Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By chris -  22 lut 2011, 22:11
 zachodniopomorskie
#38672
Hej
Dziś robiłem drobną naprawę w VW ASO swojego Golfa i...
Wyskoczyła w komputerze akcja fabryczna 28F5/02 - chodzi o cewkę zapłonową sprawdzają i... wymieniają tak było u mnie.
Pewnie padają zresztą w przeszłości miałem okazję przekonać się na własnej skórze czasem zero objawów auto gaśnie i koniec nie można odpalić.
Dla uściślenia mam motor AXX 2005 r. ale myślę że wszystkim GTI należy się akcja :) prawda
By Piotr W -  23 lut 2011, 18:58
 dolnośląskie
#38743
u mnie jeszcze w de. przy przebiegu 140 tys. padła cewka i była wymiana silnik AXX
z tego co czytałem zdarzają się awarie cewek w tfsi
By chris -  23 lut 2011, 19:36
 zachodniopomorskie
#38748
hmm
Faktycznie na stronce nic nie wyskakuje , ale mnie się to nie przyśniło :)
Zlecenie gwarancyjne akcja fabryczna 28F5/02 zrobiona :)
By Jedi -  23 lut 2011, 20:09
 -------
#38755
chris, nie przyśniło Ci się :wink: wczoraj jak byłem na przeglądzie w ASO to doradca mi mówił właśnie, że robią akcje serwisową dot. cewek aut z roczników 04-05, tylko nie wiem jakich dokładnie silników ona dotyczy, bo nie dopytywałem.
By stefdeath -  24 lut 2011, 12:32
 -------
#38800
lukasz_WWA pisze:ja od Chylińskich to nawet list dostałem :) i pojechalem sprawdzili a nie wymieniali bo wszystkie cewki sa cacy :)
A to nie jest tak, ze jak jest akcja to musza ci wymienic na nowy typ? przeciez twoja jak nalezy do grupy ryzyka to moze ci kleknac w kazdej chwili. Jak rozumiem akcja to akcja i wymieniaja wszystkie i dobre i zle wlasnie dlatego, ze sa wadliwe nie?
Jak toyota wymienia wadliwe pedaly gazu to nie czeka az ktos sie zabije tylko zmienia wszytkim :) Ja bym wrocil i zadal wymiany zwlaszcza ze za to placi producent.
Awatar użytkownika
By Tadek -  24 lut 2011, 13:28
 zachodniopomorskie
#38817
już zakładałem ten topic kiedyś ale zaginał, nie mogę znaleźć.
Mój golf już od jakiegoś czasu jest po tej akcji serwisowej. Zostały wymienione 2 cewki. gdyż jedna już została wymieniona na taki sam typ, a druga była jakaś nie fabryczna i musiałem dokupić żeby się wszystkie zgadzały.
By stefan-16 -  25 lut 2011, 12:19
 -------
#38898
Muszę sprawdzić u siebie w książce jak wrócę do domu, bo wiem że mam coś wbite na końcu książki. Może Niemcy już to wymienili.
By lukasz_WWA -  25 lut 2011, 14:29
 -------
#38904
nie do konca jest tak z tą ze muszą wymienić... ta akcja polega na SPRAWDZENIU cewek a nie na wymianie wadliwych. I dopiero jezeli jest potrzeba wymiany bo cewka nie bangla albo wykazuje chęc jakąś do przestania działania to wtedy wymienią pytalem w 3 salonach w wawie i to samo mi powiedzieli. No iba że wszystkie ASO w wawie robią klienta w bambuko :/