Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By plejaz -  02 lut 2014, 15:50
#118766
Witam, rozglądam się za zakupem stacji multimedialnej wyposażonej w nawigację i moduł bluetooth do VW GOLFA V 1.4 FSI.
Dobrze by było gdyby nawigacja obsługiwała różne rodzaje map (najlepiej odczyt z karty pamięci).
Jaką stację polecacie?
Czy lepiej jest wybrać stację dedykowaną czy uniwersalną i bawić się w ramki ?
Przeglądałem stronę GMS i znalazłem dwie stacje:
1. GMS 7206 NAVI+
2. GMS 6301 SMART
Jak jest z poborem prądu, czy sprzęt nie będzie rozładowywał akumulatora?
Planuję wydać nie więcej niż 1500 zł, im mniej tym lepiej.
Nie zależy mi na wbudowanym odtwarzaczu płyt, gdyż raczej korzystam z karty pamięci.
Jacy są jeszcze producenci których wart brać pod uwagę?
Co możecie koledzy polecić?

Pozdrawiam
By plejaz -  04 lut 2014, 19:44
#119031
No to rewelacja :D.
Te co podałem to na prawdę nie warte są swojej ceny?
Nie zależy mi na dźwięku tylko na nawi i BT :).
By Krystek. -  04 lut 2014, 20:04
 łódzkie
#119036
te stacje nie współpracują z CAN, raczej nie będzie działać MF na kierownic i wyświetlacz między zegarami. Za nową stację dedykowaną współpracująca z CAN trzeba dać ok 2000 zł
By pagong -  12 lut 2014, 8:20
 podlaskie
#119923
kenwood rzeczywiscie nie wspolpracuje z can ale zalezy co kto potrzebuje ja w moim kenwoodzie mam zamontowany modul i wszystko chodzi - kierownica multifunkcyjna w pelni dziala i z tym nie ma problemu. Jednak jesli komus zalezy na obsludze CAN to GMS, Blaupunkt serii Philadelfia ( choc wewnetrzne komponenty sa identyczne jak GMS a kosztuje z tysiąc zł wiecej) oraz ewentualnie ZeNEC
By maverick -  14 lut 2014, 21:17
 lubelskie
#120319
Ja nie wiem,wszyscy tak sie podniecajá tymi stacjami multimedialnymi...
Mam u siebie Kenwood.Nie jestem melomanem,ale na moje ucho gra to tak samo jak RCD 300 w poprzednim Golfie.
W poprzednim Golfie mialem jakies zwrotnice w drzwiach i naprawde ze zwyklym RCD 300 gralo swietnie..Tutaj ich nie mam.Albo te glosniki jakies h..owe.Naprawde,gra mi to przecietnie.
Dotykowy ekran,moze i fajny.Jak stoimy.
W czasie jazdy obsluga troche ciezka.
Do tego w nocy nie ma z tym jazdy,bo strasznie razi i trzeba wylaczac ten kineskop.
Jedyna niewatpliwa zaleta,to navi zawsze pod reka.To duzy plus.
No i zazdrosc kolegow-bezcenna.
By pagong -  09 kwie 2014, 8:18
 podlaskie
#127353
maverick pisze:Ja nie wiem,wszyscy tak sie podniecajá tymi stacjami multimedialnymi...
Mam u siebie Kenwood.Nie jestem melomanem,ale na moje ucho gra to tak samo jak RCD 300 w poprzednim Golfie.
W poprzednim Golfie mialem jakies zwrotnice w drzwiach i naprawde ze zwyklym RCD 300 gralo swietnie..Tutaj ich nie mam.Albo te glosniki jakies h..owe.Naprawde,gra mi to przecietnie.
Dotykowy ekran,moze i fajny.Jak stoimy.
W czasie jazdy obsluga troche ciezka.
Do tego w nocy nie ma z tym jazdy,bo strasznie razi i trzeba wylaczac ten kineskop.
Jedyna niewatpliwa zaleta,to navi zawsze pod reka.To duzy plus.
No i zazdrosc kolegow-bezcenna.

nie zgadzam się mam kenwood 520vbt i gra o niebo lepiej niz rcd 300 - moze cos z glosnikami masz nie tak:) dotykowy ekran dla mnie osobiscie nie przeszkadza, w nocy ekran nie razi - w opcjach masz mozliwosc ustawienia kontrastu i jasnosci swiecenia ekranu - powyzsze radio jest lepsze od rcd 300 i rns 510 jedyna wada jego jaka dopatrzylem sie to niewyswietlanie na fisie informacji ale dla mnie to bez znaczenia z multi kierownica dziala bardzo dobrze, nawigacja garmina tez daje rade
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  03 maja 2014, 9:13
 małopolskie
#129747
siema, nie wiem czy cię to jeszcze interesuje ale ja mam taką stację V&S (vision&sound).
http://vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=8&t=7885&start=210" onclick="window.open(this.href);return false;
Gra troszkę gorzej niż mój były pioneer, wgraną automape na karcie pamięci(jak nie chcesz to możesz mieć inną), radio ogólnie działa na windowsie, wyjścia na wzmacniacz, kamery, antene gps, i kilka innych;) ogólnie jestem zadowolony
dałem za to 2000, ale masz wszystko w zestawie, antene gps, radio, kostkę iso, moduł sterujący can, nie wywala żadnych błędów i działa jak należy, używam jej miesiąc i jest wszystko ok;) ponoć ma wyświetlacz sharp:D
http://allegro.pl/vs-vw-7-sharp-hd-dvd- ... 67942.html" onclick="window.open(this.href);return false;
By Scooby -  29 cze 2014, 19:23
 wielkopolskie
#136189
Witam,
myślę nad wmontowaniem jakiejś stacji multimedialnej w miejsce RCD 300. Czy ktoś orientuje się jak wygląda ze ściągnięciem czegoś takiego z ebay'a? Czy w ogóle któraś z poniższych stacji będzie pasowała?

http://www.ebay.com/itm/7-Inch-2Din-Car ... 51bf5ac8b0

http://www.ebay.com/itm/LITB2014-8-Car- ... 1e86d67ed9

http://www.ebay.com/itm/VW-Passat-Jetta ... 5f&vxp=mtr

Nie ukrywam, że po prostu zorganizowanie czegoś takiego jest znacznie tańsze niż ogarnięcie na naszym allegro :P
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  29 cze 2014, 20:30
 warmińsko-mazurskie
#136194
Pasować będą wszystkie trzy, zamówić tez nie ma problemu wystarczy zrobić konto na paypal'u przelać kasę tylko że radyjko $276 plus $69 plus cło to juz sie robi blisko 1300zl a to juz kupa kasy ja tez miałem podobny dylemat dlatego kupiłem RCD510 bo to już wychodzi dużo taniej ładnie wygląda a jak będzie kasy za dużo to przyjdzie rns510 xD