Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Nolif3 -  23 cze 2015, 23:48
 śląskie
#183146
witam panowie dziś rozebrałem pompę i sprawdziłem popychacz widziałem ślady użytku tylko jak wy to oceniacie ? przebieg samochodu to 153tys km 2.0tfsi 266km

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  24 cze 2015, 0:00
 lubelskie
#183149
Nolif3 pisze:witam panowie dziś rozebrałem pompę i sprawdziłem popychacz widziałem ślady użytku tylko jak wy to oceniacie ? przebieg samochodu to 153tys km 2.0tfsi 266km

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Zbliża się wymiana. Czarna warstwa zabezpieczająca poszła... Lepiej już wymienić teraz, nowy wałek drogi jest :yes2:
By ciamajda -  18 gru 2015, 0:53
 lubuskie
#205712
Witam!
Po powrocie z dłuższej trasy niedawno zakupionym golfem siedzę i próbuję znaleźć coś na temat problemu jaki zauważyłem w moim autku i po przeczytaniu tego obszernego wątku nawet nie chce mi się wstawać :szok: Objawy : przy mocnym przyspieszaniu odcina całkowicie moc. Generalnie problem zauważyłem i od razu jego zaawansowane stadium. Każde mocniejsze przyspieszenie przy powyżej 140km/h kończyło się zawieszeniem autka na około 5 sek. Pocieszające/albo i nie jest to, że auto przy odpowiednim operowaniu gazem spokojnie rozpędza się do 250km/k. Na niższych biegach po mieście nie da się nawet zauważyć tego problemu ( może dlatego, że ma podniesioną moc, pięknie ciągnie z dołu i nie wkręcałem go pod czerwoną skalę ) Poprzedni właściciel wymienił owy popychacz 14 tyś. temu ( tak wynika z książki serwisowej ) ale objaw ewidentnie jest. Nie zapala się żadna kontrolka. Poradzicie coś koledzy ?

Generalnie auto po mieście czy też bocznych pozamiejskich drogach jeździ genialnie ( dopiero autostrada obnażyła ten problem ) niepokojących stuków albo dziwnej pracy też nie zauważyłem. Zastanawia mnie jeszcze ewentualnie spalanie. 10,5l przy 120km/h to chyba sporo nawet jak na standardy GTI
By golfer_1984 -  18 gru 2015, 4:51
 podkarpackie
#205715
ciamajda pisze:Witam!
Po powrocie z dłuższej trasy niedawno zakupionym golfem siedzę i próbuję znaleźć coś na temat problemu jaki zauważyłem w moim autku i po przeczytaniu tego obszernego wątku nawet nie chce mi się wstawać :szok: Objawy : przy mocnym przyspieszaniu odcina całkowicie moc. Generalnie problem zauważyłem i od razu jego zaawansowane stadium. Każde mocniejsze przyspieszenie przy powyżej 140km/h kończyło się zawieszeniem autka na około 5 sek. Pocieszające/albo i nie jest to, że auto przy odpowiednim operowaniu gazem spokojnie rozpędza się do 250km/k. Na niższych biegach po mieście nie da się nawet zauważyć tego problemu ( może dlatego, że ma podniesioną moc, pięknie ciągnie z dołu i nie wkręcałem go pod czerwoną skalę ) Poprzedni właściciel wymienił owy popychacz 14 tyś. temu ( tak wynika z książki serwisowej ) ale objaw ewidentnie jest. Nie zapala się żadna kontrolka. Poradzicie coś koledzy ?

Generalnie auto po mieście czy też bocznych pozamiejskich drogach jeździ genialnie ( dopiero autostrada obnażyła ten problem ) niepokojących stuków albo dziwnej pracy też nie zauważyłem. Zastanawia mnie jeszcze ewentualnie spalanie. 10,5l przy 120km/h to chyba sporo nawet jak na standardy GTI

VCDS prawdę powie.
By ciamajda -  18 gru 2015, 13:28
 lubuskie
#205753
Jednak ciśnienie paliwa, tylko ten błąd - zamówiłem już popychacz nowy, jutro rozbiorę i zobaczę stan tego założonego i samego wałka. Poprzedni właściciel twierdzi, że osobiście doglądał stanu wałka przy wymianie 14 tyś km temu, bez zarzutów.
By golfer_1984 -  18 gru 2015, 17:45
 podkarpackie
#205792
ciamajda pisze:Jednak ciśnienie paliwa, tylko ten błąd - zamówiłem już popychacz nowy, jutro rozbiorę i zobaczę stan tego założonego i samego wałka. Poprzedni właściciel twierdzi, że osobiście doglądał stanu wałka przy wymianie 14 tyś km temu, bez zarzutów.
a sprawdziłeś chociaż popychacz?? błąd może nie oznaczać walniętego popychacza
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20