Volkswagen Golf MK5

tapatalk Zmiany na tapatalku tapatalk

W zwi─ůzku z przej─Öciem konta forum na tapatalku, prosimy wszystkich u┼╝ytkownik├│w o usuni─Öcie starego profilu oraz wyszukanie go ponownie po frazie Forum VW Golf V. Stare konto przestanie by─ç aktywne.

Gara┼╝ - sprz─Öt audio, nawigacje, radia CB
przez muflon83 -  
 lubuskie
gral48 pisze:Je┼╝eli kto┼Ť nie mo┼╝e zaktualizowa─ç V14 West z p┼éyty DVD-DL, a koniecznie musi mie─ç now─ů map─Ö to mo┼╝na u┼╝y─ç MapsTool ver.2.0.1 lub 2.0.2.
Nowsze wersje nie "widz─ů" mapy V14. Sprawdzone :yes:

link do MapTools http://pzwrumia.pl/wp-content/uploads/2 ... -2.0.2.rar

Hmm , maptool zmniejsza do 4.9GB wiec i tak nie wejdzie na DVD single layer
Awatar u┼╝ytkownika
przez gral48 -  
 pomorskie
Ale mo┼╝esz zainstalowa─ç bezproblemowo i bezstresowo z SD. I nie musisz kombinowa─ç z nagraniem DVD DL
Aha. Link wy┼é─ůczy┼éem . Jak co┼Ť to pw
przez Malysmall1989 -  
 warmi┼äsko-mazurskie
Witam, od jakiego┼Ť czasu jestem posiadaczem Golfa V z radiem RMS 510.
W weekend by┼éem w 3mie┼Ťcie i zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e mapa jest do┼Ť─ç nie aktualna, postanowi┼éem si─Ö tym zainteresowa─ç, pogrzeba┼éem, poczyta┼éem i postanowi┼éem zainstalowa─ç wersj─Ö mapy V14 East (poprzednia wersja by┼éa V9). Na razie zmarnowa┼éem 3 p┼éyty, przy trzeciej kopiowanie mapy zatrzyma┼éo si─Ö przy oko┼éo 50%, plytka zosta┼éa wypluta z radia. P┼éytki (Verbatima DVD DL+r) wypalam przy pomocy ImgBurn a map─Ö pobra┼éem z gryzonia, kto┼Ť wcze┼Ťniej poda┼é link w temacie. P┼éyta nr 3 wypalona zosta┼éa na PC, 2 poprzednie wypalane na laptopie nie ruszy┼éy wcale (pewnie wina nagrywarki w laptopie). Jednocze┼Ťnie zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e radio rysuje mi p┼éyty, ju┼╝ po pierwszym wypluciu p┼éyta jest porysowana, po w┼éo┼╝eniu sytuacja si─Ö powtarza, 50 % i koniec. Aktualnie pozosta┼éem bez mapy :D

Par─Ö informacji o radiu, kt├│re uda┼éo mi si─Ö zdoby─ç przed pr├│b─ů wgrania mapy:
Delivery part number 1T0035680D
HW-Version H50
SW-Version 4120
SV SW-Version C_EU_16.120_t2
HW Vehicle 0xC201
SW Vehicle 0x442A3404
HW Radio 0006
Lista jest do┼Ť─ç d┼éuga, my┼Ťl─Ö ┼╝e tyle wystarczy.

A teraz kilka pytań:
1. Czy na sofcie, kt├│ry mam aktualnie wgrany, jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zainstalowania mapy v14?
2. Czy warto aktualizowa─ç soft kt├│ry posiadam ?
3. Czyta┼éem, ┼╝e nowsze mapy potrzebuj─ů wi─Öcej miejsca, a co za tym idzie, inaczej podzielonych partycji. Jak mog─Ö sprawdzi─ç jak mam podzielone partycje?
4. Co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů rysowania p┼éyt, i czy mo┼╝e to by─ç bezpo┼Ťredni pow├│d niepowodzenia podczas kopiowania mapy?
5. Czy w tej sytuacji może pomóc czyszczenie lasera przy pomocy specjalnej płyty?
6. Z jak─ů pr─Ödko┼Ťci─ů nagrywa─ç p┼éyt─Ö z map─ů ? (odpowied┼║ najwolniej jak si─Ö da raczej jest do┼Ť─ç og├│lna)?

Uprzedzaj─ůc propozycj─Ö instalowania mapy z karty SD, nie da rady, slot na karty jest uszkodzony i karta nie bardzo chce si─Ö tam trzyma─ç.

