Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By kubamx -  16 lip 2018, 22:56
 śląskie
#266716
Witam forumowiczów
Pisze z w sprawie problemu jaki dzisiaj mnie napotkał. Mianowicie jestem posiadaczem MK V GTI.
Ogólnie sprawa wyglada tak, że mam wycięty środkowy tłumik i dzisiaj został zamontowany DP 3 cale.
Do tego wszystkiego mam jeszcze zmieniony końcowy tłumik na supersrintea. Dzisiaj po instalacji DP podczas jazdy mniej więcej między 2 a 3 tysiące obrotów słychać metaliczny dźwięk. Czy jest możliwym, że przez brak środkowego tłumika wydech wpada w rezonans ? Może macie jakieś inne pomysły ?
Z góry dzięki za pomoc
By wojtek-e30 -  17 lip 2018, 11:40
 warmińsko-mazurskie
#266725
A co za DP masz ?
Ja jeździłem też bez środkowego i z DP od MGmotorsport i nie było żadnych metalicznych dzwięków, było tylko bardzo głośno i przy wyższych prędkościach buczało w środku, w trasie było bardzo uciążliwe, na mieście super.
Na zimnym jak odpalałem to chodził prawie jak traktor :P
By kubamx -  18 lip 2018, 16:01
 śląskie
#266752
DP robione na zamówienie pod GTI. Właśnie nie wiem o co chodzi bo DP jest bardzo dobrze wykonane. Brzmi to tak jakby jakaś blaszka rezownowała i dawała taki dźwięk. Postaram się potem jakiś filmik nagrać i wrzucę. Ale faktem jest, że jest głośno w cholerę, dlatego docelowo chce puścić jakiś tłumik środkowy przelotowy i wrzuć przepustnice z ominięciem końcowego tłumika :roll:
By wojtek-e30 -  18 lip 2018, 19:06
 warmińsko-mazurskie
#266756
Wiem o co Ci chodzi i jak to brzmi, znam temat z BMW E36 z R6 pod maską i na pełnym przelocie - każda ostra przygazówka to jakby coś w rurze latało. Ty nie masz zdaje się pełnego przelotu to nie wiem dlaczego tak rezonuje.
Awatar użytkownika
By MrNazarinho -  05 paź 2018, 20:28
 spoza Polski
#268507
Na zimnym zawsze będzie głośny bo działa funkcja dogrzewania katalizatora poprzez dodatkową dawkę paliwa do wydechu. Przy sofcie można to wyłączyć i nie będzie już tak pierdział.

Ogólnie DP 3 cale bez środkowego to jest bardzo głośna opcja, a jeszcze końcowy sportowy to się nie dziw że drze japę. :naughty:

Nagraj film podczas jazdy z widokiem na obrotomierz, zobaczymy co rezonuje no i jaki dźwięk w środku.