Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Hulaj -  16 paź 2009, 12:02
 mazowieckie
#17513
Z golfa VI to bym chciał może tylko wygląd, niższą masę i uczucie posiadanie nowego auta. Niewyłączalne ESP i śmieszna pseudo szpera w żadnym wypadku nie dla mnie.
By Jedi -  16 paź 2009, 13:17
 -------
#17514
wygląd owszem, ale przyznam, że V-ka GTI wygląda bardzo dobrze przy VI-ce, no ale wiadomo nowy model. Z tym niewyłączalnym ESP to faktycznie mankament, co do pseudo szpery, lepsza taka niż żadna :wink:


generalnie wszyscy narzekają, że VI-ka GTI jest za grzeczna, nie wiem trzeba by się przejechać i ocenić, jak ma się na tle innych hot hatchów, ja troche zauroczony jestem w Civic Type-R, bo przyjemność z jazdy tym autem naprawdę duża, gdyby tylko ze 20KM więcej miała, tak jak wersji japońskiej...
By Hulaj -  16 paź 2009, 14:17
 mazowieckie
#17518
Jedi zapewniam Cie że nie chciałbyś tej "szpery" Zasada działania jest taka że przednie wewnętrzne koło jest przyhamowywane w zakręcie przez hamulec, pojedź tym na tor czy ostro popedałuj po mieści i sprawdź po jakim czasie ten system zagotuje Ci hamulce i wylądujesz na poboczu. M.in. dlatego jest niewyłączalne ESP więc ja już wole wcale :wink:
By speedbass -  16 paź 2009, 14:48
 pomorskie
#17520
wiadomo lepsze wrogiem dobrego i świat idzie do przodu, ale mam takie przemyślenia:
1. VI to rozległy lifting V, modne ostatnio (to wyszło przy okazji golfa combi na bazie VI), ale niby nowy marketingowo model więc zawsze jara kierowcę i oglądaczy nowy model, ale czy akurat przy GTI się opłacałoby wymienić - wątpię, niewiele więcej się dostaje, a za wiele (np zawieszenie) płacimy i tak; :evil:
2. już niedługo golf VII, 2-3 lata, nowa płyta, mówi się, raczej pisze (nie wiem czy w wersji GTI, może nowa R, zapewne) ale że max może być 300KM, więc może GTI zrobią 265KM na przykład, by był porównywalny z WRX czy megane RS a R z najmocniejszymi kompaktami (mówi się że audi s3 będzie miało 280KM, a może właśnie te 300KM a RS3 340KM-350KM, przynajmniej tak piszą), więc moce pójdą do przodu; np z silnikami i wersjami; :D
3. nie wiem golf VI w słabszych wersjach jakoś wygląda na mniejszego niż jest w rzeczywistości, tył mi nie podchodzi, ile razy jechałem za VI zawsze mam te odczucie, że nie, jakby obcięty na siłę, za duże lampy... :(
4. środek? jak ktoś siedział w GTI a ja siedziałem we Frankfurcie, to jak ktoś ma zrobiony środeczek w swoim GTI: skórka, obszycia foteli to nie ma jakby odczucia w VI czegoś więcej, jakość, materiały, klimat, poza projektem coś ala skoda, wolałem siedząc w sirocco R właśnie środek z scirocco R bardziej z Vtki niż z golfa R (zdjęcia są przy innych tematach)
5. co do hamulców Hulaj ma rację, nawet pisali, że klocki dostają nieźle; przy jakimś teście właśnie napisali, że tak jest, ale że jak ktoś ma takie autko to klocki to nic :lol: :lol: :lol: i ma wymianę częstą w pakiecie zadowolenia
By Jedi -  16 paź 2009, 15:05
 -------
#17523
Hulaj pisze:Jedi zapewniam Cie że nie chciałbyś tej "szpery" Zasada działania jest taka że przednie wewnętrzne koło jest przyhamowywane w zakręcie przez hamulec, pojedź tym na tor czy ostro popedałuj po mieści i sprawdź po jakim czasie ten system zagotuje Ci hamulce i wylądujesz na poboczu. M.in. dlatego jest niewyłączalne ESP więc ja już wole wcale :wink:

masz racje, bo tutaj mamy elektronikę i ingerencję układu hamulcowego...

w takim razie przerzućmy się na Type-R Spcial Edition tam zdaje się jest zamontowany LSD :)
By speedbass -  16 paź 2009, 22:51
 pomorskie
#17547
po takim porządnym mechanicznym tuningu i zapewne cenie zapewnie miałbym już s4 czy s5 :lol: buty robią swoje (koła)
ja nie laska, że złapię się na kolor :lol: :lol:

a na poważnie, ładny, co zrobić, świat idzie do przodu
ja zawsze mówię że nie cały, tylko tył mi nie pasi :cry:
By rgti -  16 paź 2009, 22:56
 -------
#17548
ze wzgledu na Ciebie Panie A. tyłu nie wklejalem :P

dla mnie wypas, a co do apr to mysle ze mozna to by bylo zrobic wszystko co oni tam wyczyniaja o polowe mniejszym kosztem...
By Jedi -  26 lis 2009, 18:13
 -------
#18738
speedbass pisze:w najnowszym VW Trends jest takowe porównanie, VI wychwalają, że lepsza od Vtki
z takim porównaniem mogliby sobie dać spokój, nic konkretnego tam nie ma
By speedbass -  26 lis 2009, 18:55
 pomorskie
#18739
Jedi pisze:
speedbass pisze:w najnowszym VW Trends jest takowe porównanie, VI wychwalają, że lepsza od Vtki
z takim porównaniem mogliby sobie dać spokój, nic konkretnego tam nie ma
jesli chodzi o konkrety to wiele artykułów ma z tym problem dlatego m.in. nie kupuję