Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By Kajrol -  09 lis 2018, 19:40
 podlaskie
#269333
Cześć, od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem golfa 5 gti, tak wiec mało obeznany jestem.
Dziś wysiadając z samochodu usłyszałem takie dziwne "pulp,pulp" Jak gdyby by coś kapało. Podszedłem do tylnego prawego koła no i slychać było ten dzwiek z okolicy koła, dodam ze na zgaszonym i zaparkowanym samochodzie. Pomyslałem może jakis czujnik w kole czy coś... ale przeszło mi przez myśl aby otworzyć korek wlewu paliwa, strasznie dużo powietrza albo sie zassało albo sie wydostało, nie wiem sam ale bylo slychać jak trzeszczy zbiornik paliwa :P tak wiec chodzi pewnie o jakieś odpowietrzenie czy coś w tym stylu... no i moje pytanie gdzie szukać takiego czegoś? Mam nadzieje że tylko coś sie zatkało :D :tooth:

Dodano po 25 minutach 57 sekundach:
Obrazek



tak aptrze po internecie i chyba chodzi otakie coś, no ale czekam aż ktoś sie wypowie.. i gdzie to coś znależć?
By RobikV3 -  10 lis 2018, 15:55
 wielkopolskie
#269386
Jest z przodu po prawej stronie kolektora ssącego, musisz zdjąć osłonę silnika.

Ja kupiłem Boscha ori też był Bosch więc bez sensu lecieć do ASO po jeden zaworek, ale jak kto woli :)
Awatar użytkownika
By Kajrol -  15 lis 2018, 11:28
 podlaskie
#269504
zawor wymieniony.. problem zostal, inne pomysly ? gdzie jest jakie odpowitrzenie czy cos? teraz mam nie do konta dokrecony korek wlewu paliwa aby tam z tym bakiem nic sie nie stało :/
By tom19821004 -  15 lis 2018, 20:51
 podkarpackie
#269510
Spróbuj jeszcze na rezerwie sciągnąc oczywiście przy zgaszonym silniku przewód odpowietrzania który idzie do zbiornika filtra wegla aktywnego . Odkręć korewk wlewu paliwa i spężarką sprawdz od strony filtra czy wąż jest drożny.