Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By iras -  15 lut 2017, 15:57
 pomorskie
#247654
Pacjent to VW Scirocco z 2008, czyli jeszcze stare wnętrze / instalacja elektryczna jak w Golfie V.
Jest problem z RNS510. Jak działa to działa wszystko, sterowanie z kierownicy, podświetlenie, diagnozuje się.
Po kilkunastu dniach przestaje się włączać. Nie działa podświetlenie, nie można włączyć z przycisku, nie działa reset (wyjęcie płyty + przycisk obok + setup). Tak jakby nie było prądu.
Czasami po kilku dniach znowu zechce się nagle włączyć i działa przez kolejne dni.
Jak nie dawało się uruchomić zostało wyjęte w serwisie, podłączone na stole, działa, przełożone z powrotem do auta, działa, ale po kilku dniach znowu kupa. Serwisy nawigacji rozkładają ręce - "Panie, u mnie działa ..", "włożyłem spowrotem do auta i działa", "jeździć obserwować".
Obserwacje poczynione, ale rozwiązania brak.

Jakieś sugestie? :)
Z góry dzięki
By pab567 -  15 lut 2017, 17:00
 mazowieckie
#247659
Są cztery płyty elektroniki (front, tył, radio, główna ) i każda z nich może być przyczyną. Najczęściej jest to płyta radiowa i od niej proponowałbym zacząć.
By matmixmix -  15 lut 2017, 22:58
 dolnośląskie
#247676
Witam. dostalem radio od znajomego ze skody 3T0 035 680 na dole jest data chyba z wersja bo jest B ale nie przy numerze tylko przy dacie. B 25.06.2009. radio wyglada jak nowe, ale po podlaczeniu pojawia sie logo skody i wylacza sie. trzeba wgrac nowy soft ? chcialbm wgrac soft oczywiscie z logo Vw a podswietlenie jakos pozniej sie uporam. jaka wersje softu do tego radia szukac ? i jak jest z kodem ? czy przy wgrywaniu softu radio prosi o kod ? czy po jego wgraniu dopiero wola kod ?
By pab567 -  15 lut 2017, 23:16
 mazowieckie
#247677
Żeby wgrać soft VW trzeba najpierw radio przestawić na VW a tego bez narzędzi serwisowych nie zrobisz.

Chyba ze wystarczy Ci samo logo VW a reszta (skórki ) ze Skody...
By matmixmix -  20 lut 2017, 18:40
 dolnośląskie
#247862
skorke wystarczy vcds-em przestawic chyba http://www.my-gti.com/1214/changing-the ... our-scheme
ale mniejsza z tym. nie znam kodu do radia i na dodatek uwalony soft. wkladalem plyte naprawcza swl nic sie nie dzieje cos tam niby czyta ale po chwili przestaje. wkladalem soft 1100 i na tym chociaz cos sie pokazalo bo pojawil sie loading ale po chwili SOFTWARE LOADING ERROR (010306) SWL ERROR. po wlozeniu softu 38xx jakis tam czarny ekran nic sie nie dzieje choc naped przez chwile czyta plyte. po wlozeniu oftu 4020 rowniez nic czarny ekran. co robic ? radio to 3T0 035 680
B 25.06.09 HW H11 SW 1164
By Dexteroza -  24 mar 2017, 19:32
 śląskie
#249416
Cześć,

niedawno kupiłem Golfa z RNS-em 510. Nie wiem do końca który to model, ale w czym rzecz:
Otóż chciałem sobie sprawić navi/mapy. Ściągnąlem gdzieś mapy WEST v. 14. Przerobiłem przez MAPtool (zalecany do tej wersji) zgrałem na MICRO SD z adapterem i cały podekscytowany idę do auta... Załączam i... klops... Wyczytałem, że porzebna jest akutalizacja SWL, więc zainstalowało się pomyślnie 4120A. Doczytałem również ze MICRO SD może nie działać. Kupiłem zatem zwykłąd SDHC 16GB i dalej nic. Próbowałem również DVD DL (nagrane na 3 różnych nagrywarkach i też bida z nędzą. Przeszperałem chyba poł for internetowych i wszędzie wypisują ze to karta zła, że płyta zła itd.
Ma ktoś może jakiś pomysł? bo ja już straciłem nerwy i ochotę na to navi.

