Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
#271523
Witam forumowiczów
Tak więc moja zabawa z układem wydechowym trwa w najlepsze. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad przepustnicą wydechu. Zaznaczę, że mam już poprowadzony DP 3' bez katów, przelotowy tłumik środkowy oraz końcowy tłumik zmieniony na supersprint. Chciałbym wrzucić jakąś przepustnicę, tylko nie wiem czy elektryczną czy pneumatyczną :wall: Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii ? Polecacie jakąś konkretną firmę? Z tego co widziałem to dużo ofert jest od turbo works.
Dzięki za wszystkie porady :yahoo:
#276495
Mam u siebie przepustnicę elektryczną i plus jest taki że otwieram ją kiedy chcę... na pneumatycznej będziesz miał to uwarunkowane zakresem obrotów i ciśnieniem przy którym się otwiera, myślę że tu już wyboru należy dokonać samemu.
Ja uważam że elektryczna jest ciekawszym wyborem bo jadąc w trasie przypuśćmy 140-160 wydech otwarty w pneumatycznej może już męczyć w elektrycznej ty decydujesz kiedy chcesz pohałasować a kiedy jechać w ciszy. Nie jestem tylko pewien przy jakim ciśnieniu otwierają się przepustnice. :oops: