Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
#236935
Testowałem ostatnio RAMAIR JSK - 101 brytyjskiej firmy. Produkt pierwsza klasa. W porównaniu z Forge Twintake z gąbkowymi filtrami Ramair jest głośniejszy. Syk zasysanego powietrza słychać nawet przy zamkniętych szybach. Wydajność jeśli chodzi o moc porównywalne na tym samym setupie. Oprócz tego zauważyłem obniżenie zużycia paliwa przy dziadkowatej jeździe :laugh:

Atutem jest cena 185 funtów z przesyłką do Polski.
By Illu -  14 sie 2016, 14:35
 mazowieckie
#236969
Cena może i jest atrakcyjna ale licząc 165 funtów x 5,0046 pln daje nam 825 pln, co i tak wydaje mi się gorszym rozwiązaniem niż dolot z audi TTS. Fakt faktem jest plus ze nie trzeba wywalać akumulatora do bagażnika jednak jeśli oczekujemy osiągów ponad 300+HP to ten dolot będzie gorzej się sprawował a co do Forge to wygląda on kozacko :)
#237985
MrNazarinho pisze:Dlaczego niby będzie gorzej się sprawował? :hmmm: średnica rur jest taka sama jak w Forge. Filtr jest 2x większy i podejrzewam że przepustowość jest jeszcze lepsza niż w FTT.

Na dolocie z TTs'a nie uraczysz phhssss.... :tooth:
Mówisz że fajny ten dolot bo właśnie chciał bym coś kupić podeślesz jakiś filmik albo coś :P ?
Awatar użytkownika
By Kunis -  26 wrz 2016, 17:20
 mazowieckie
#239801
Bekuś, odważna decyzja. Filtry gąbkowe uchodzą za najgorzej filtrujące. Ja kiedyś wysypałem piasek z takiego po samym holowaniu na wyłączonym silniku. Teraz unikam tego jak ognia.
Jakieś wrażenia oprócz, tych dźwiękowych? Lepiej przyśpiesza? Reakcja na gaz?

Zdaj relacje po zimie, czy turbo i przepływka nadal żyją - będzie dla potomnych.

Ja właśnie szukam dolotu dla siebie, jednak stożki odpadają bo są mokre i niszczą przepływki.
Z kolei dolot z TTRS to akumulator w bagażniku. Czy nikt nie wymyślił czegoś pomiędzy? :wacko:
#239815
Spokojnie, narazie złożone na sztukę.
Filtr też tymczasowy.
Wieczorem napisze coś więcej.

OK,
więc - przyrostu mocy nie ma się co spodziewać - chyba zwykły filtr powietrza nie blokuje aż tak ssania.
Dźwięk ? na wolnej jeździe, bardziej irytujący hałas. Przy jeździe np. autostradą odgłosy już lepszy.
Wrażenia z jazdy - czuć większe szarpnięcia przy zmianie biegów z DSG.

Zestaw jest z RamAir. Kupiłem z jakiejś promocji -50% więc cena dość fajna, przesyłka darmowa - kolega przywiózł przy okazji.
Dźwięk nagram jak tylko dokupie przyssawkę do GoPro.

Szukam pokrywy silnika - bez przepływomierza, mogą być uszkodzone mocowania tył lub filtr powietrza.
Chce ją dociąć pod dolot.

PS.
jaki stożek polecacie najchętniej w airbox ?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8