Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
#21169
Dzięki współpracy z firmą KLS-Sport skończył się budować nowy silnik (swap z AXX na BYD)
Firma KLS zrobiła dla nas rozwiert tłoków i zmontowała nam goły słupek .Dodatkowo zrobiła dla nas barany.My mieliśmy za zadanie wsadzić tego potwora i podorabiać wszelkie przewody typu zasilania-spusty wody i oleju do turbo,doloty do turbo,zrobienie nowego DP z całym wastegatem zewnętrznym itd itd.Zajeło mi dużo czasy zanim znalazłem większe sensowne wtryski.Testowaliśmy nawet wtryski z najnowszej tt RS 2,5 TFSI ale niestety nie da się ich zaadoptować p&p do silników tfsi(NA ten wtrysk czekałem z Niemiec 2 miesiące :) )
Oto mała specyfikacja silnika:

Kute tłoki 83mm,seria 82,5
Kute korbowody
Szpilki ARP
Lekkie koło zamachowe sachs racing wraz z nowym sprzęgłem
Duże turbo garett
Kolektor wydechowy(barany)by KLS-Sport
wastegate tial 44mm
Wydech 3 cale by DynoSoft Wrocław (końcowy KLS)
Big IC (wydajność 500-600KM)by Dynosoft Wrocław
Zmieniona pompa wysokiego ciśnienia
Wydajniejsze wtryskiwacze
Duża przepustnica:) by Dynosoft Wrocław

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Dalsze poczynania,silnik wsadzony,najwięcej czasu zajęło mi zrobienie mądrze wastegata,oto fotki:

Obrazek
Obrazek
Skończyliśmy ,oto filmik z pierwszego odpalenia .
http://www.youtube.com/watch?v=-00cd2BX4xs" onclick="window.open(this.href);return false;

Wstepnie zostały skalibrowane wtryski,pisze wstępnie bo jeszcze dużo pracy nas czeka sad.gif

Ale po pierwszych jazdach widzę że Krzysiek z KLS odwalił kawał dobrej roboty z kolektorem,tak wielkie turbo a ładuje od dołu jak pojeb...Mam nadzieje że po końcowym strojeniu będzie jeszcze lepiej.
Drugie spostrzeżenie jes takie że sprzęgło sachs racing z kołem jednomasowym jest masakrycznie twarde:) będe miał kulturystyczną łydkę.Najgorsze jest robienie teraz tych km.Musze przejechać ok 3000 tys .Pracując od rana do nocy nie ma kiedy:( więc nie szybko będzie strojenie.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 23:31 przez Dynosoft, łącznie zmieniany 1 raz.
#21276
maluszek pisze:
Dynosoft pisze:
maluszek pisze:4łapy zostawicie Haldexa, czy przeszczep wiskozy?
Był,jest i będzie haldex.
To ten zamieniony silnik też hula z Haldexem? Fabrycznie miał taką opcję?

Silnik to silnik a skrzynia do 4x4 to skrzynia,więc nie wiem skąd te pytanie.BYD a AXX ma ten samo blok itd więc skrzynia 4x4 moja stara pasowała
#21754
Dzis podkusiło nas 1 mini hamowanko,soft prawie seria z 200KM silnika z przepisanymi paroma rzeczami,ku naszemu zdziwieniu to turbo wstaje :)

Przy 3500 obr jest juz 400Nm :)
Odpusciliśmy noge z gazu jak na booscie pokazało sie 1,5 bara :) Jeszcze nie czas na takie doładowania.
Obrazek
#23008
stepniak.p pisze:no zobaczymy jak to będzie hulało :wink: :D
mile widziane będą jakieś fotki opisy modyfikacji i postępu prac :D
Po drugim dniu z doskoku strojenia możemy coś już pokazać.Przed nami jeszcze dużo pracy napewno.Mamy plan autko zakręcić wyżej.Oto świeży wykres z przed chwili:
Obrazek