Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Hulaj -  07 sty 2009, 8:48
 mazowieckie
#13920
W poniedzia³ek 12 grudnia. Oczywi¶cie dam znaæ.

N4S u ciebie do wymiany by³ wa³ek, popychacz i pompa czy tylko ten popychacz za 80 z³? 2300zl mia³y te 3 rzeczy kosztowaæ?
By N4S -  07 sty 2009, 19:42
 -------
#13944
Hulaj pisze: N4S u ciebie do wymiany by³ wa³ek, popychacz i pompa czy tylko ten popychacz za 80 z³? 2300zl mia³y te 3 rzeczy kosztowaæ?
U mnie do wymiany wszystkie 3 czê¶ci - ³±cznie 2.300 PLN plus uszczelki, ¶ruby i robocizna. Samochód w serwisie stoi ju¿ 10 dni. Dzisiaj by³o pierwsze odpalnie i co¶ im stuka³o, wiêc rozk³adaj± silnik na nowo.
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 sty 2009, 12:35
 wielkopolskie
#13967
N4S, w którym serwisie w Poznaniu naprawiaj± ci auto?
By rgti -  08 sty 2009, 14:06
 -------
#13970
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moj popychacz ktory dzis odebralem z aso. 16 stycznia sprawdze stan wa³ka pompy i przy okazji wymienie popychacz.
By Hulaj -  15 sty 2009, 10:44
 mazowieckie
#14075
Odebra³em dzi¶ auto z ASO. Sprawdzili, wszystko w porz±dku.
Nie wiem czemu ale jestem zawiedziony :?
By rgti -  15 sty 2009, 11:01
 -------
#14076
przestan powinienes sie cieszyc, ja wiem ze u mnie na bank jest cos z tym nie tak bo przerywa... jutro bede wiedziec co sie dzieje. Daj Boze zeby to nie byl walek typu A
By rgti -  18 sty 2009, 10:38
 -------
#14148
Witam Panowie

golf ma wymieniony popychacz, jego stan w warsztacie okreslili na mierny takze dobrze ze zostal wymieniony w odpowiednim momencie, co do stanu wa³ka to facet powiedzial ze nie ma na nim zadnych w¿erów, wiekszych rys itd., chcac go sprawdzic idealnie trzeba by bylo zmierzyc go mikrometrem...ale ogolnie jest w stanie bdb. Nie mialem okazji przycisnac troche samochodu w celu sprawdzenia czy nic nie przerywa na wysokich obrotach, ale mysle ze jest wszystko ok.Koszt wymiany 60zl Popychacz 95zl.
A to fotki wyjetego popychacza:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/list]
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 sty 2009, 11:45
 wielkopolskie
#14149
rgti wymienia³e¶ w ASO? bo mi powiedzieli, ¿e wymiana to ok. 250PLN
By rgti -  18 sty 2009, 13:44
 -------
#14152
nie wymienialem w aso bo u mnie zaspiewali 400zl za taka robote. Godzina motorobocza w aso to 180zl z groszami. Czyli okolo 2 h zajelaby im ta robota. Postawilem do prywatnego warsztatu specjalizujacego sie w vw i skodzie takze po wytlumaczeniu na czym polega wymiana facet powiedzial 60zl. Ogolnie to czasem cos robie w aso, ale wiedzac ze ta wymiana to zdjecie pokrywy silnika, odkrecenie 3 srubek i wyciagniecie pompy to wygladalo na prosta robote a 60 to nie 400 :)
By N4S -  18 sty 2009, 15:48
 -------
#14154
Dobrze, ¿e sprawdzi³e¶. Jeszcze kilka tysiêcy kilometrów i ca³kowicie by siê przetar³. Najwa¿niejsze ¿eby popychacz zmieniaæ natychiast, gdy pojawi± siê ubytki w czarnej warstwie ochronnej.

Dopóki popychacz siê nie przetrze ca³kowicie to wa³ek nie ma prawa byæ uszkodzony, czy te¿ wytarty, wiêc o wa³ek siê nie martw.

Mi popychacz sprawdzili za free przy okazji przegl±du okresowego (wtedy musz± zdejmowaæ puszkê filtra powietrza, wiêc dodatkowe odkrêcenie 3 ¶rubek nie uzasadnia naliczania 250 PLN).
By rgti -  18 sty 2009, 16:53
 -------
#14155
dokladnie, chociaz wiesz niesposob przewidziec kiedy te ubytki na tej czrnej warstwie sie pojawia.... ja bym do tej pory sie nie domyslil gdybym na forum o tym nie przeczytal, a objawy tego przerywania na wysokich obrotach tlumaczylem sobie zlym paliwem, albo ze pompa paliwa moze jakas brudna...Co do walka to wystraszyly mnie te zdjecia z golfmkv.com jak pokazuja przetarte krzywki.

BTW Fajnie miec auto na gwarancji
By rgti -  19 sty 2009, 12:45
 -------
#14170
UWAGA OSOBY KTORE MAJA ZAMIAR WYMIENIAC TEN POPYCHACZ, NIE POSIADAJACE GWARANCJI A MAJA DO WYKONANIA AKCJE AKTUALIZACYJNA W ASO POWINNY DOGADAC SIE ZE ASO ZROBI IM TO ZA FREE ZE WZGLEDU ZE JEDNA Z AKCJI W GTI TO WYMIANA CZUJNIKA NISKIEGO CISNIENIA POMPY PALIWA KTORA WYKRECA SIE PO TO BY WYMIENIC TEN CZUJNIK.

Dzis auto postawilem tylko na akcje wymiany tego czujnika i co sie okazalo dopiero teraz poinformowano mnie ze siedzi on w pompie paliwa i beda ja wyciagac. Tydzien wczesniej bedac w aso zapytalem o te akcje(czujnik + zmiana oprogramowania) oraz wymiana popychacza to koszt byl normalnie jak za wymiane popychacza 400zl. Przeciez przy okazji wymiany tego czujnika i tak wyciagaja pompe - mogliby to zrobic za darmo. Niestety nie poinformowano mnie, gdzie znajduje sie ten czujnik. Dopiero z dniem dzisiejszym otrzymalem taka informacje w dniu jego wymiany. Mozna sie po prostu *****! jak ASO robi w h*** ludzi

AKCJA NR 24631910
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 sty 2009, 15:34
 wielkopolskie
#14180
mojego auta nie obejmuje ta akcja, nie wiadomo cieszyæ siê czy smuciæ
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20