Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By stefan-16 -  03 lut 2011, 10:45
 -------
#37312
Witam, zastanawiam się nad mały wybebeszeniem ostatniego wydechu w GTI, bo chcę aby zrobiło się troszkę głośniej( nie śmiać się 8) )
I zastanawiam się czy nie wpłynie to negatywnie na pracę silnika??
By ArekK -  03 lut 2011, 12:03
 mazowieckie
#37316
Wydech końcowy zostaw w spokoju. Jeśli chcesz zwiększyć głośność to wstaw rurę zamiast przedostatniego tłumika. To oczywiście najprostsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie.
Ogólnie jednak polecam zmienić wydech na coś markowego lub custom'owego.
Awatar użytkownika
By Tadek -  03 lut 2011, 12:18
 zachodniopomorskie
#37320
ArekK pisze:Wydech końcowy zostaw w spokoju. Jeśli chcesz zwiększyć głośność to wstaw rurę zamiast przedostatniego tłumika. To oczywiście najprostsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie.
Ogólnie jednak polecam zmienić wydech na coś markowego lub custom'owego.
no nie koniecznie.
ja tak mam właśnie zrobione i dźwięk jest niesamowity :) jak schodzi auto z obrotów to aż na tylnej kanapie czuć rezonans ;] w przyszłości zrobię coś custom ale na tą chwile tak jak mam jest fajnie.
muszę w końcu jakiś filmik zrobić i wrzucić
By stefdeath -  03 lut 2011, 13:38
 -------
#37325
Tadek pisze:
ArekK pisze:Wydech końcowy zostaw w spokoju. Jeśli chcesz zwiększyć głośność to wstaw rurę zamiast przedostatniego tłumika. To oczywiście najprostsze, najszybsze i najtańsze rozwiązanie.
Ogólnie jednak polecam zmienić wydech na coś markowego lub custom'owego.
no nie koniecznie.
ja tak mam właśnie zrobione i dźwięk jest niesamowity :) jak schodzi auto z obrotów to aż na tylnej kanapie czuć rezonans ;] w przyszłości zrobię coś custom ale na tą chwile tak jak mam jest fajnie.
muszę w końcu jakiś filmik zrobić i wrzucić
to znaczy masz rurę zamiast przedostatniego tlumika czy wybebeszony ostatni tłumik? pytam bo dla mnie też jest za cicho w golfie a kasa na wydech znajdzie sie dopiero za kilka miesięcy- jeśli taki prosty zabieg zdaje egzamin i nie odbija sie na pracy silnika i osiągach to najprostszy i najtańszy sposób na poprawienie brzmienia :)
Awatar użytkownika
By Tadek -  03 lut 2011, 13:59
 zachodniopomorskie
#37326
oczywiście ja tego nie robiłem już takiego kupiłem :P
ale tak nie ma środkowego tłumika jest rurka zamiast niego. czy ostatni tłumik jest goły nie wiem, wątpię. jak sprawdzałem emisje spalin to jest bardzo dobra więc katalizator jest.
filmik jeden mam na zimnym silniku pierwsze odpalenie po 2 miesiącach stania. ale muszę go wrzucić, a jak nie to nagram coś telefonem i wrzucę.
By bastianek1 -  03 lut 2011, 17:38
 -------
#37340
Widze z Radomia, wiec jest jeden punkt gdzie sie znaja na robocie. Chyba ze chcesz podwojny wydech z dokladka to w weekend bede mial cos takiego.