Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne zwi膮zane z konstrukcj膮 Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
przez siwysdz -  15 maja 2013, 23:02
 艂贸dzkie
Witam, szuka艂em na forum aczkolwiek znalaz艂em tylko jakie艣 informacje w temacie dotycz膮cym coolera od S3. Zamierzam usun膮膰 noise pipe i st膮d me pytanie czy ta rura http://allegro.pl/vw-golf-tiguan-passat ... 91207.html podejdzie w miejsce fabrycznej rury w GTI? Je艣li kto艣 usuwa艂 i zastosowa艂 rurk臋 z A3 TFSI to prosi艂bym o numer katalogowy cz臋艣ci. Wydaj臋 mi si臋, 偶e nigdzie nie by艂o to napisane a je艣li przeoczy艂em to przepraszam.
przez stefdeath -  16 maja 2013, 9:58
 -------
To co艣 niedok艂adnie czyta艂e艣 ten w膮tek o coolerze.
Podawa艂em tam numer rury z A3 i link do DIY.
No ale skoro pojawi艂 si臋 oddzielny temat to powt贸rz臋:
Rura z Audi A3 kt贸ra nie ma wyj艣cia na noise pipe - 1K0 145 770 K - pasuje plug & play
DIY : http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=5132" onclick="window.open(this.href);return false;
Ja kupowa艂em w ASO rok temu za co艣 ko艂o 200z艂
Rura od Tiguana niby pasuje ale nie da si臋 jej przykr臋ci膰 na wszystkie 艣ruby - chyba jeden otw贸r si臋 nie pokrywa z ori.

P.S.
jak podmienisz ori rur臋 na t膮 od A3 to reszt臋 tych plastikowych rurek id膮cych od ori rury a偶 do podszybia mo偶na spokojnie zostawi膰 tak, 偶e na pierwszy rzut oka pod mask膮 wszystko wygl膮da jak seria - przy odsprzeda偶y nikt ci nie powie, 偶e brakuje plastik贸w pod mask膮 po wypadku :D nie wiem czemu ale ameryka艅ce wszystko wywalaj膮 艂膮cznie z przewodami id膮cymi w podszybiu.
przez siwysdz -  16 maja 2013, 10:42
 艂贸dzkie
A to o tej rurze wyczyta艂em, m贸j b艂膮d. Szkoda tylko, 偶e na allegro 偶adnej nie ma. No ale mam 2minuty pieszo do salonu VW, wi臋c zaraz si臋 wybior臋.

300z艂 w ASO jednak...

A ta rura do kt贸rej da艂em link b臋dzie tak to ok? Bo na tej rurce jest chyba map sensor czy si臋 myl臋?
przez stefdeath -  16 maja 2013, 13:22
 -------
Gwarancji ci nie dam bo ja montowa艂em tylko rurke od A3 i za ni膮 r臋cz臋 g艂ow膮.
Ten link co wklei艂e艣 trzeba by sprawdzi膰 w etce po numerze z czego to jest dok艂adnie bo od tiguana jest taka 1K0-145-770-N i w niej jedno mocowanie nie pasi -podobno podchodzi p&p do nowszych 2.0 TSI.
Tak na moje oko te rurki z linka s膮 od diesla.
przez 1 6 D -  30 maja 2013, 13:22
 zachodniopomorskie
Praktycznie obni偶a to pojemno艣膰 uk艂adu dolotowego, co powinno si臋 prze艂o偶y膰 na szybsz膮 reakcj臋 na gaz.
przez anto艣 -  31 maja 2013, 13:41
 艂贸dzkie
Szybsz膮 reakcj臋 na gaz niestety bardzo ci臋偶ko odczu膰.

Nie ma to 偶adnego wp艂ywu na inne podzespo艂y.

Jedyn膮 korzy艣ci膮 jest to, 偶e nie ma tego buczenia dochodz膮cego zza deski rozdzielczej, kt贸re to mia艂o dodawa膰 sportowego charakteru temu autu. Mnie po prostu wkurza艂o. :P