Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By rossgt -  24 paź 2014, 17:04
 podkarpackie
#147858
mam problem z turbiną seria K03. Urwała mi się sztanga od gruszki. Miał ktoś taki przypadek, kilka turbin przerobiłem i takiego przypadku jeszcze nie miałem. Zespawam tą częśc gwintowaną i powinno banglac. Ale zastanawiam się dlaczego to się stało. Zawór działa prawidłowo, nie jest zacięty.
By SkylineRG -  24 paź 2014, 20:43
 lubelskie
#147882
rossgt pisze:mam problem z turbiną seria K03. Urwała mi się sztanga od gruszki. Miał ktoś taki przypadek, kilka turbin przerobiłem i takiego przypadku jeszcze nie miałem. Zespawam tą częśc gwintowaną i powinno banglac. Ale zastanawiam się dlaczego to się stało. Zawór działa prawidłowo, nie jest zacięty.

wiem o co bangla, ale trudno powiedziec przez neta... kwestia czy nikt wczesniej tam nie dziubał ?
Awatar użytkownika
By rossgt -  28 paź 2014, 18:02
 podkarpackie
#148474
no to dawaj, wyjaśniaj. Mi się wydaję, że tutaj błąd technologiczny, zły materiał, sztanga jest z nierdzewki, twardej i obciążenia, temperatura chyba jej nie sprzyjają.
Odciąłem tą część gwintowaną i wspawałem nową, żeby była pełna regulacja zaworu. Jak to się będzie spisywać zobaczymy jak złoże do kupy.