Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By BoczekZG -  18 lut 2014, 21:42
 -------
#120924
Żeby nie komplikować wszystkiego w jednym temacie postanowiłem swoje problemy rozbić na dwa tematy, otóż w tym chciałbym się dowiedzieć z jaką prędkością należy nagrywać płyty CD tak aby muzyka była poprawnie odtwarzana w aucie, głównie chodzi o CD-ERROR w momencie manualnej zmiany piosenki (pierwsza uruchamia się elegancko), ale w momencie kiedy słuchanie chciałbym zacząć od 7 piosenki wyskakuje CD-ERROR, wyczytałem gdzieś w internecie że chodzi o prędkość nagrywania - kombinowałem niestety bez efektów.
By Kamel -  18 lut 2014, 22:01
 mazowieckie
#120926
Oprócz tego, że niską prędkością to jak nagrywam CD Audio to nie robię nic innego na kompie - takie przyzwyczajenie z okresu pierwszych nagrywarek i Intel P2 - być może placebo, ale działa :-)
Awatar użytkownika
By Sajmon -  19 lut 2014, 0:04
 śląskie
#120944
Jak nagrywam Audio CD to zawsze 8x i tak jak kolega wyżej mówił nic nie robie w tym czasie na kompie. W sumie zawsze jak nagrywam obojętnie jaką płytę to nic nierobie takie przyzwyczajenie. W każdym razie z CD po takim nagraniu nie miałem nigdy żadnych problemów. Dużą role będzie tutaj też odgrywał stan twojego napędu.
Awatar użytkownika
By gral48 -  19 lut 2014, 12:19
 pomorskie
#120988
Panowie.!
Radzę skorzystać z wujka Google i poczytać trochę o nagrywaniu.
A tak w kilku zdaniach:
Jak masz płytkę CD -R i 52 x speed, to jak nagrasz z predkością x 1 ( bo taką prędkość możesz ustawić w programie ) to po prostu płytke "przepalisz!!!! ( używać min.x10, x12)
Są tzw. min i max prędkości nagrywań, i różne płytki ( jakość nośnika ) maja to określone.
Najlepiej używać płytek "markowych",

Co do problemu odtwarzania od/do ścieżki, jedyna rada to...zmienić nagrywarkę !
Ważne przy nagrywaniu takżę to: ustawienie bufora nagrywarki ( odczyt/zapis)
Stosując się do tych zasad, nigdy nie miałem problemu z nagraną płyta CD - a nagrałem ich tysiące ( oczywiście na własny użytek.) :tooth:
Awatar użytkownika
By Sajmon -  19 lut 2014, 15:30
 śląskie
#121004
Pierwsze słyszę o czymś takim że za wolno jak nagrywam to mogę przepalić płyte. Moze tak jest ale kiedyś jak miałem popsutą nagrywarke to nagrywałem własnie 1x albo 2 bo szybciej nie chciała i płyta nagrywała się 40 pare min i wszystko było OK.
By BoczekZG -  19 lut 2014, 22:45
 -------
#121085
No ja nagrałem "przypadkowo" w biegu nagrywałem i przez pomyłkę nie zmieniłem prędkości (nagrałem x10) niestety w aucie zastałem komunikat CD ERROR, płyty oryginalne Verbatim, jutro postaram się nagrać najniższą prędkością jaką będę miał w Nero możliwą i sprawdzę efekt.
Awatar użytkownika
By gral48 -  20 lut 2014, 16:04
 pomorskie
#121154
Najważniejsze przy nagrywaniu to jakośc /wiek/ firma nagrywarki + rodzaj płyty.
Płyty CD z muzą nagrywa się z prędkościami x8, x12, x14 przy dobrych jakościowo płytkach ( nie powinno być błedu kompilacj)
Jak masz stara nagrywarkę, to x 4.Jeżeli dalej wyskakują błędy to....zmiana nagrywarki.
Laptopy mają gorsze nagrywarki niż te ze stacjonarnych ( porównując te same )
Można tez nagrać 1 płytke na CD-R ( niektóre odtwarzacze lepiej czytają "minusy")dla sprawdzenia nagrywarki czy tez odtwarzacza.