Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By rgti -  12 lut 2009, 22:30
 -------
#14782
na dniach dowiedzialem sie ze juz nie ma akcji do golfa V gti z rocznika 2006 - kolega byl w aso umowiony wczesniej, przyjechal na ustalony termin i niestety odmowiono mu wykonania bo akcja juz nieaktualna...nie wiem jak na inne roczniki ale 2006 juz nie :?
By FlorekGTI -  12 sty 2010, 14:37
 -------
#20199
Jak w temacie o co dokładnie z tym chodzi jak się objawia że już czas na wymianę jakie koszta czy dużo roboty ??? wszelkie dodatkowe informacje w tym temacie mile widziane :wink:
Awatar użytkownika
By nemesis -  12 sty 2010, 14:39
 -------
#20200
o ile dobrze pamiętam to objawia sie duzym apetytem na olej :) Jak dużo oleju silnik wpierdziela to pierwsze co to sparawdzia sie ten tłoczek właśnie od popychacza :)
Awatar użytkownika
By Majiic -  13 sty 2010, 11:49
 -------
#20234
Najlepiej wymienic co 30-40tys km. Ja u siebie wymienialem przy 22tys i byl delikatnie wytart. Lepiej to zrobic, bo jesli nie to porysuje ci krzywke wałka rozrzadu (ssacego) A wtedy koszta to 900zl walek + robocizna.
Awatar użytkownika
By mlody1775 -  13 sty 2010, 22:16
 -------
#20267
U mnie objawiało sie tym ze odcinało paliwo w okolicach 3,5tyś obr.Wymieniłem popychacz ale niestety musze też wymienić wałek bo najprawdopodobniej jest wytarta krzywka na wałku.u mnie sie to stało przy 40tyś.Popychacz był strasznie wytarty.Jeszcze kilset kilometrów i przetarłby sie na wylot.Roboty duzo nie ma przy wymianie popychacza.Musisz okręcić pompę paliwa i wyjąć ją i zobaczysz popychacz.Widzialem ostatnio watek chyba na www.vwgolf.pl gdzie Compsport opisał że będzie testowac ten oto patent http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4484254&page=8
Pozdrawiam
By speedbass -  13 sty 2010, 22:50
 pomorskie
#20273
Hulaj pisze:Objawy o jakich czytałem to odcięcia paliwa.

Trzeba wymienić sam popychacz i simering pompy zanim się wytrze za mocno, może on wyrobić krzywkę wałka (tak się to chyba nazywa). Trzeba wymieniać co jakiś czas. Ja swój wymieniłem po ok 70tyś przebiegu i był lekko wytarty, 108zł.

To jest jakiś nowy patent http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=4484254&page=8.
działają koledzy jak widać
ciekawe: #467
http://a3-club.net/forum/showthread.php ... post522436
Awatar użytkownika
By krz_p -  16 sie 2010, 16:33
 wielkopolskie
#28873
Piotr W jeśli nie był u ciebie nigdy wymieniany, to przy takim przebiegu warto go wymienić, szczególnie jeśli planujesz zrobienie programu
By Piotr W -  17 sie 2010, 12:04
 dolnośląskie
#28894
ok nie patrze na nic tylko we wtorek będę wymieniał, dam znać jak wyglądał przy tym przebiegu
ale...
dzwonie do ASO (MOTORPOL WROC.) ile kosztuje i jak z dostępnością popychacza pompy paliwa
Odp. hmm napewno ?? :-) Jeśli to popychacz w pompie wysokiego ciśnienia to nie występuje.
Jedynie pompa jako monolit 840zł

No to help koledzy, bo nie wiem jak z nimi gadać chyvba, ze ja coś namieszałem :lol:
Tłumaczyłem mu, że "może wytrzeć krzywkę na wałku nic nie pomogło"
By Hulaj -  17 sie 2010, 13:04
 mazowieckie
#28897
Piotr W pisze:ok nie patrze na nic tylko we wtorek będę wymieniał, dam znać jak wyglądał przy tym przebiegu
ale...
dzwonie do ASO (MOTORPOL WROC.) ile kosztuje i jak z dostępnością popychacza pompy paliwa
Odp. hmm napewno ?? :-) Jeśli to popychacz w pompie wysokiego ciśnienia to nie występuje.
Jedynie pompa jako monolit 840zł

No to help koledzy, bo nie wiem jak z nimi gadać chyvba, ze ja coś namieszałem :lol:
Tłumaczyłem mu, że "może wytrzeć krzywkę na wałku nic nie pomogło"
Qrwa co za tępaki tam pracują? 06D 109 309 C. Powiedz proszę temu pajacowi że Hulaj mówi że jest naciągaczem-wymieniaczem :mrgreen: . Tam jeszcze oring jest.
By Hulaj -  17 sie 2010, 13:05
 mazowieckie
#28898
Hulaj pisze:
Piotr W pisze:ok nie patrze na nic tylko we wtorek będę wymieniał, dam znać jak wyglądał przy tym przebiegu
ale...
dzwonie do ASO (MOTORPOL WROC.) ile kosztuje i jak z dostępnością popychacza pompy paliwa
Odp. hmm napewno ?? :-) Jeśli to popychacz w pompie wysokiego ciśnienia to nie występuje.
Jedynie pompa jako monolit 840zł

No to help koledzy, bo nie wiem jak z nimi gadać chyvba, ze ja coś namieszałem :lol:
Tłumaczyłem mu, że "może wytrzeć krzywkę na wałku nic nie pomogło"
Qrwa co za tępaki tam pracują? 06D 109 309 C. Powiedz proszę temu pajacowi że Hulaj mówi że jest naciągaczem-wymieniaczem :mrgreen: . Tam jeszcze oring jest.
EDIT: trzymam taki w ręku w tej chwili w ori pudełeczku.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 20