Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By vwadam -  03 wrz 2015, 23:24
 kujawsko-pomorskie
#191278
Witajcie,

jaka powinna byc reakcja silnika po odkreceniu korka oleju? W moim AXX spadaja obroty i silnik telepie.

Jakie są inne objawy uszkodzonej odmy?

Pozdrawiam :hi:
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  05 wrz 2015, 8:33
 lubelskie
#191383
vwadam pisze:Witajcie,

jaka powinna byc reakcja silnika po odkreceniu korka oleju? W moim AXX spadaja obroty i silnik telepie.

Jakie są inne objawy uszkodzonej odmy?

Pozdrawiam :hi:
Tak ma być, że telepie. Sterowanie dolotu jest podciśnieniem.
By antoś -  24 wrz 2015, 21:11
 łódzkie
#193773
Silnik jest uszczelniony, jeżeli odkręcasz korek oleju to się rozszczelnia i telepie. Skąd pomysł na odkręcenie korka oleju na pracującym silniku?

Odczep rurkę idącą z PCV do dolotu, jak ciągniesz to powinna przepuszczać, jak dmuchasz to pcv powinien się zamykać. Jeżeli tak się nie dzieje to jest uszkodzony.
By lewystw -  06 paź 2015, 21:37
 podkarpackie
#195390
Ja u siebie gdy mialem zawor odmy zepsuty to mi piszal silnik jak by pasek klinowy w starym kadecie :D a gdy bagnet od oleju wyciagnalem to cisza :D
By cvbn -  27 lis 2015, 6:59
 pomorskie
#202402
lewystw pisze:Ja u siebie gdy mialem zawor odmy zepsuty to mi piszal silnik jak by pasek klinowy w starym kadecie :D a gdy bagnet od oleju wyciagnalem to cisza :D
Ale silnik piszczal Ci tylko na zimnym? Ja aktualnie mam problem z tym, tylko ze piszczenie jest na zimnym silniku. Pasek klinowy wymieniony a dalej nie wiem co to może być :/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  27 lis 2015, 21:48
 lubelskie
#202540
cvbn pisze:
lewystw pisze:Ja u siebie gdy mialem zawor odmy zepsuty to mi piszal silnik jak by pasek klinowy w starym kadecie :D a gdy bagnet od oleju wyciagnalem to cisza :D
Ale silnik piszczal Ci tylko na zimnym? Ja aktualnie mam problem z tym, tylko ze piszczenie jest na zimnym silniku. Pasek klinowy wymieniony a dalej nie wiem co to może być :/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Napinacz paska... ? :naughty:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 lis 2015, 22:05
 pomorskie
#202554
cvbn pisze:
lewystw pisze:Ja u siebie gdy mialem zawor odmy zepsuty to mi piszal silnik jak by pasek klinowy w starym kadecie :D a gdy bagnet od oleju wyciagnalem to cisza :D
Ale silnik piszczal Ci tylko na zimnym? Ja aktualnie mam problem z tym, tylko ze piszczenie jest na zimnym silniku. Pasek klinowy wymieniony a dalej nie wiem co to może być :/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Polej pasek pk wodą i zobacz czy ucichnie :)
By cvbn -  29 lis 2015, 21:44
 pomorskie
#202876
Mettenoos pisze:
cvbn pisze:
lewystw pisze:Ja u siebie gdy mialem zawor odmy zepsuty to mi piszal silnik jak by pasek klinowy w starym kadecie :D a gdy bagnet od oleju wyciagnalem to cisza :D
Ale silnik piszczal Ci tylko na zimnym? Ja aktualnie mam problem z tym, tylko ze piszczenie jest na zimnym silniku. Pasek klinowy wymieniony a dalej nie wiem co to może być :/

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
Polej pasek pk wodą i zobacz czy ucichnie :)
Woda nic nie daje. Pasek klinowy był wymieniony. Może to coś od rozrządu ??

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka
By A3AXX -  24 cze 2016, 12:48
 mazowieckie
#232277
Jak odma jest uszkodzona to na wolnych obrotach puszcza opary z skrzyni korbowej do turbiny zamiast do kolektora ssącego - powoduje to duże podciśnienie w kolektorze ssącym, i auto zaczyna ciągnąć powietrze na łączeniu węża podciśnienia z pompą VACUUM oraz jeszcze z czymś tam z czym ten wąż się łączy na wcisk. Przez nadmiar powietrza - obroty delikatnie zaczynają falować.

Proszę o weryfikacje teorii ;]
Awatar użytkownika
By rafal92pl -  11 lip 2016, 21:11
 małopolskie
#233773
siema mam panowie problem bo mam objawy zepsutej odmy sciagłem ja zrobiłem zdjecie i nr cześci coś mi się nie zgadza co jest na końcu F czy J. chciał bym zamowić by nie było problemu że nie pasuję poźniej :/ cześć od nowości wie słabo widać ;/
https://zapodaj.net/59efb49077f29.jpg.html
https://zapodaj.net/584675effd82b.jpg.html