Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By lukasz_WWA -  19 paź 2010, 1:20
 -------
#31132
Panowie tak jak w temacie czy ktoś zastanwaiał sie nad ostrymi wałkami do naszych GTI ?
czy jest sens czy ktoś już to wogole zrobił , czy mozna dostac takie wałki do 2.0 TFSI ?

plan mam osiągnąc 300+ jakoś pod koniec wakacji 2011 ale zastanawiałem sie czy jest szansa dość wyzej niz 350?? dodam ze na DSG wiem ze na jedna oś to duzo ale tak czysto teoretyzując to czy jak już bedzie ten wydech ic od s3 , K04 wtryski pompa , dolot i program to co mozna jeszcze zrobić ? tak wiem ze najlepiej zmienic auto ale to mo odpowiada i ma u mnie dozywocie :)
By Hulaj -  19 paź 2010, 7:36
 mazowieckie
#31135
Już do 350 bedzie problem dojść.Z tego co mi wiadomo to 350 to tylko srebrne ed30 osiągnęło na paliwie 100octanow. Dsg może się ślizgać.

Wałki występują, widziałem różne. Słyszałem taką opinię że szybciej się wycierają, ale nie miałem więc to tylko zasłyszana opinia.
By stefdeath -  19 paź 2010, 9:38
 -------
#31136
W compsporcie mają audi axx zrobione na 403KM więc przejście 350 nie jest problemem jak widać - nawet w opisie oferty jest 2.0 tfsi do 400KM. Inna rzecz ile to kosztuje...
Awatar użytkownika
By krz_p -  19 paź 2010, 11:53
 wielkopolskie
#31139
400KM jest na innej sprężarce, lukasz_WWA pewnie myśli o wyciśnięciu maksimum na K04
musisz zobaczyć czy warto zmieniać wałki, bo jak dają niewielki przyrost to ja bym się w to nie bawił
najlepiej zadzwoń do Patryka z CS
By Hulaj -  19 paź 2010, 15:39
 mazowieckie
#31142
krz_p pisze:400KM jest na innej sprężarce, lukasz_WWA pewnie myśli o wyciśnięciu maksimum na K04
musisz zobaczyć czy warto zmieniać wałki, bo jak dają niewielki przyrost to ja bym się w to nie bawił
najlepiej zadzwoń do Patryka z CS
j.w. lukasz zaznaczył że chodzi o k04. Większa sprężarka to gotowy przepis żeby pękło 350, i sprawdzony.
By lukasz_WWA -  19 paź 2010, 16:23
 -------
#31145
znalazłem wczoraj bodajze w gadańsku firme ktora robi wałki do konkretnych aut na zamówienie. nie wiem jakie kszta i kurcze zgubiłem namiar jak komp mi sie zrestartował. No nic jak sie uda jeszcze w tym miesiacu podjechac do CS to pogadam z nimi o tych zmianach i skrobne na forum co sie dowiedziałem :)
a jak i większa spręzarka to i pewnie kucizna by sie przydała do takich mocy. Narazie czysto teoretyzuje ale w przyszłosci moze najdzie mnie na to ochota. A dalej idąc takie pytanie czy te doloty simoty to warto kupowac czy moze poprostu z karbonu samemu cos wystrugac czy raczej jakas gotowizne adaptowac np z TTs ??

a i jezeli wieksza spreżara to jaka jest alternatywa dla k04 ?? z k04 jest taki myk ze ciezko dorwac dobra uzywke a nówki drozyzna. i sie zastanawiam czy np garret albo cos takiego nie ma odpowiednika albo jakiejs ktora dawała by ewentualne podwaliny do dalszego dłubania..
Awatar użytkownika
By krz_p -  19 paź 2010, 18:28
 wielkopolskie
#31146
dolot najlepiej z TTS, ale wymaga przeniesienia aku do bagażnika
może dbilas, taki jakiego ma Hulaj? wtedy nie byłoby problemu z akumulatorem

jeśli decydujesz się na włożenie K04 to najlepiej założyć nówkę, z używkami różnie bywa, może wyjść drożej niż zakup nówki
By lukasz_WWA -  19 paź 2010, 19:58
 -------
#31148
no własnie się obawiam używek ale kumpel sie wypucował ze jego kuzyn ma dojscie w DE do rozbitych luksusowych aut bogatych dzieciaków i podobno duzo S3 i s4 tam sie trafia z nieduzymi przebiegami wiec moze z tamtad bede organizował suszarke a jak nie to posazukam nowej najwyzej kredycior sie wezmie i bedzie cierpieć... :)

a co do tego dolotu z TTs to w jakich kosztach sie zamyka ?? bo dbilas to raczej tani nie jest zreszta simota tez nie :) a czy duza zeźba jest z przeniesieniem aku do bagaznika ??
i jeszcze jedno jak już pytam to zapytam :) te całe oil cath cany to dośc pozyteczna rzecz :) tylko teraz co sądzicie o takim??
http://filtry.simota.home.pl/filtry/ind ... t&Itemid=1" onclick="window.open(this.href);return false;
wydaje mi sie ze te oil cath cany raczej sie nie mogą zbytnio roznic budową jezeli juz jakoscia ale mysle ze taki nie był by zły no i cena jest przystepna. I czy da sie to montowac samemu czy raczej jakiś ogarniety warsztat zaangazowac ( czytać CS ) ??