6021. W ogóle nie sprawdziłem tego przed zakupem.
By pabloo1983 -  20 gru 2014, 15:41
 pomorskie
#155266
Witam,
jestem nowy na forum i szukałem długo odpowiedzi na moje pytanie dlatego piszę akurat w tym miejscu i wierzę , że ktoś będzie mi mógł pomóc. Mianowicie mam oryginalną przystawkę do zamontowania przystawki. Ja zdecydowałem się na takie rozwiązanie http://i.ytimg.com/vi/nK8Yiip1sfM/maxresdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; . Jest to przystawka bluetooth. I sytuacja wygląda następująco. Telefon się paruje , wszystko wygląda super, ale podczas rozmowy nie słychać mnie! Dopiero jak krzyczę do mikrofonu to rozmówca twierdzi , że słychać mnie jak bym stał gdzieś daleko. Myślicie, że problem może leżeć po stronie mikrofonu? Mogę dokupić nowy, to nie jest majątek ale nie wiem czy ma to sens. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc, bo nie wiem jak ten problem rozwiązać...
By pabloo1983 -  21 gru 2014, 12:21
 pomorskie
#155368
Akurat to zdjęcie w wyszukiwarce najbardziej oddaje wizualnie wygląd zestawu :) . Też jestem zdania , że z adapterem jest wszystko ok i to generalnie kwestia mikrofonu. A myślicie, że jest opcja regulacji czułości mikrofonu np VAG-iem? Choć to by było bez sensu, żeby fabryczna sprawna instalacja pod telefon zmuszała użytkownika do podłączania samochodu pod komputer. Pewnie wszystko się sprowadzi do zakupu mikrofonu (http://vfhost.home.pl/mobilem/pub/MOBIL ... fonVW1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;) . Chyba , że macie jakaś propozycje jak jeszcze można to sprawdzić