Dzięki za pomoc
By Dexteroza -  31 mar 2017, 22:58
 śląskie
#249851
Ja śląsk. Jednak udało mi sie zainstalować mapy bodajże v. 10 i co sie okazało? 0/0 satelit... więc się poddałem. Potrafi ktos tu na ślasku zdiagnozowac problem?
By matmixmix -  02 kwie 2017, 11:29
 dolnośląskie
#249898
witam. moze ktos wie dlaczego rns 510 nie wyswietla godziny po przekreceniu zaplonu. w radiu opcja jest ustawiona. radio zakodowane w aucie. komunikaty na fisie z navi sa itd a godziny brak. przy uruchomieniu radia pokaze sie na chwile godzina po czym zaraz uruchamia sie radio i znika. a z tego co wiem powinna wyswietlac sie caly czas jak radio jest wylaczone i przekrecony zaplon.
Awatar użytkownika
By inco89 -  24 kwie 2017, 19:29
 śląskie
#251018
Cześć

Niedawno kupiłem golfa 5 Gti i mam następujący problem. Poprzedni właściciel korzystając z radia RNS510 które grało w ori systemie VW z oryginalnym zewnętrznym wzmacniaczem który był umieszczony pod fotelem kierowcy zrobił następująca modyfikację. Oryginalny wzmacniacz został usunięty natomiast z jego wyjść został poprowadzony sygnał do bagażnika gdzie obecnie jest wzmacniacz crunch który obsługuje głośniki przód i tył. Wszystko było by ok gdyby nie to, że w momencie uruchomienia systemu przez jakieś 3 sekundy dźwięk jest zniekształcony. Słychać wyraźne charczenie, po upływie tego czasu system gra czysto i bardzo przyjemnie. Dodam, że remote do wzmacniacza jest podany z gniazda zapalniczki.

Jakie mogą być tego przyczyny? Zła masa? ten remote?

Druga sprawa to od czasu do czasu same przełączają się utwory, nie zależnie od tego czy z karty SD czy HDD

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
By Lukas_Tiguan -  24 maja 2017, 23:42
 lubelskie
#252319
Witam! Jestem nowym, posiadaczem vw Tiguana 2.0 tdi z 2008 roku, przesiadłem się z trochę mniejszego auta i chciałbym zamontować kamerkę cofania, i tu sprawa się komplikuje - dla mnie laika..

Posiadam oryginalne radio RNS 510
Pod spodem dane radia spisane z OBD 2 VAG-a:
Nr. seryjny części: VW/Audi: 1KO035195AA
Wersja oprogramowania : 0063
Część sprzętu: 1K0035195AA
Wersja sprzętu: 022
Wersja sprzętu: 2229548
Opis systemu: Radio RCD5
Długie kodowanie: 0500040004

Czy samo podpięcie modułu audio video + zakup kamerki montowanej np. w tablice rejestracyjną sprawdzi się w połączeniu z autem?
Czy potrzeba mi coś więcej? O ile takie zestawienie da rade?
Chciałbym aby po wrzuceniu biegu wstecznego załączał się obraz z kamery.

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Trillest -  28 cze 2017, 13:51
 dolnośląskie
#253838
Witam,

Wgrałem soft 5238 do RNS510 C. Oczywiście sformatowały się mapy. Nagrałem mapy 8350 na płyte Verbatim DRD+R DL. Mapy czyta z DVD, ale mam problem ze zgraniem ich na dysk. Pasek ładuje się do 3/4 i idzie od nowa. Gdzie leży błąd ? RNS ma teraz 3 partycje.

Ps. Może spróbować z karty SD ? jest to bezpieczne jeżeli chodzi o same mapy ?
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 72