Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne zwi膮zane z konstrukcj膮 Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
przez FKO -  07 mar 2019, 14:29
 pomorskie
Siema. Potrzebuj臋 pomocy z diagnoz膮 problem贸w. My艣la艂em,偶e jest jeden, ale chyba chyba jednak dwa. Do rzeczy:

mk5 golf GTI DSG 2.0tsi AXX
silnik po remapie
zmieniony ca艂y wydech, wraz z DP

od zakupu wymieni艂em (rzeczy zwi膮zane z problemami):
艣wiece
cewki
sonda lambda
zaw贸r odpowietrzania baku
n75
dv

Auto czasem d艂u偶ej kr臋ci przy odpalaniu, ale nie wiem jak trzyma si臋 akumulator.

Silnik pracuje wzorowo, r贸wno, nie brakuje mu mocy. Za to z wydechu mocno czu膰 spaliny

1. G艂贸wnym problemem jest szarpanie,a dok艂adniej chwilowe odcinanie mocy. Wyst臋puje ono zazwyczaj do 3k rpm, najcz臋艣ciej przy spokojnej je藕dzie. Jest lekkie szarpniecie i odcina moc (wr臋cz brak reakcji na gaz), a obroty spadaj膮 do ja艂owych. Trwa to dos艂ownie sekund臋, po czym wszystko wraca do normy, brak innych objaw贸w. Wymieni艂em 艣wiece i cewki. Po wymianie cewek problem powr贸ci艂 po 1000km. Ostatnio zauwa偶y艂em, 偶e dzieje si臋 to g艂贸wnie gdy jest wilgotno, te 1000km by艂y zrobione w suche i ciep艂e dni. Nie mo偶na tego wywo艂a膰, dzieje si臋 to 'losowo'.
2. Powracaj膮cy ci膮gle b艂膮d sondy lambda, kt贸r膮 wymieni艂em (ori z aso). My艣la艂em,偶e wynika to z pierwszego problemu. T艂umaczy艂em sobie, 偶e wypada zap艂on i przez to nie przepala mieszanki i jest b艂膮d. Niestety b艂膮d wyskakuje nawet gdy ww. szarpni臋cie nie ma miejsca

Jedyne b艂臋dy jakie wyskakuj膮 to te z sond膮 lambda; powolna reakcja, za du偶y op贸r, brak aktywno艣膰i. Wszystkie 3 na raz

Co teraz robi膰? O ile z pierwszym problemem jestem jeszcze w stanie wymy艣li膰 powody, o tyle z sonda lambda czuje si臋 bezradny.

Poza smordem z wydechu i naturalnym sporym poborem oleju nie ma z autem 偶adnych problem贸w.

Mia艂 by膰 kr贸tki post, a wysz艂o jak zawsze :D
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 17:13 przez FKO, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.
przez Adri -  07 mar 2019, 16:44
 mazowieckie
"naturalnym sporym poborem oleju"

Co masz na my艣li m贸wi膮c naturalnym sporym poborem oleju? Ile tego oleju Ci bierze?
R贸wnie偶 mam AXX i nie zauwa偶y艂em 偶adnego spadku oleju na bagnecie ;)

Sprawd藕 odm臋 ;) Z tego co wiem one w 2.0 niszcz膮 si臋 od 艣rodka.
przez Adri -  08 mar 2019, 14:32
 mazowieckie
FKO pisze:
08 mar 2019, 13:36
Cholera, myslalem,ze to typowe dla tego motoru. Co moze byc przyczyna tak duzego poboru?

Wrocmy jednak do problemow, ktore mnie dotycza. Jakies pomysly poza odma? Zajrze do niej dzisiaj
Co do b艂臋du sondy - skoro masz zrobiony ca艂y wydech to sonda powinna by膰 wy艂膮czona programowo (z tego co si臋 orientuje koszta 200-300z艂), je偶eli si臋 myl臋 to niech mnie kto艣 poprawi :P

Co do szarpniecia - Skoro wymieni艂e艣 艣wiece i cewki to mo偶e auto podaje niew艂a艣ciw膮 dawk臋 paliwa? Zastanawiam si臋 nad pompa wysokiego ci艣nienia. Sprawdza艂e艣 mo偶e?

A co do 艂ykania oleju - to na pewno zajrza艂bym w odm臋. Mo偶esz j膮 za艣lepi膰 (dzi臋ki temu ograniczysz nagar) ewentualnie kompletna wymiana ;)
przez Adri -  13 mar 2019, 12:03
 mazowieckie
FKO pisze:
12 mar 2019, 18:54
Jak si臋 okaza艂o odm臋 mam za艣lepion膮

@Adri Jak sprawdzi膰 pomp臋 wysokiego ci艣nienia? Mog臋 to zrobi膰 vagiem czy trzeba do niej zajrze膰?
Wiesz co z tego co wiem to mo偶na to sprawdzi膰 kompresorem. Niestety nie robi艂em tego osobi艣cie, ale sprawdza艂 mi to mechanik czy ci艣nienie jest odpowiednie, je偶eli jest zani偶one to problem mo偶e wyst臋powa膰 w pompie, ale 偶eby Ci臋 nie ok艂ama膰, zerknij w neta :)