Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 kwie 2011, 14:38
 wielkopolskie
#43234
Dzisiaj odkryłem,że u mnie pokrywa jest luźna
po wciśnięciu na miejsce też nie siedzi zbyt mocno, wystarczy lekko pociągnąć za róg i wyskakuje z mocowania
no i teraz pytanie: wystarczy wymienić te gumki przez które obudowa jest zamocowana na silniku czy będzie to grubsza (bardziej kosztowna) sprawa?
te gumki/kołki mają nr 036129689B?

na dokładkę przetarło mi się w jednym miejscu wygłuszenie pod maską, przez tę luźną osłonę silnika
obejma łącząca obudowę z rurą dolotu była skierowana tymi wystającymi cyckami do góry i jak całość wyskoczyła do góry zrobiły dziurę
By ArekK -  01 maja 2011, 20:49
 mazowieckie
#43319
Odbój mocujący ma dokładnie ten numer 036 129 689 B jednak często bywa że przy nieumiejętnym zdejmowaniu obudowy pękają mocowania tych gumek w dolnej części tej obudowy :?
"Chwała" temu co ten patent z tym umieszczeniem filtra powietrza wymyślił :evil:

Co do wygłuszenia to też miałem przetarte przez obejmę ale z Moim pedantycznym podejściem nie wytrzymałem i wymieniłem na nowe :) zmodyfikowane o dołożony kawałek aluminium absorbujący ciepło nad chłodnicą i jej orurowaniem :D Wygląda zacnie.
By tommmy -  01 maja 2011, 20:50
 -------
#43320
moja siedzi mocno ale nie jest idealnie spasowana bo tez czescia dotyka wygluszenia maski, przymierzamlem od kolegi inna
oslone tez z tfsi i siedzi tak samo. Podejrzewam ze sprawa tkwi w ulozeniu silnika, mocowan oslony.... :?
zeby lepiej lezala u ciebie to kup grzybki ktore wchodza w oslone i wymien te trzpienie mocujace ktore sa na silniku (kosztuja chyba po 5 zl i sa wkrecane) czesto sie w nich krusza lby przy demontazu
Awatar użytkownika
By PotaS -  01 maja 2011, 21:27
 warmińsko-mazurskie
#43323
Warto zdejmować pokrywę przy ciepłym silniku, wtedy mocowania pokrywy na dłużej wytrzymają no i pokrywa łatwiej schodzi.
By ArekK -  01 maja 2011, 22:23
 mazowieckie
#43329
Najlepszym modem jest pokrywa, dolot i obudowa filtra od TTS'a. Wygląda profi, ułatwia częstsze wymiany filtra i działa :) na plus w modach. Dylematem jest tylko aku w bagażniku :?

Obrazek
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 maja 2011, 21:24
 wielkopolskie
#43421
ArekK pisze:Odbój mocujący ma dokładnie ten numer 036 129 689 B jednak często bywa że przy nieumiejętnym zdejmowaniu obudowy pękają mocowania tych gumek w dolnej części tej obudowy :?
jak mi te ciecie w ASO przy przeglądzie połamały obudowę to jak tam wpadnę to będzie się działo
gumki zamówione, dzwoniłem do 3 ASO, w każdym tylko jedna sztuka,ręce opadają

tommy jaki nr mają te trzpienie?

EDIT: to pewnie WHT 000 898 A

fajnie się to szykuje, gumki 50 zł, trzpienie drugie 50zł, ciekawe ile ta dolna część osłony filtra kosztuje :twisted:
By ArekK -  03 maja 2011, 21:11
 mazowieckie
#43498
krz_p pisze:fajnie się to szykuje, gumki 50 zł, trzpienie drugie 50zł, ciekawe ile ta dolna część osłony filtra kosztuje :twisted:
Muszę Cię zmartwić :? Niestety dolna część obudowy filtra nie występuje jako oddzielna cześć zamienna.
Awatar użytkownika
By krz_p -  04 maja 2011, 14:02
 wielkopolskie
#43524
wiem, sprawdzałem w ETCE, chyba, że po rozebraniu znajdę na niej numer
osłona w ASO ok. 800zł, na alledrogo ok. 350-400zł, ale nie wiadomo co się kupi
By korzen88 -  29 sty 2013, 9:00
 -------
#91519
Panowie jak ściągnać pokrywe silnika tak żeby nic nie połamać??? Czy po rozmontowaniu dolotu i przepływki tylko pociągnąć do góry??? Na co uważać?

AXX
By antoś -  29 sty 2013, 10:54
 łódzkie
#91529
Najpierw odczep oslone z przodu, a dopiero pozniej ciagnij za ta czesc od strony sciany grodziowej. Najbardziej delikatne sa te mocowania od str chlodnic.

Mnie polamali ta oslone na akcji wymiany cewek w ASO, tak ze urwane plastikowe elementy zatrzymaly sie na filtrze powietrza. Dobrze, ze go nie przebily bo bylby to koniec turbiny.
By chris -  30 sty 2013, 0:18
 zachodniopomorskie
#91586
Polecam wymianę gum , ja jestem właśnie po i jest dużo lepiej sztywniej trzymają trzpienie 15 zł sztuka to nie majątek a pomoże bankowo P.S. u mnie też tylko jedną mieli :-)
Dodatkowo polecam sprawdzenie mocowań dwóch przednich uchwytów trzpieni u mnie niestety ten z lewej strony wyrobił się tzn. gniazdo blokady blaszki .... taka konstrukcja Inżynierów nie popisali się :-)
Powodzenia
By Illu -  30 sty 2013, 10:44
 mazowieckie
#91591
Dokładnie i ja wymieniłem gumki na nowe i wsztstko jest ok, pokrywa siedzi sztywno jak należy, a co do lwego przedniego trzpienia to i u mnie latał jak kur...e dzyndzel i aby wymienić srubę która go trzyma i skręcić to naprawde niezła gimnastyka :)
By W1lQ -  07 lip 2015, 15:51
 małopolskie
#184732
Odgrzebie temat

Mam niesamowite trudnosci z zdjeciem tej pokrywy. Juz raz ktos ja zle zamontowal i urwala tulejke korka paliwa. Generalnie nie moge za cholere odczepic tej pokrywy z lewego zaczepu od strony grodzi silnika. Jest na to jakas specjalna technika o ktorej nie wiem ?
By golfer_1984 -  07 lip 2015, 17:08
 podkarpackie
#184742
W1lQ pisze:Odgrzebie temat

Mam niesamowite trudnosci z zdjeciem tej pokrywy. Juz raz ktos ja zle zamontowal i urwala tulejke korka paliwa. Generalnie nie moge za cholere odczepic tej pokrywy z lewego zaczepu od strony grodzi silnika. Jest na to jakas specjalna technika o ktorej nie wiem ?
Specjalna technika to użycie siły :D

Tu masz pokazane jak ściągnąć osłonę:

https://www.youtube.com/watch?v=nZDMexvOlmU