Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By stefdeath -  14 paź 2010, 10:25
 -------
#30973
cześć.
Ponieważ nie znalazłem tutaj takiego tematu to może ktoś by mi wyjaśnił raz na zawsze jak to jest z tym wydechem do gti.
Mam na razie jest sam program- ok 245KM i chciałbym coś jeszcze wydusić bez zmiany na k04 a dodatkowo chciałbym trochę głośniejszy i bardziej drapieżny dźwięk niż w serii :).
No i teraz pytania:
1 jakie średnice mają mieć rury - 2,5 cala? 2,75?
2. co z katalizatorem- jakiś metalowy sportowy o zwiększonym przepływie czy olać go i robić w majty przy badaniach technicznych :) ?
3. ile tłumików -szczerze mówiąc nawet nie wiem ile golf ma w serii-2? Bo np. mój poprzedni leon ARL miał w serii tylko kata i końcowy tłumik...
4. Jaka średnica DP - da się dorobić jakąś większą do seryjnej turbiny?
5. Co z plecionką- przerabia się seryjną do powiększonych średnic rur czy są jakieś inne patenty?
P.S.
W kwestii głośności nie chodzi mi o jakieś hardcory tylko o trochę więcej decybeli na wyższych obrotach + ładniejsza barwa.
Myślę, że można przy tej okazji stworzyć takie kompendium wiedzy i waszych doświadczeń tak żeby nikt już nie musiał więcej zaśmiecać forum w tej kwestii :)
Z góry dzięki
By stefdeath -  21 paź 2010, 9:32
 -------
#31186
Już się sam dowiedziałem jak to ma być. Może chociaż powiecie jak to wygląda w przypadku katalizatora? Robią problemy na stacjach diagnostycznych? Bez kata miałbym wydech za 1600zł - sportowy kat to dodatkowo + 500 więc chętnie bym go olał tylko boję się o te badania ;/
By Hulaj -  21 paź 2010, 12:31
 mazowieckie
#31189
Ja bym bez kata nie robił, będzie głośniej.

2,75' wystarczy w zupełności, kat luźny sportowy, tłumików ja mam 1 + kat ale jest za głośno.Na 1 bez kata będzie rzeźnia :mrgreen:

Gdzie będziesz robił ten wydech? Żeby Ci błędów nie wywalał.
By stefdeath -  21 paź 2010, 14:41
 -------
#31192
Motowydech z Warszawy zna ktoś?. JA znam kilka tdi na wydechu od nich i generalnie bez zastrzeżeń.Cena jak na mój gust zajebista. Jednak w tdi to żadna filozofia a w benzynie to się nie orientuję jakie komplikacje mogą dochodzić- chodzi o błędy od lambdy?
By FlorekGTI -  21 paź 2010, 18:20
 -------
#31204
Jaką cenę Ci wyliczyli jeżeli to nie tajemnica? 8)
By tommmy -  22 paź 2010, 9:52
 -------
#31221
ja bym wolal pare zloty dolozyc i zrobic z katem :!: najlepiej podejrzewam zrobila by firma mgmotorsport, jak sie kiedys orientowalem w comsporcie to kompletny wydech od turbiny z katem i na 2 tlumikach koszt ok 3000 zl
zapytaj hulaja i speedbasa oni maja wydechy robione przez mg
By speedbass -  22 paź 2010, 15:50
 pomorskie
#31231
polecam MGmotorsport choć kat mam z Millteka
ładnie robią, choć wydech mam cichszy niż jak miałem Millteka, ale chciałem cichszy ze względu na zdrowie
w środku cichszy (coś tam też można pod szybą odłączyć i wrażenia międzygazu na DSG są mniej męczące) ale na zewnątrz słychać różnicę
panów polecam spędziłem z nimi cały dzień i widziałem robotę i w sosunku do zachodnich wydechów uważam że ceny mają konkurencyjne a wykonanie staranne, można sobie dobrać na żywca końcówkę i model

zrobią ci taki jak chcesz i głośność czy przelot