Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By dannyh -  02 lis 2019, 21:57
 śląskie
#278160
Hej, posiadam wersję Golfa 1.9 TDI, 2008r. Mam podobny problem z turbosprężarką (?) do opisywanego tutaj (https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=7208) - mianowicie, w trasie i losowych momentach dnia turbosprężarka syczy przy 2tys. obrotów jakby coś puszczało powietrze (słychać to po prawej na podszybiu). Trochę wyżej jest już spokój ale mam zauważalny brak mocy. Przy codziennej jeździe do pracy, po mieście i ogólnie na krótkich trasach w 80% przypadków jest okej. Na komputerze nic nie widać, więc dwóch mechaników stwierdziło już, że nie ma czego naprawiać. Tymczasem problem objawia się dalej losowo, a Golf przy tym regularnie pozbywa się oleju który muszę uzupełniac. Ostatnio wydałem 2.5k PLN na regenerację turbo bo to był "pewny typ" od mechanika - samochód odzyskał moc na jeden dzień po czym problem wrócił. W kolejne pięć dni znowu było okej, wczoraj znowu problem - dokładnie takie same objawy. Po zgaszeniu silnika i starcie na nowo problem znika, nie mogę przewidzieć kiedy się objawi i mega trudno się to diagnozuje. Szukam pomocy na forum bo trochę nie wiem jak rozmawiać w warsztatach - czy ktoś w okolicy Krakowa nie chciałby na to popatrzeć albo dać jakieś wskazówki jak rozmawiać z kimś komu mam zapłacić za naprawę?

(EDIT - poproszę o przeniesienie do działu diesli, sorry za nieuwage)