Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By lukitsn -  03 lis 2010, 19:53
 -------
#31674
bastianek1 - hmm ciężko mi tak jednoznacznie stwierdzić - z pewnością na zimnym silniku coś jest w tym co piszesz - auto no powiedzmy bardzo ociężale rusza tak jakby właśnie szarpiąc - muszę dodać "zdecydowanie" gazu żeby ruszyć.
Na rozgrzanym silniku tego nie ma.
Wczoraj byłem u jednego speca ale bez rozbierania skrzyni powiedział, że niewiele stwierdzi a za samo rozebranie wymyślił sobie 8 stówek - no to mu podziękowałem za współpracę - muszę znaleźć czas i podjechać do zasugerowanych przez CompSportowców kotlesi
By pavlucha -  18 sty 2011, 11:01
 -------
#35788
lukitsn - i jak wymiana koła dwumasowego pomogła? Mam u siebie identyczne problemy z tym, że u mnie bardzo delikatne rechotanie pojawia się w momencie kiedy załączone jest R, D lub S na P lub N jest zupełna cisza. Stuki przy redukcji z 3 na 2 też się zdarzają ale sporadycznie.

Mam też problem z szarpnięciami przy redukcji z 3 na 2 podczas delikatnego hamowania przy czym szarpnięcia zdarzają się tylko w trybie manualnym lub Sportowym ale to może być zupełnie inny problem (?)

I jeszcze jedno pytanie zakładając że przyczyną powyższej usterki (rechotania i stuków przy redukcji z 3 na 2) jest koło dwu masowe jakie będą konsekwencje jeżdżenia z taką usterką?
By lukitsn -  25 sty 2011, 14:00
 -------
#36630
póki co to Ci nie pomogę bo nie mam grosza przy duszy i nie mam za co tego wymienić - co do szarpnięć to obawiam się, że to nie sprawa zepsutej dwumasy. Co do jeżdżenia z tą usterką to mechanior mówił, że jeszcze chwilę mogę z tym jeździć - ale jakoś mu nie ufam - z drugiej strony to moje a nie jego auto się w razie czego posypie :). w sieci są różne co do tego opinie.
U mnie na P i N też jest cicho tak, że mamy dokładnie to samo zwalone. Rozmawiałem wczoraj z jeszcze innym kolesiem i stwierdził, że podobne objawy może powodować jakieś tam "sprzęgiełko" czy coś w skrzyni i też mi poradził jeszcze chwilę pojeździć żeby - jak to powiedział - rozwaliło się do reszty bo wtedy będzie jednoznacznie wiadomo co padło - ma koleś fantazję
Jak sam widzisz nie pomogę Ci póki co bo nie mam na tą chwilę za co tego zrobić - jak coś by się w tej materii zmieniło to dam znać - jeżeli ty coś byś ustalił to również się odezwij.
Pozdrawiam