Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Illu -  11 sie 2016, 21:09
 mazowieckie
#236790
tak tylko u mnie jest skrzynia DSG wiec nie będzie schodziło z obrotów jak w manualu tym bardziej ze była w trybie zmiany biegów manualnie i aby było pssssss to porostu puszczałem gaz i zmieniałem ręcznie na bieg w górę łopatką, poza tym jest po programie na DSG i obsługuje moc 370KM :)
By krystek.l -  31 sie 2016, 13:16
#238153
Pytanko a blow off pod 1.4 TSI ??
Na PL znajduje przeważnie sprzęt Forge
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... t-1-5-0826
http://allegro.pl/zawor-upustowy-blow-o ... 64472.html
Obrazek

Ale jak zagłębiłem się trochę bardziej w tematykę to znalazłem nawet takie coś...
http://www.gfb.com.au/products/blow-off ... 740-by-gfb
Obrazek


Czym to się różni, jedno od drugiego, ponieważ cenowo to już przepaść dać 100 czy prawie 500 PLNów.
:hmmm:
By jurgeen -  31 sie 2016, 13:58
 pomorskie
#238154
krystek.l pisze:Czym to się różni, jedno od drugiego, ponieważ cenowo to już przepaść dać 100 czy prawie 500 PLNów.
Ten blow off Forge mam zamontowany u siebie w Fabii RS 1,4TSI, oznaczenie silnika CAVE, dźwięk jest bardzo fajny, za taką cenę mogę polecić. Na aliexpress jest dokładnia kopia Forge za całe 40zł (to co sprzedają na allegro za 100zł).
Montaż to całe 20 minut.
By Buczek21 -  31 sie 2016, 14:49
 śląskie
#238157
krystek.l
Ten pierwszy z Forge to porostu element który wkęcasz pomiędzy DV a kolektor-taki rodzaj redukcji z 3 dziurkami..
A ten drożysz jak widzisz na filmiku zastępuje zawór z DV....
Ja mam u siebie w AXX'ie chińczyka "forge"...i smiga miło
By krystek.l -  31 sie 2016, 16:19
#238163
@jurgeen i @Buczek21 a byście wrzucili filmik jak to chodzi?? :tooth: było by miło zobaczyć jak to również w innych autach chodzi.
Idę zerknąć pod maskę jak to u mnie wygląda i będę myślał w tym temacie :D
Ps. wszystko winny @TomuŚ :naughty:
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  02 wrz 2016, 20:21
 pomorskie
#238311
[mention]krystek.l[/mention] bo masz uturbioną benzynkę, a kupujesz jakieś szmaciory na maskę zamiast jakiś dobry dolot i blow offa :censored: :cry:

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
jurgeen pisze:
krystek.l pisze:Czym to się różni, jedno od drugiego, ponieważ cenowo to już przepaść dać 100 czy prawie 500 PLNów.
Ten blow off Forge mam zamontowany u siebie w Fabii RS 1,4TSI, oznaczenie silnika CAVE, dźwięk jest bardzo fajny, za taką cenę mogę polecić. Na aliexpress jest dokładnia kopia Forge za całe 40zł (to co sprzedają na allegro za 100zł).
Montaż to całe 20 minut.

no właśnie wróciłem z urlopu i chcę usłyszeć :) i kiedy xenon zakładamy???
By krystek.l -  04 wrz 2016, 20:30
#238464
Przeglądałem tak z ciekawości sobie allegro to żadnego Forge nie ma na sprzedaż.
Mają z firmy Epman.
Myślicie, że to jakaś różnica? Czy to raczej tylko grawer Forge i cena?
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  04 wrz 2016, 22:41
 pomorskie
#238490
krystek.l pisze:Przeglądałem tak z ciekawości sobie allegro to żadnego Forge nie ma na sprzedaż.
Mają z firmy Epman.
Myślicie, że to jakaś różnica? Czy to raczej tylko grawer Forge i cena?
Mam ci z chin zamówić?

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
Mintaa pisze:Moj TDI taki dzwiek ma w standardzie, uklad szczelny a zaworu spustowego nie zauważyłem ;d turbo tez po regeneracji wiec skad ten dzwiek :D?
Wytnij wydechy jak u mnie to dopiero bedzie gwizdalo az ludzie sie ogladaja :P :PP :PP
By Illu -  13 wrz 2016, 0:40
 mazowieckie
#239037
podwórkowy tuning jest moim zdaniem najgorszy jaki może tylko być a gadanie typu wytnij tu i tam to będzie głośniej to jakaś masakra...jak już ktoś myśli o modzeniu auta plus tuning to już niech to robi z głową i liczy się z kosztami.
A dla tych co lubią po taniości i na skróty proponuję takie rozwiązanie :) na pewno "ludzie będą się oglądać "
By krystek.l -  13 wrz 2016, 15:59
#239078
Obrazek

Założenie blow off`a to chyba nie siara... :farmer:
@Illu Tomusiowi chodziło o wywalenie kata a nie o zakładanie gumki... :blush: na wydech.