Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By witek77723 -  13 sie 2014, 12:08
 kujawsko-pomorskie
#139877
Witam!!! Czy ktos moze demontowal uklad dolotowy i przepustnice w 2.0 TFSI? Chcialbym poczyscic troszku te czesci ale nie wiem jak to wyciagnac z auta. Prosze o porade jak to zrobic i na co uwazac.
By Piotrekb_s3 -  13 sie 2014, 12:18
 łódzkie
#139880
Zdejmij cały kolektor dolotowy wraz z przepustnica żeby mieć dostęp do kanałów ssący w głowicy i zaworów bo to tam zbiera się największy syf. Samo czyszczenie przepustnicy to jest bez sensu chyba że masz 250 tys km:-)
By witek77723 -  13 sie 2014, 14:38
 kujawsko-pomorskie
#139896
Jak te kanaly przeczyscic? Kupilem specjalny srodek do czyszczenia dolotu. Chodzi mi o to czy mam byc delikatny czy moge uzywac szczotki drucianej. I drugie pytanie: czy miedzy glowica a dolotem jest jakas uszczelka?
By Piotrekb_s3 -  13 sie 2014, 18:58
 łódzkie
#139913
Pewnie zwykła szmatką ten gruz ci nie zejdzie i argumenty w postaci śrubokręta czy jakiegoś innego ostrego narzędzia są wskazane ale druciakiem nie dasz rady tam nic zrobić. Jest uszczelka gumowa między kolektorem a głowica.
By witek77723 -  13 sie 2014, 20:59
 kujawsko-pomorskie
#139918
Pracujac pod maska na odpalonym silniku zauwazylem ze ta czesc ma duze luzy, tzn. drzy lewo-prawo. Nie chce zakladac nowego tematu. Moze wiecie co to jest i do czego to sluzy?

Obrazek
By golfer_1984 -  13 sie 2014, 21:36
 podkarpackie
#139920
witek77723 pisze:Pracujac pod maska na odpalonym silniku zauwazylem ze ta czesc ma duze luzy, tzn. drzy lewo-prawo. Nie chce zakladac nowego tematu. Moze wiecie co to jest i do czego to sluzy?

Obrazek
To napinacz paska
By witek77723 -  13 sie 2014, 22:50
 kujawsko-pomorskie
#139926
Dziwnie to wyglada. Rozrzad wymieniony w ASO 2 tygodnie temu. Rusza sie sama ta koncowka z ta sruba, ta ostatnia czesc. Cos groznego?
By Piotrekb_s3 -  14 sie 2014, 0:27
 łódzkie
#139930
Tak ma być. Napinacz niweluje drgania paska podczas pracy. Pasek który on napina to pasek wielorowkowy napedzajacy alternator i kompresor klimy, z rozrzadem nie ma nic wspólnego.
By witek77723 -  30 wrz 2014, 20:16
 kujawsko-pomorskie
#144669
Czyszczenie zrobione. Może innym to pomoże gdy dodam pomocne linki.
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2728 ... i-dolotem/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.audizine.com/forum/showthrea ... e-Cleaning" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... e-Cleaning" onclick="window.open(this.href);return false;

Syf był niesamowity przy 170 000km przebiegu. W linkach wszystko opisane jak to zrobić. Po czyszczeniu auto bardziej elastyczne przed wlaczeniem sie turbo. Ogólnie polecam. około 12 godzin pracy jak dla mnie, niedoświadczonego. :D
By Kopter -  13 kwie 2015, 19:50
 małopolskie
#173759
Przymierzam się do wyczyszczenia dolotu. Masakra ile syfu potrafi się tam zebrać i jaka różnica na plus potrafi wystąpić po czyszczeniu. Naoglądałem się wiele filmików i opisów z forów zza oceanu i chyba jednak samemu się tego nie podejmę ze względu na brak odpowiednich warunków pracy oraz potrzebnych narzędzi.
I tu pytanko do Was :D czy jest wśród Was, drodzy forumowicze, ktoś kto już to wykonywał i dysponuje odpowiednią wiedzą oraz sprzętem do wykonania czyszczenia kanałów dolotowych i byłby w stanie pomóc mi przy tej czynności ? Oczywiście za odpowiednią opłatą. Mogę podjechać w miarę rozsądną odległość, jestem z okolic Krakowa. Byłbym bardzo wdzięczny ;)

BTW, czy ma ktoś jakieś dojścia i stosował preparat SeaFoam bardzo popularny w USA ? To byłaby dobra opcja aby wykonać taki zabieg po ręcznym czyszczeniu dolotu np. przy wymianach oleju aby zapobiec ponownemu powstawaniu nagaru.
By jackson2002 -  26 sie 2018, 10:45
 świętokrzyskie
#267696
Cześć
Też się przymierzam do przeczyszczenia dolotu.
Mógłby ktoś podrzucić jakieś zdjęcia lub ewentualnie opis jak się do tego zabrać? Nie chce niczego schrzanić. I druga sprawa widziałem że używać można różnego rodzaju płynow do czyszczenia, pytanie tylko czy ten płyn nie pójdzie gdzieś w obieg czy wystarczy go później wyciągnąć szmatką?
Awatar użytkownika
By Bekuś -  30 sie 2018, 10:13
 pomorskie
#267797
Potrzebujesz uszczelke pod kolektor, pod wtryski i chyba jeszze gdzies na dolot.
Plyn kupowalem w IC i dal rade, chociaz skrobalem tez troche.
W necie jest instrukcja.