Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By rene -  13 lut 2013, 17:49
 -------
#92535
Tam jest olej. NIe dużo ale jest. Jak odkręcicie zewnętrzny dekiel to 50 ml wyleci na jedną nogę. Jak odkręcicie całą pompę to na drugą nogę i wtedy widać krzywkę od wałka. Ja tak sprawdzałem jaki mam wałek a czy b.
By szwajcar -  13 lut 2013, 19:02
 świętokrzyskie
#92540
Odkręcałeś samą pompę,która jest mocowana trzema śrubami? jeżeli tak to czy jest tam uszczelka?
By szwajcar -  27 lut 2013, 8:09
 świętokrzyskie
#93331
Oring wymieniony ,jest sucho ps.uszczelkę 53x2 kupiłem za 1.3 zł a ten sam w serwisie 24zł :shock:
By returN -  28 paź 2016, 16:59
 świętokrzyskie
#241743
Witam, mam taki wyciek? Tak mi się coś poci, czy to jest vacuum pompa? Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, a chciałbym się tutaj od was dowiedzieć czy dobrze trafiłem.
https://zapodaj.net/6f9fa10ff0ba1.jpg.html

Pacjent to VW Golf 5 GTI oznaczenie silnika AXX :)

Dziękuję za pomoc, z objaw jedynie tyle wyczaiłem, lekką plamę pod samochodem, wielkości dłoni, co prawda wyjeżdżałem z garażu zawsze wieczorami, samochód ostatnio stał ponad dwa tygodnie nie ruszany, bo to jakaś tam moja zabawka, daily mam inne.
By golfer_1984 -  28 paź 2016, 17:49
 podkarpackie
#241750
returN pisze:Witam, mam taki wyciek? Tak mi się coś poci, czy to jest vacuum pompa? Jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę, a chciałbym się tutaj od was dowiedzieć czy dobrze trafiłem.
https://zapodaj.net/6f9fa10ff0ba1.jpg.html

Pacjent to VW Golf 5 GTI oznaczenie silnika AXX :)

Dziękuję za pomoc, z objaw jedynie tyle wyczaiłem, lekką plamę pod samochodem, wielkości dłoni, co prawda wyjeżdżałem z garażu zawsze wieczorami, samochód ostatnio stał ponad dwa tygodnie nie ruszany, bo to jakaś tam moja zabawka, daily mam inne.

Wyciek spory, wymieniaj uszczelki :)
By returN -  02 sie 2017, 0:23
 świętokrzyskie
#255369
są dwa rodzaje uszczelek, jedne są do pompy starszego typu z końcówką E a drugie do nowszego typu z końcówką F, ja musiałem wymieniać w serwisie uszczelkę bo dali mi do tego nowszego typu. Jest to oring taki który się wyrabia, oprócz tego ponoć jest jeszcze uszczelka na deklu, ale nie wiem jaki ona ma kod. PS. Mechanik mi powiedział, że są różne sposoby uszczelniania pomp vaccum.