Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  17 kwie 2012, 2:01
 łódzkie
#69799
stefan-16, ja bym się bał założyć ten rozrząd co kupiłeś. Jest masę podróbek części i wolałbym coś kupić w IC, czy u kogoś po zniżkach niż brać z allegro. Nie licz, że to wypadło z ciężarówki. ;p
By stefan-16 -  17 kwie 2012, 7:08
 -------
#69800
Cena jak za zamiennik bo niezawierala pompy wody. Na allegro jest jeszcze jeden zestaw. Bylem osobiscie odebrac. Sprzedaje to jakis mechanik co ma kupe uzywanych czesci do VAG. A z drugiej strony czemu nie moglo gdzies wypasc?? Chyba nie myslicie ze pracownicy ASO nie wynosza czesci??:-D:-D Ja jestem spokojny jak ktos ma na WWA ori opakowanie z ASO to mozemy porownac z moim:-)
By stefdeath -  17 kwie 2012, 9:31
 -------
#69812
stefan-16 pisze:Cena jak za zamiennik bo niezawierala pompy wody. Na allegro jest jeszcze jeden zestaw. Bylem osobiscie odebrac. Sprzedaje to jakis mechanik co ma kupe uzywanych czesci do VAG. A z drugiej strony czemu nie moglo gdzies wypasc?? Chyba nie myslicie ze pracownicy ASO nie wynosza czesci??:-D:-D Ja jestem spokojny jak ktos ma na WWA ori opakowanie z ASO to mozemy porownac z moim:-)
Tak na logikę - jakby tobie prosto w ręce wpadł ori rozrząd z ciężarówki to sprzedawałbyś go za 1/4 ceny z aso ? Bo ja wiedząc, że to oryginał puszczałbym go minimum za 2/3 tej ceny - kupującemu i tak by się opłacało. Pomyśl, że jak kupujesz za 400zl to w tym jeszcze musi być zarobek dla tego mechanika + dla kogoś kto mu to dostarczył.
Pudełko mógł przecież wykorzystać po założeniu rozrządu komu innemu a twój pasek może pochodzić nawet z jakiegoś powypadka z zachodu albo cholera wie skąd.
O ile świece to tak pal licho jak będą złe to wymieniasz na inne.
Ale jak ci pójdzie pasek to masz silnik do wymiany i nie możesz nawet próbować dochodzić swoich praw tak jakby to było w przypadku kupna części i założenia jej w warsztacie.
By stefan-16 -  17 kwie 2012, 9:43
 -------
#69814
Jest jakas prawda w tym co piszesz ale dobrze wiemy ze ASO zarabia na czesciach bardziej niz na samochodach. A rozrzad obejrzalem dokladnie przed zakupem i wszystko nowka i pasek w zestawie ten co szedl na 1 montaż. Jak chcesz to mozemy sie gdzieś ustawić kiedyś i sobie go obejrzysz. Polacy jak maja coś za tanio to nie kupia bo podróba a jak za drogo to też źle. A jak te świece by byly po 40zl to juz dawno pół forum by je kupilo i się cieszyło.
By Biegu -  17 kwie 2012, 11:09
 -------
#69828
Jak już pisałem za swoje świece dałem chyba 156 pln za 4 sztuki. VCDS pokazuje 0 missfires, a silnik pracuje równo więc ufam ze jest ok. Jak będę miał więcej czasu to porozbieram trochę gratów i przejrzę stan świec.

Co do rozrządu, ja założyłem ori z ASO. Jego numer to:
Zestaw naprawczy rozrzadu VAG 06F 198 119A

W środku były następujące części:
Pasek rozrządu Contitech 06D 109 119 B
Napinacz paska rozrządu Litens 06D 109 243B
Rolka prowadząca INA 06D 109 244E
Rolka prowadząca mniejsza Japońska :) 06B 109 244

Do tego doszła regenerowana pompa z ASO:
Pompa wody MWU 06A 121 031C
By kostecki -  17 kwie 2012, 11:18
 mazowieckie
#69829
stefan-16 pisze:Jest jakas prawda w tym co piszesz ale dobrze wiemy ze ASO zarabia na czesciach bardziej niz na samochodach. A rozrzad obejrzalem dokladnie przed zakupem i wszystko nowka i pasek w zestawie ten co szedl na 1 montaż. Jak chcesz to mozemy sie gdzieś ustawić kiedyś i sobie go obejrzysz. Polacy jak maja coś za tanio to nie kupia bo podróba a jak za drogo to też źle. A jak te świece by byly po 40zl to juz dawno pół forum by je kupilo i się cieszyło.

Ponieważ Polski rynek zalany jest tanim chłamem "czyt.podróbką" więc nie ma się co dziwić, że ludzie podchodzą sceptycznie
do tanich produktów. Chyba, że faktycznie części są kradzione i sprzedawane za śmieszne pieniądze, aby się ich tylko pozbyć.
By Biegu -  17 kwie 2012, 17:15
 -------
#69863
stefan-16 pisze:A jeszcze pytanie odnośnie wymiany tych świec, dokręcaliście je momentem 20Nm?? czy tak na wyczucie?
Wg mnie nie powinno się tak, ale dokręciłem na wyczucie gdyż nie miałem pod ręką klucza.

Po coś te Nm są. Osobiście wkur... mnie jak odbiorę czasem auto od mechanika i chcąc coś odkręcić muszę klucz przedłużać kawałkiem rury tak wszystko jest podociągane.