Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Rytlo -  30 gru 2013, 19:54
 -------
#114131
Hej.
Chce wsadzic do golfa ww wzmacniacz 4 kanalowy. Czy jest sens podlaczac go pod rns300? Myslalem oddac radio do jakiegos magika co mi wyprowadzi rca z niego. Chce podlaczyc do tego glosniki ktore dopiero trzeba kupic i wsadzic w drzwi i tylne boczki (golf 3d) Jak wyglada sytuacja z wygluszeniem i jakie glosniki kupic pod ten wzmacniacz?
By Sylwestro -  30 gru 2013, 20:28
 -------
#114136
Z głosników polecam Hertza.Bynajmiej ja jestem z tej marki zadowolony :D Ja załozyłem głosniki z tyłu w 5d i stwierdzam że jest to zbendy bajer. Ponieważ siedząc z przodu wogole nie słyszysz tylnych głosników. Fakt jest faktem że porawiają one ogolną jakoś dzwięku w aucie ale dla osob siedzących na przednich siedzeniach dzwiek z tyłu jest nieodczuwalny. W Trendzie jesli chcesz w tylne boczki zamontować głosniki to bedziesz musiał wyprowadzić kable do nich bo fabrycznie niestety tego pożałowali :/
By Gomul89 -  30 gru 2013, 22:57
 mazowieckie
#114160
Ja tydzień temu montowałem głośniki z tyłu (wersja 3d). Głośniki to Hertz DCX 165.3. Jak się wsłucham to dla mnie jest tylko delikatna poprawa w nagłośnieniu. Co do montażu to trzeba pociągnąć kable z kostki od radia oraz kupić stelaże, takie same są w Golfie VI. Numeru nie pamiętam ale cena ok 70 zł/szt. Przy okazji jak będziesz montował stelaże to wyciągnij to wygłuszenie które znajduje przy nadkolu i daj znać czy nie ma tam syfu. U mnie pod tym wygłuszeniem była wilgoć z piaskiem co spowodowało wyjście rdzy.
Powodzenia w montażu i zdaj relacje.
By kupszczelisty -  01 sty 2014, 22:05
 wielkopolskie
#114294
Jak już kupiłeś 4 kanałowy piec to zasil nim przód, a mostkiem z kanału 3 i 4 może jakiś subwoofer.
Już dawno mówiłem żeby tylne głośniki sobie odpuścić. Zrób dobry przód i będziesz zadowolony.
By Rytlo -  02 sty 2014, 23:49
 -------
#114373
Tez juz dawno slyszalem ze glosniki tylne malo daja. Piec kupilem bo cena byla okazyjna i system ratalny od kolegi :)
Chodzi tez o to ze jestem zwolennikiem glosnikow w seryjnych miejscach. Jaki zestaw polecasz w prtzednie drzwi i na jaki woofer zostanie mocy ?
By Kamel -  03 sty 2014, 1:32
 mazowieckie
#114379
Rytlo pisze:Jaki zestaw polecasz w prtzednie drzwi i na jaki woofer zostanie mocy ?
Zgodnie z danymi producenta moc w RMS przy 4Ohm wygląda tak: 4 x 100W => w mostku 2 x 320W.
Czyli można przyjąć, że miałbyś po 100W na przód i 320W na subwoofer.

Co do głośników z tyłu to można je dać, ale nie ma sensu podpinać ich pod wzmacniacz, wystarczy podpiąć je pod radio, niech sobie grają dla pasażerów z tyłu, a w razie co zawsze można je wyciszyć.

Jeśli chodzi o przód to MK5 jest kiepskim pacjentem przez umiejscowienie wooferów grających w fotele.
Możesz zapodać zestaw 2-Way lub 3-Way wykorzystując oczywiście fabryczne miejsca.
Fabrycznie masz miejsca na 200mm woofer, 100mm midrange no i tweeter w trójkącie.

Przykładowo ja mam zamiar wrzucić u siebie zestaw 3-Way Hertz 163L, a do tego sub w bagażniku.
Z tyłu mam dokładane w ASO Phonocary 2-Way, które pozostaną podpięte pod radio dla pasażerów tyłu.

Jeśli chcesz coś droższego to są dedykowane zestawy 3-Way grające już pod samym radiem, jednak do pełni szczęścia wzmacniacz przy nich też jest wskazany, np:
- Rainbow IL-C8.3: allegro.pl/rainbow-il-c8-3-zestaw-dedykowany-vw-golf-v-mlawa-i3816524768.html
- X-ion 200: http://allegro.pl/audio-system-x-ion-20 ... 68959.html" onclick="window.open(this.href);return false;
- MB Quart QM200.3: http://allegro.pl/qm200-3-golf-v-5-20cm ... 92330.html" onclick="window.open(this.href);return false;