Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By krz_p -  22 sty 2010, 20:09
 wielkopolskie
#20698
Padło mi światło stopu, nie świeci połowa
byłe dzisiaj w ASO wymienić to światełko, ale nie sprawdzili wcześniej jak to się robi
no i okazało się na miejscu, że trzeba w tym celu zdjąć/odkleić spoiler z tylnej klapy
no i nie dość, że samo światło stopu kosztuje 200zł to jeszcze za zdjęcie i ponowne przyklejenie spoilera chcą 600zł
niestety wygląda na to, że raczej bez ściągnięcia spoilera się nie obędzie, są w lampce od tyłu miejsca na wkręcenie dwóch śrub

przerabiał już ktoś wymianę tego światła stopu w GTI lub mając założony spoiler z GTI?

do ASO na wymianę nie pojadę, w zakładzie gdzie lakierowali mi dokladki zderzaków i progi wezmą za to pewnie 1/4 ceny z ASO
Ostatnio zmieniony 23 sty 2010, 9:00 przez krz_p, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By team-am -  22 sty 2010, 22:10
 łódzkie
#20705
Jak dobrze pamietam niestety trzeba demontować cały spoiler zeby dostac sie do stopu. Faktycznie jest on przykrecony na dwie sruby ale są on za zaślepką (spód spoileru) która jest na zatrzaski. Dopiero jak spoiler wyląduje na stole, mozna na spokojnie rozebrac.
Awatar użytkownika
By Tyson -  22 sty 2010, 22:22
 mazowieckie
#20707
krz_p prosze Cię popraw tytul "Światło stopuw GTI" - trzymajmy nasze forum na odpowiednim poziomie :!:
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 sty 2010, 9:03
 wielkopolskie
#20716
team-am to mnie pocieszyłeś :(
ale za 2h pracy, bo tyle to niby trwa wg ASO nie dam 600zł, no może mniej bo podobno klej kosztuje 140zł
znajdę w ETCE nr tego kleju i oddam auto do zakładu gdzie lakierowali mi dokładki zderzaków i progi

Tysonq tytuł tematu poprawiony
Awatar użytkownika
By Tadek -  23 sty 2010, 11:10
 zachodniopomorskie
#20725
krz_p mam dokładnie ten sam problem :cry: też mi padło 3cie światło stopu, muszę się dowiedzieć ile mnie to będzie kosztowało u znajomego w aso.
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 sty 2010, 15:19
 wielkopolskie
#20734
oficjalna cena w ASO to 213 PLN, jakbyś jeszcze namierzył numer z ETKI kleju do przyklejenia spoilera to byłoby fajni
Awatar użytkownika
By team-am -  24 sty 2010, 8:53
 łódzkie
#20765
Osoba ktora bedzie demontowac spoiler niech robi to uwaznie zwłaszcza od spodu, jest tam pianka, ktorej jak sie orientowalem na etapie montazu u siebie nie mozna dokupić
Awatar użytkownika
By krz_p -  28 sty 2010, 21:30
 wielkopolskie
#21085
najnowsze informacje na froncie walki ze trzecim światłem stopu wyglądają następująco:
tydzień temu pojechałem na wymianę światła w ASO Rzepecki-Mroczkowski w Poznaniu, światło było zamówione - jedyne 214 zł i mieli je wymienić
no więc pojechałem na wymianę i nie udało się, nie sprawdzili jak to się robi w GTI
dostałem informację, że wymaga to ok. 2 godzin pracy i kleju za 140 zł, łączny koszt wymiany to 600 zł, bez światła
tak więc zabrałem światełko i czmychnąłem

dzisiaj był dalszy ciąg, wieczorem oddałem auto do ASO AutoPremium w Poznaniu, mieli ogarnąć temat
do odklejenia spoilera i jego ponownego przyklejenia potrzebne są: zmywacz do zmycia starego kleju, tzw. primer czyli aktywator do kleju i sam klej, numery z ETKI podam później, koszt tych materialów to w przybliżeniu 200 zł, wszystko zostało wcześniej zamówione
robocizna to 1 godzina (tak wynika z ELSY), czyli kolejne 200 zł, w stosunku do tego ASO gdzie byłem wcześniej to cena wydała się okazyjna