Na razie nic więcej mi nie przychodzi do głowy.
Awatar u┼╝ytkownika
przez gral48 -  
 pomorskie
- najpierw wyczy┼Ť─ç czytnik w RNSie, np..VIVANCO CD/DVD lens cleaner, mo┼╝e by─ç inny zestaw ale koniecznie z zestawem z isopropyl alkohol,
- "rysowanie "p┼éyt ┼Ťwiadczy o zabrudzeniu ca┼éego czytnika - postaraj si─Ö mo┼╝e uzy─ç spr─Ö┼╝onego powietrza np. do czyszczenia komputera
- mo┼╝esz zablokowa─ç karte SD przed wysuni─Öciem z slotu ( je┼╝eli j─ů system "widzi' ), ale nadal musisz mie─ç sprawny czytnik CD
-najprosciej to wymieni─ç stacje/czytnik cd na nowy ( poczytaj na forum )
ad 3- jak sprawdzi─ç - jest na forum , czyli setup dot─ůd aa┼╝ poka┼╝ si─Ö ustawienia systemu ( 3-cie menu ), oczywi┼Ťcie setup wci┼Ťni─Öty
ad1- tak
ad2- warto na SWL-5269
ad6- x2
sorry, ┼╝e odpowiadam nie po kolei
Aha, i użyj swlfix, jeżeli się cos zawiesiło ( program bazuje na swl4120 )
i wszystko znajdziesz na moim gryzoniu
Czytaj forum :yes2: i działaj!!!!
przez Malysmall1989 -  
 warmi┼äsko-mazurskie
gral48 pisze:- najpierw wyczy┼Ť─ç czytnik w RNSie, np..VIVANCO CD/DVD lens cleaner, mo┼╝e by─ç inny zestaw ale koniecznie z zestawem z isopropyl alkohol,
- "rysowanie "p┼éyt ┼Ťwiadczy o zabrudzeniu ca┼éego czytnika - postaraj si─Ö mo┼╝e uzy─ç spr─Ö┼╝onego powietrza np. do czyszczenia komputera
- mo┼╝esz zablokowa─ç karte SD przed wysuni─Öciem z slotu ( je┼╝eli j─ů system "widzi' ), ale nadal musisz mie─ç sprawny czytnik CD
-najprosciej to wymieni─ç stacje/czytnik cd na nowy ( poczytaj na forum )
ad 3- jak sprawdzi─ç - jest na forum , czyli setup dot─ůd aa┼╝ poka┼╝ si─Ö ustawienia systemu ( 3-cie menu ), oczywi┼Ťcie setup wci┼Ťni─Öty
ad1- tak
ad2- warto na SWL-5269
ad6- x2
sorry, ┼╝e odpowiadam nie po kolei
Aha, i użyj swlfix, jeżeli się cos zawiesiło ( program bazuje na swl4120 )
i wszystko znajdziesz na moim gryzoniu
Czytaj forum :yes2: i działaj!!!!

Dobra laser wyczy┼Ťci┼éem u┼╝ywaj─ůc dok┼éadnie takiego zestawu do czyszczenia, kt├│ry poda┼ée┼Ť, nagra┼éem 6 p┼éyt na 3 r├│┼╝nych nagrywarkach, u┼╝ywaj─ůc r├│┼╝nych program├│w (Nero, ImgBurn i Alcohol120)
Efekt czyszczenia lasera by┼é taki, ┼╝e ca┼éy proces (do 80 %), trwa┼é o jakie┼Ť 30 min szybciej, a przy 80% zaczyna si─Ö od nowa.
Czy to możliwe, że partycja na mapy może być zbyt mała ? Dysk mam 40 gb podzielony na 3 partycje, partycja z muzyka ma okolo 19 gb, soft 4120.
Dzisiaj zaczynam walk─Ö z karta SD, mo┼╝e przyniesie to jaki┼Ť efekt :)
Awatar u┼╝ytkownika
przez gral48 -  
 pomorskie
Wychodzi na to ze nie czyta do końca płyt.
Działaj z karta SD, idzie bezproblemowo, ja już dawno przestałem się bawić z nagrywaniem płyt

a czy nagrywa┼ée┼Ť p┼éyty z zaznaczona opcja ROM ???
przez Malysmall1989 -  
 warmi┼äsko-mazurskie
Naturalnie, ┼╝e z opcja dvd - rom nagrywam.
Czyta┼éem, ze wgrywaj─ůc mapy z karty SD mo┼╝na uszkodzi─ç radio ?
Je┼Ťli to prawda, raczej zostan─Ö przy pr├│bowaniu z p┼éyt─ů.
przez piter_ldz -  
 ┼é├│dzkie
jendrek1975 pisze:http://www.mynavi-expert.pl/diagnostyka/instrukcje/31954-rns-510-810.html

Wyst─ůpi┼é b┼é─ůd!
Go┼Ť─ç Nie masz dost─Öpu do tej cz─Ö┼Ťci strony....Tylko Ranga VIP
  • 1
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63