Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By Hulaj -  19 lis 2009, 17:06
 mazowieckie
#18420
krz_p pisze:Puchę tak aby idealnie pasowała do filtra to ciężko będzie zrobić, najlepiej wykorzystać puchę z TSI i do niej dorobić resztę
albo całość przeszczepić z TSI, tylko nie wiem czy nie będzie wówczas kolizji z wężami wychodzącymi z chłodnicy
musiałbym obadać dokładnie jak to wygląda w GTI z silnikiem TSI
Nie byłoby najmniejszych problemów ze zrobieniem takiej puszki, projekt z autocada wrzucam na Amade i samo się robi.na takich maszynach produkujemy detale na potrzeby lotnicze.pytanie pod jaki filtr ma być,jaki kolor i na kiedy;)
By Lukasz_WD -  19 lis 2009, 22:21
#18449
Hulaj no i najważniejsze jakie koszta :P hehe ale faktycznie jakiś pomysł jest zrobić customowy moze sie sprawdzi, moze coś wiekrzego by Ci z tego wyszło moze jakiś interes :D
By speedbass -  26 lis 2009, 15:51
 pomorskie
#18730
przecież jestem :P , ale wolę podjechać te 700km jak będzie wiadomo wszystko z pompą i DSG :wink: i wtedy zawalczymy z całym, pakietem,
może ktoś może wcześniej z kolegów z forum się pobawić
Awatar użytkownika
By krz_p -  27 lis 2009, 9:07
 wielkopolskie
#18756
odnośnie dolotu z TSI w TFSI to nie wiem czy to jest finansowo opłacalne
puszka filtra kosztuje ok. 450PLN, podobnie przepływomierz, razem z resztą rurek cena przekroczy 1k PLN

chyba, że zastosować puszkę z filtrem od TSI, a dalej pójść rurą stalową i na w niej zamocować seryjny przepływomierz
pozostaje problem połączenia tej rury z puszką i turbiną

no i jeszcze kwestia estetyczna, czy pokrywa silnika z TSI pasuje na 100% do TFSI?
By speedbass -  27 lis 2009, 9:53
 pomorskie
#18761
ale przez to łatwiej może będzie można wymienić filtr powietrza a nie walczyć z całą masą plastiku
ten dolot czy dorabiany tuningowy cena choć spora wyjdzie podobnie, a ten co mamy z filtrem na silniku nie jest rewelacyjnym rozwiązaniem i wszyscy o tym mówią, żeby z nim stamtąd uciekać
By Lukasz_WD -  27 lis 2009, 19:07
#18781
Jak by co to ja sie w styczniu szykuje do chłopaków z CS, co prawda na sam program ale moge podłożyć golfa do proby na dolocie z TSI.
By Lukasz_WD -  29 lis 2009, 16:27
#18842
hehe czego sie nie robi zeby przetrzć szlaki :) musze tylko wtakim razie zgadać sie z chłopakami czy ogarną taki dolot, i nie ma problemu mozemy sprobowac pozeźbić :)
By Lukasz_WD -  30 lis 2009, 12:20
#18879
oki to jak już bede wiedział konkretnie kiedy bede mogłs ie do nich wybrac to pogadam z nimi a potem rezultatu sie opisze w tym dziale :)
Awatar użytkownika
By Tadek -  01 gru 2009, 22:07
 zachodniopomorskie
#18929
Bardzo ładnie wygląda ten dolot. Był bym w stanie kupić, ale jak ma w sumie nic wielkiego dawać to po co można coś innego wymyślić. a malowanie plastików w gratkę GTI pomysłowe :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8