Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By loko888 -  13 sty 2010, 10:21
 -------
#20230
Witam ponownie. Mam kolejne pytanko do forumowiczów. Czym różnią się GTI sprowadzane z USA (poza tylnym zderzakiem i skalą od temperatury oraz prędkościomierzem na tablicy zegarów) od wersji europejskich? Bo widzę że większość ogłoszeń sprzedaży to właśnie wersje z USA i są sporo tańsze od "Europejczyków". Czy jest jakis problem z serwisowaniem takich aut? Czy części są takie same jak w wersji europejskiej i czy warto takie auto kupić? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By Tadek -  13 sty 2010, 13:37
 zachodniopomorskie
#20237
Nie wiem jak z USA bo mój jest z Kanady i mam wyskalowane km/h i pod spodem mile a climnatica mam w stopniach Celsjusza i nie musiałem nic przestawiać. No i mój na 100% jest produkcja Made in Germany i został wysłany do Kanady. Czyli to europejczyk przerobiony na USA.
By Lukasz_WD -  13 sty 2010, 14:33
#20238
do USA KAZDY golf idzie z niemiec z tego co wiem więc kazdy jest ze tak powiem Europejczyk tylko te do USA sa przystosowane na ich rynek. Zabawa jest podobno ze światłami tylnymi w europie odpowiada za nie jeden sterownik a w USA aż trzy, Acz kolwiek ja jeszcze swoich nie przerabiałem na EU więc do konca nie wiem. co do roznic w uzytkowaniu to raczej nie ma zadnych. serwisujesz tak samo. jesli sie myle to niech ktoś mnie poprawi :D
By skandaloo -  13 sty 2010, 20:03
 mazowieckie
#20255
-zawieszenie jest wyższe,bardziej miękkie
-inne tylnie lampy
-silnik ma oznaczenie BPY tzn TFSI z przed modernizacji
-klimatic zamiast tronic
-inne siedzenia-tzn mniejsze kubełki
-przednie światła symetryczne- na właczniku świateł brakuje jednej funkcji
-soft jest inny
-radio z pokretłami jak w starej Unitrze
-jeżeli ma dsg to skrzynia niema funkcji launch control
to z grubsza co pamiętam generalnie lepiej poszukaj europe-łatwiej sprzedać później... :)
By FlorekGTI -  13 sty 2010, 20:16
 -------
#20256
nawet bym nie pomyślał że jest aż tyle różnic :shock:
Awatar użytkownika
By nemesis -  13 sty 2010, 21:01
 -------
#20263
no ogólnie auta z ameryki lub na amerykański rynek są tandetniej wykonane > Kiedyś czytałem porówniaie sti usa i sti eu i panowie z aso byli w szoku ,że aż tyle różnic . Podsumowanie było takie ,że sti z usa to była reklamówka sti eu :)
By skandaloo -  13 sty 2010, 21:17
 mazowieckie
#20265
[quote="nemesis"]no ogólnie auta z ameryki lub na amerykański rynek są tandetniej wykonane > Kiedyś czytałem porówniaie sti usa i sti eu i panowie z aso byli w szoku ,że aż tyle różnic . Podsumowanie było takie ,że sti z usa to była reklamówka sti eu :)[/quot
oglądałem program na TVN turbo i mówili Impreza z Usa ma 30% mniej spawów karoseri aniżeli europa....
By loko888 -  13 sty 2010, 22:30
 -------
#20268
Dzięki piękne :) I chyba rzeczywiście lepiej zostać przy Europejczyku jak bym sie decydował na V :)
Awatar użytkownika
By mlody1775 -  13 sty 2010, 22:33
 -------
#20269
Panowie ja też mam GTI z USA i nie zgodze sie z tym co napisał "skandaloo",ponieważ jeżeli chodzi o sterowanie klimatyzacją to wszystko zależy od tego jaką wersję wyposażenia zamawiał 1 właścisciel w USA.Ja np. mam klimatronic,co do foteli to mam znajomych co maja wersję EU i kubły są takie same.Kolega Majiic ma wersję GTI Fahrenheit z DSG w której posiada funkcję launch kontrol.Tak więc nie ma aż tak duzo różnic.
Pozdrawiam
By skandaloo -  13 sty 2010, 22:41
 mazowieckie
#20270
w Vw trends było porównianie właśnie samochodu ze Usa z Europejczykiem i jedną z różnic własnie były mniejsze kubełki żeby ich wielkie dupska sie zmieściły 8) ,gdy chciałem zakupić Gti również interesowałem się Gti z Usa miałem do porówniania fotele bo stały auta jedno obok drugiego, wiekszość Gti z Usa ma klimatic, w zwykłym GTI tzn nie Fahrenheit niema funkcji launch kontrol na 100% , a jest to podyktowane względami bezpieczeństwa...
By skandaloo -  13 sty 2010, 23:25
 mazowieckie
#20274
więc przejrzałem wszytkie 5 Gti na motoallegro z USA i jedna tylko miała klimatronic ,reszta miała klimatic... siedzenia były takie same zarówno w wersji europa jak i usa tylko jak była skóra ,jeśli była kratka były inne...
ps.wydaje mnie się również jesli chodzi o wersje europejską: że kratka chyba ma głębsze kubełki aniżeli siedzenia skórzane?
Awatar użytkownika
By mlody1775 -  14 sty 2010, 1:24
 -------
#20275
Skandaloo jak chcesz to napisz do kolegi Majiica który ma GTI Fahrenheit z DSG z lounch control i on Ci potwierdzi ze jest launch control.Wydaje mi się ze wszystko zależało w jakim stanie sie mieszka.Kazdy stan ma swoje prawa i myślę że to od tego zalezy.Za climatronic niestety trzeba było dopłacić i być może dlatego nie wszystkie mają.Zobacz sobie też na ebay.com i dużo jest GTI z climatronic w USA.
Awatar użytkownika
By Tadek -  14 sty 2010, 8:57
 zachodniopomorskie
#20276
W usa nie patrza na to czy jest climatronic czy climatic czy może nawet zwykła klima. Dla nich klima to klima. W usa też nie które auta nie miały spryskiwaczy xenonów. Mój jest z Kanady i mam spryskiwacze. Jeżeli chopdzi o fotele to tylko góra sie w nich różni a widziałem tez europejskie wersje z fotelami takimi jak moje. Jedynie co mogę powiedzieć co mi przeszkadza to radio przeskakuje co liczby nie parzyste (np 1, 3, 5, 7, 9,). Jeżeli chodzi o zawiszenie to sie zgadzam auto mi stoi jak koza :shock: strasznie wysoko. Ale przyjdzie gwint i będzie dobrze. no i jeszcze inna wnęka na blachę z tyłu i obrysów-ki z przodu.
Awatar użytkownika
By krz_p -  14 sty 2010, 9:18
 wielkopolskie
#20277
Tadek pisze:Jeżeli chodzi o fotele to tylko góra się w nich różni a widziałem tez europejskie wersje z fotelami takimi jak moje.
cały fotel jest inny, siedzisko i oparcie jest inne
jeśli widziałeś wersję EU z fotelami jak w USA to były to jakieś ulepy
jedyne co jest wspólne dla foteli z obu wersji to tapicerka w kratkę, natomiast kształt całego fotela jest inny