Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Tomek2202 -  01 mar 2014, 18:33
 wielkopolskie
#122168
Zakupiłem od kolegi z forum antenę rekinek ale niestety nie miała ona wtyczki i przy montażu uciąłem od starej anteny wtyczkę i na sztywno podłączyłem do rekinka ale rekinek kompletnie nie odbierał stacji więc podłączyłem starą niestety musiałem znów na sztywno i teraz już nie odbiera tak dobrze stacji jak przedtem słychać czasem delikatne szumy. Co ma zrobić żeby znów wszystko wróciło do normy ?
Awatar użytkownika
By glodek -  02 mar 2014, 11:12
 wielkopolskie
#122208
Musisz ładnie polutować / odizolować kabelki !
Co do rekina - te anteny maja w sobie (przeważnie) GPS i GSM tylko te większe z dokrecanym batem są jeszcze pod FM
By Tomek2202 -  02 mar 2014, 12:48
 wielkopolskie
#122221
Ale czy tą plecionke da się polutować ? Bo ten środkowy jest z miedzi to rozumiem że się da. Kolega Czolo co mi sprzedał tego rekina twierdzi że miał u siebie w aucie i mu odbierało ładnie.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  02 mar 2014, 13:49
 małopolskie
#122232
Plecionka to tylko ekran i da sie ja polutowac tylko w miejscu lutowania nigdy nie bedzie plecionka.... Pewnie mial antene w tylnej klapie dla tego nie zauważył różnicy....
By Tomek2202 -  02 mar 2014, 14:32
 wielkopolskie
#122235
A co właściwie daje plecionka bo jak wczoraj łączyłem na sztywno to połączyłem tylko ten malutki drucik bo jak na sztywno łączyłem plecionke to był gorszy odbiór.
Awatar użytkownika
By Rafit -  31 mar 2014, 11:27
 pomorskie
#126110
Jak już jesteśmy przy temacie anten, to może ktoś mi coś doradzi. Mój rekinek nie łapie satelit mam 0/0. Czasami zdarza się, że załapie i śmiga do najbliższego zgaszenia auta.

Co może być nie tak? Auto jest z 2009 roku więc w miarę świeże. Oglądałem wtyk antenowy GPS przy radiu i nie jest uszkodzony. Jest gdzieś po drodze jakieś łącznie, które mogło się rozłączyć?

Przekładałem swojego RNS do innego auta i tam łapie satelity od razu, więc uszkodzenie radia wykluczam.
Awatar użytkownika
By glodek -  31 mar 2014, 12:00
 wielkopolskie
#126118
nie ma wtyczek po drodze - jest cały długi kabel łączy sie przy antenie - dodam jeśli chodzi o GPS - bo antenowych wtyczek jest cała masa :)
Awatar użytkownika
By Rafit -  31 mar 2014, 12:24
 pomorskie
#126121
No to czego się mogę spodziewać. Przez 3 miesiące nawigacja działała idealnie, a nagle bum 0/0 i czasami złapie. Nie było w między czasie wyciągane radio itd.
Awatar użytkownika
By glodek -  31 mar 2014, 12:37
 wielkopolskie
#126124
Kabel leci szczelnie prawym progiem oddzielony od całej reszty wiązek - więc jeśli wykluczasz przerwanie go - hmm to antena - ale co tam miało by się popsuć ?
Przy antenie wtyczka jest przymocowana i wykluczam jej ruch - ale jeśli było tam grzebane i być może się rozłączyło - na samym kablu może na biedę w dobrych warunkach wykrywa satelity ..
Na mojej nowej antenie z passata wykrywa ok 12 satelit gdzie wcześniej bylo ich w tym samym miejscu ok 7

Może wypowie się ktoś jeszcze ..
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  17 kwie 2014, 14:19
 mazowieckie
#128371
Witam, mam problem z anteną w Golfie, słabo mi odbiera stacje. W mieście jest jeszcze w miarę aczkolwiek słychać pojedyncze trzaski a gdy się wyjeżdża za miasto to trzaski są co raz częściej aż w końcu tylko trzeszczy i prawie nic nie słychać. Radio mam Pioneer AVH-2500BT, mam separator antenowy, ostatnio go wymieniałem na nowy, bo w ogóle mi radio nie odbierało, teraz odbiera ale dalej słabizna, trzaski. Podejrzewam, że coś z anteną nie tak. Którędy leci kabel do anteny na dachu i czy są tam jakieś połączenia, które mogły się poluzować czy coś ??
Awatar użytkownika
By Sajmon -  17 kwie 2014, 14:38
 śląskie
#128375
Sprawdź jeszcze raz czy ten separator antenowy podłączyłeś pod wtyczkę FM a nie AM bo są podobne i można się czasem pomylić :)
Mało tego jeżeli masz radio Pioneer to wtyczka AM musi być całkowicie wypięta bo może zakłócać. U mnie w ogóle była jakaś taka anomalia ze przez wtyczke AM miałem słaby bas po prostu zanikał:). Oczywiście to wszystko nie w radio Pioneer ale może być u ciebie podobnie.

Na początek sprawdź wtyczki i wypnij całkowicie AM.
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  19 kwie 2014, 12:02
 mazowieckie
#128572
Separator antenowy jest podłączony dobrze, wtyczka AM wypięta, bo mi nie odbierało radio. Teraz odbiera tylko są pojedyncze trzaski, mam wrażenie jakby nasilały się pod wpływem drgań przy jeździe po naszych drogach. Podejrzewam, że coś mogło się poluzować na drodze antena-radio, tylko teraz nie wiem gdzie tego szukać.