niestety po godzinie dostałem telefon, że nie dali rady, bardzo przepraszają ale nie mają odpowiedniej żyłki do odcięcia spoilera, a boją się uszkodzić lakier
chcą to zlecić wyspecjalizowanej firmie, koszty jednak mają pozostać niezmienione, odpowiednia technologia też
jutro rano odbieram auto z niewymienionym światłem stopu, w ciągu dnia mają się umówić na następny termin wymiany tego światła

tak więc wynik konfrontacji światło stopu - ASO , to 2:0 dla światełka

jak widać niektóre ASO próbują naciągnąć klienta, dlatego warto podzwonić wcześniej i dowiedzieć się ile będzie dana naprawa kosztować w różnych ASO

a teraz dlaczego zdecydowałem się robić w ASO
patrząc na ilość czasu i nakład pracy to byle warsztat weźmie za robociznę podobną stawkę jak ASO, a ja chcę mieć wszystko idealnie w aucie zrobione, w razie czego jak lampka klęknie w ciągu 2 lat to na koszt ASO będzie wydłubana i wymieniona na nową, co jednak mam nadzieję, że nie nastąpi
chociaż znając moje szczęście to kto wie ...
By rgti -  28 sty 2010, 23:55
 -------
#21095
takie aso to skur***ny...patrze wszedzie jest z nimi podobnie - drogo i *******wo, jakbym mial placic tyle to bym raczej sam sprobowal to wymienic, ale zycze powodzenia z wymiana
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 sty 2010, 9:17
 wielkopolskie
#21100
gdyby tylko ta wymiana nie wymagała oderwania spoilera to sam bym to zrobił, ale tutaj jak widać jest to bardziej skomplikowane
sam koszt robocizny jest jeszcze do przełknięcia, ale cena za tę trochę kleju i zmywacza to faktycznie przegięcie
By Hulaj -  29 sty 2010, 10:02
 mazowieckie
#21106
A myślałeś żeby dać ten spoiler do lakiernika żeby Ci odkleił, pewnie lepiej to zrobi niż ASO gdzie być może będziesz pierwszym któremu będą to robić, a dopiero światełko niech zakłada ASO skoro dadzą Ci gwarancję?

O cenach i profesjonalizmie ASO w tej sytuacji nie będę się wypowiadał bo musiałbym w całości zacytować rgti.
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 sty 2010, 12:45
 wielkopolskie
#21116
nie chce mi się z tym jeździć osobno do każdego, auto trafi do warsztatu robiącego dla ASO naprawy blacharskie
więc na jedno wychodzi, cena podobna
no weź wyegzekwuj coś od przysłowiowego pana Kazia jak uszkodzi spoiler lub lakier

dzisiaj wieczorem powinienem wiedzieć co w mojej sprawie wymyślili
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 sty 2010, 18:30
 wielkopolskie
#21144
no i mam więcej informacji
dzisiaj dowiedziałem się, że mają jakiś
tam fachowców, którzy mogą podjechać w dowolnej chwili i ten spoiler zdemontować
jednak najpierw muszą zobaczyć auto, GTI nie widzieli czy co?
i dopiero wtedy zadecydują czy się podejmą pracy, paranoja po prostu
w poniedziałek oddaję im znowu auto

jak się nie podejmą to napiszę pismo do importera, aby wskazali mi serwis, w którym to światło wymienią :twisted:
a jeśli nie to niech zabierają grata i dają nowego za sprawnym "stopem" :wink:
By tommmy -  29 sty 2010, 21:36
 -------
#21147
ja na Twoim miejscu pojechałbym do szybiarzy... Odetna Ci ladnie zylka spojler i pozniej profesjonalnie nakleja (kleje, zmywacze, aktywatory - przeciez maja). Nie polegalbym na pracy mechanika w ASO ktory codziennie przeglady robi a na Twoim aucie bedzie sie uczyl spojler demontowac :D