Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By kendek -  08 sty 2015, 21:06
 wielkopolskie
#159551
Witam!

Panowie mam pytanko jak wasze GTI zachowują się przy maxymalnych obrotach tzn. mają odcięcie paliwa czy nie? Bo ja w swoim mam tak że obrotomierz wskazuje maxymalnie 7tys obr i dzwięk silnika jest ciągły nie ma żadnego odcięcia tylko po prostu chodzi na 7 tys i nic nie przerywa. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.!
By antoś -  09 sty 2015, 20:41
 łódzkie
#159772
To jest kwestia programu sterujacego praca silnika. Mozna to zrobic przy okazji chiptuningu. :)

W GTI odcinka bedzie dzialala w ten sam sposob, ale procedura startu ustawiona przy nizszych obrotach bedzie brzmiala troche inaczej niz u mnie.
By antoś -  10 sty 2015, 2:17
 łódzkie
#159824
Tak, to moje auto. Myślę, że każda ogarniająca firma to zrobi. Najlepiej razem z programem, jako dodatek do niego. W FWD procedura startu raczej byłaby z niskich obrotów, około 2,5 tys. ale odcinka jest rewelacyjna. :)
By antoś -  17 sty 2015, 1:26
 łódzkie
#161151
W przednim napędzie nie da zbyt wiele, choc ustawienie jej na okolo 2200 obrotow zniesie koniecznosc mozolnego utrzymywania takich obrotow noga.

U mnie przy procedurze jest otwarta przepustnica i powstaje cisnienie w ukladzie dolotowym, przez co auto lepiej startuje i kazdy start jest powtarzalny.