Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By dav3pl -  07 kwie 2021, 9:58
 wielkopolskie
#285750
Cześć!
Jak najłatwiej i najtaniej uzyskać efekt pop&bangs? GTI jest w wersji standardowej - manual, bez żadnych modyfikacji, 2007 rok, przebieg oryginalny: 95500 km
By wojtek-e30 -  10 kwie 2021, 20:01
 warmińsko-mazurskie
#285827
Sam chiptuning nie wystarczy, chiptuning to podniesienie mocy a popsy to dodatkowa opcja.
Najlepiej jak zadzwonisz do jakiegoś tunera co robi vagi i Ci powie czy da radę na seryjnym wydechu i katalizatorach to zrobić.
By Rost -  23 maja 2021, 17:16
 małopolskie
#286210
Podobno łatwiej jest to zrobić z DSG ty masz manual. Takie rzeczy robią tunerzy tak jak Wojtek wspomniał.
By CygiGTI -  25 maja 2021, 19:42
 podkarpackie
#286239
No właśnie pytanie czy na seryjnym wydechu to ktoś zrobi czy kwestia wymiany kata, pytanie też czy przez popsy nie bedzie zbierało sie wiecej nagaru na zaworach? Jeśli ktoś wie to prosze o odp. :pepsi:
By Luk4sh -  16 lip 2021, 13:11
 śląskie
#286714
Da radę i na seryjnym wydechu i na customie, mam filmiki tyle ze nie ma jak tu wstawić. Mi tuner przy wgrywaniu softa zrobił popsy przy okazji
By Neproify -  26 lip 2021, 13:34
 dolnośląskie
#286766
W autach na sterowniku MED 9.1, czyli takim jak występuje w V GTI można wykonać bez problemu popsy z wydechu. Zazwyczaj robi się je od danego zakresu obrotów(np. 3000 w górę). Najlepszym rozwiązaniem są krótkie strzały(kilka sekund), a przy delikatnym naciśnięciu gazu można strzelać ile się chce(nie cierpi aż tak mocno ekonomia, jeżeli popsy są cały czas to wtryskiwacz paliwa się nie wyłącza i spalanie idzie w górę :)). Seryjne katalizatory nie wykluczają tego, ale ja osobiście polecam wycięcie ich, ponieważ bardzo mocno tłumią one efekt, a przy mocniejszych strzałach można je wręcz wypluć wydechem. Należy pamiętać również o tym że mocne strzały oddają temperaturę "poza silnik", i należy pamiętać o tym że turbo też ma swoją wytrzymałość termiczną(a szczególnie kolektor!).