Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By GeQu -  29 lis 2020, 19:07
 wielkopolskie
#284286
Przeszukałem wątek jednak nie znalazłem odpowiedzi.
HW: H04
SW: 1100
Mapy są bardzo stare, mają tylko główne polskie drogi i nic więcej.
Jakie mapy mogę wgrać? Czy najpierw jakaś aktualizacja SW a potem mapy, tylko jakie?
By untaztood -  30 lis 2020, 18:00
 mazowieckie
#284294
GeQu pisze:Przeszukałem wątek jednak nie znalazłem odpowiedzi.
HW: H04
SW: 1100
Mapy są bardzo stare, mają tylko główne polskie drogi i nic więcej.
Jakie mapy mogę wgrać? Czy najpierw jakaś aktualizacja SW a potem mapy, tylko jakie?
Wgraj bezpiecznie 4120A, fix jeśli masz stary bordnetz i do tego najnowsze mapy.
By seebst -  01 lis 2021, 8:12
 lubuskie
#287530
Przebrnąłem przez pierwsze 20 stron tego tematu... Sporo tego jest, ale większość tyczyło się stricte car audio, aniżeli samego radia. Dlatego chciałbym się dowiedzieć następującej rzeczy: tak sobie myślę, czy zamiast kupować stację multimedialną na Androidzie, nie lepiej dołożyć trochę i kupić rns510... Ale ilość kolejnych modułów i adapterów, aby to wszystko działało jak trzeba, mnie przeraża. Generalnie sprawa ma się tak, że posiadam obecnie rns300, czerwone zegary full fis 2008 rok i zestaw głośnomówiący VW Touch Adapter Bluetooth 000.051.473.A oraz kierownicę multi 8 przycisków. Pod fotelem pasażera brak jest jakiegokolwiek modułu Bluetooth, a pod lampką podsufitki nie ma fabrycznego mikrofonu, tylko taki na jacka podłączany pod ten w/w zestaw głośnomówiący. Jak więc ogarnąć temat Bluetooth w rns510 i mikrofonu. Czy zamiast szukania fabrycznego rozwiązania z modułem pod siedzenie, które jest pieruńsko drogie, można poszukać takie uniwersalne adaptery z allegro, np. po 200 zł? A co z mikrofonem - musi być ten oryginalny? Jego, tak czy inaczej, wpina się w ten moduł pod siedzenie? W cholerę droga zabawa...

Czy dzięki temu zyskam na moich czerwonych zegarach informacje o książce telefonicznej, statusie sieci, będę mógł z pozycji menu MFA+ do kogoś zadzwonić i odebrać połączenie przyciskiem z kierownicy?

Oraz, czy pomimo tego, że radio miałoby już polskie menu, polskiego lektora, to na liczniku komunikaty z navi w dalszym ciągu byłyby po angielsku, jak jest obecnie z rns300?
Awatar użytkownika
By Wojtas -  27 mar 2023, 14:02
 zachodniopomorskie
#290282
Witam wszystkich ,

Pytanie, a mianowicie mam uszkodzony dysk SSD w rns510 i będę wymieniał go na nowy - co muszę zrobić, wgrać (mam na myśli że widziałem już zbiór softów użytkownika pab567 i nie wiem który mam pobrać aby zaktualizować to do mojego obecnego softu- może nie trzeba wszystkiego wgrywać? )
Dysk który kupię będzie oryginalny 40GB (chyba jednak 32GB ale to sprawdzę jak już przyjdzie bo na nim nic nie pisze)

Mój obecny soft:

1T0 035 680 H ver.C12
HW: H61
SW: 3970


Proszę Was o pomoc jakiś nr wersji(czy mam wgrać 5238 by Josi z podziałem 60-35-5 czy może jest coś nowszego) , ewentualnie jak to wgrać (może być na PW.aby nie śmiecić tu) będę bardzo wdzięczny
---------------------------------------------------------------------------
...dałem sobie radę - jednak trzeba kilka dni śledzić na poszukiwaniach problemów i odpowiedzi, ale udało się , dzięki za odp.poszło to co polecacie 5238 z tym podziałem - no i na szczęście nie mam już błędu(stał na zmianie języka...uff)






By matmixmix -  13 paź 2023, 22:42
 dolnośląskie
#290694
Witam . Mam problem z rns510 a konkretnie z nawigacją . Widzi satelity ale na kompasie i na fisie pokazuje cały czas północ , nic się nie zmienia bez względu na kierunek jazdy co skutkuje tym że po wybraniu trasy kursor dziwnie się przesowa . Raz w prawo raz w lewo raz do tylu . Błądzi po całej mapie a nie trzyma się trasy . Antena 100% sprawna . Gościu co naprawia radia już nie ma pomysłu co zrobić . Wgrane były już różne softy i mapy oraz wymieniony żyrokompas i dalej to samo . Ma ktoś jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
By tajpej -  14 paź 2023, 11:46
 małopolskie
#290695
matmixmix pisze:
13 paź 2023, 22:42
Witam . Mam problem z rns510 a konkretnie z nawigacją . Widzi satelity ale na kompasie i na fisie pokazuje cały czas północ , nic się nie zmienia bez względu na kierunek jazdy co skutkuje tym że po wybraniu trasy kursor dziwnie się przesowa . Raz w prawo raz w lewo raz do tylu . Błądzi po całej mapie a nie trzyma się trasy . Antena 100% sprawna . Gościu co naprawia radia już nie ma pomysłu co zrobić . Wgrane były już różne softy i mapy oraz wymieniony żyrokompas i dalej to samo . Ma ktoś jakiś pomysł ?
jaki numer nawigacji ?
By matmixmix -  15 paź 2023, 8:55
 dolnośląskie
#290696
tajpej pisze:
14 paź 2023, 11:46
matmixmix pisze:
13 paź 2023, 22:42
Witam . Mam problem z rns510 a konkretnie z nawigacją . Widzi satelity ale na kompasie i na fisie pokazuje cały czas północ , nic się nie zmienia bez względu na kierunek jazdy co skutkuje tym że po wybraniu trasy kursor dziwnie się przesowa . Raz w prawo raz w lewo raz do tylu . Błądzi po całej mapie a nie trzyma się trasy . Antena 100% sprawna . Gościu co naprawia radia już nie ma pomysłu co zrobić . Wgrane były już różne softy i mapy oraz wymieniony żyrokompas i dalej to samo . Ma ktoś jakiś pomysł ?
jaki numer nawigacji ?
1T0035680R HW H31. SW 6276. Mapa 8477
  • 1
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72