Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By kolsonN -  24 paź 2019, 8:12
 mazowieckie
#277929
Witam. Niedawno sprowadziłem Golfa GTI ze skrzynia DSG i silnikiem 2.0TFSI BWA ze Szwajcarii. 2006 rok i przebieg 211k km. Auto było serwisowane do końca 2018 roku w ASO.
Moje pytanie jest następujące, jaki podstawowy serwis silnika i ogólnie samochodu wykonać i czego bym mógł się spodziewać po takim przebiegu w samochodzie i na co zwrocic uwagę. Na razie zamierzam wymienić olej silnikowy i filtry, olej w skrzyni wraz z filtrem i chyba zanosi się na wymianę koła dwumasowego, po przejrzeniu forum i słyszalnych odglosach by się to zgadzało. Prócz tego co wymienić na początek, chciałbym widzieć jaki konkretnie olej itp. Do tej pory był zalewany oryginalny z ASO.
Auto jeszcze tak czy siak spotka się z mechanikiem na oględziny, lecz jest to zaznajomiony mechanik, nie znawca golfów. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 paź 2019, 9:03
 pomorskie
#277930
Na razie zamierzam wymienić olej silnikowy i filtry, olej w skrzyni wraz z filtrem
A jest taka potrzeba? Piszesz że był serwisowany w ASO więc pewnie masz wydruk z którego wynika kiedy była wymiana poszczególnych materiałów eksploatacyjnych. Olej w DSG powinien być wymieniony przy 180.000km więc jeśli tak jest to po co chcesz wymieniać? Identycznie z olejem silnikowym i filtrami. Po co się na siłę uszczęśliwiać, wymień wówczas, gdy jest na to czas zgodnie z interwałami, możliwe że był na interwale LL więc trzebaby przejść na zwykły

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Prócz tego co wymienić na początek, chciałbym widzieć jaki konkretnie olej
Jest wątek o olejach, nie róbmy worka z tematu, chcesz wszystko w jednym miejscu to załóż kartotekę
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 paź 2019, 22:44
 pomorskie
#277941
RobikV3 pisze:
24 paź 2019, 22:23
polecałbym też wyczyścić zawory bo wątpie żeby serwis takie coś robił.
Jaką metodę czyszczenia masz na myśli? :D Ja pojechałbym na hamownię i jeśli będzie trzymał serię to bym sobie darował
By RobikV3 -  25 paź 2019, 16:32
 wielkopolskie
#277953
Mettenoos pisze:
24 paź 2019, 22:44

Jaką metodę czyszczenia masz na myśli? :D Ja pojechałbym na hamownię i jeśli będzie trzymał serię to bym sobie darował
Ja czyściłem ręcznie po zdjęciu kolektora, mój miał wtedy 120k km i zawory były dość grubo oklejone, a czyściłem bo wypadał zapłon.