Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By rafalgti -  07 lip 2011, 18:22
 -------
#47126
Witam
Wpadłem na pomysł założenia slicków na przednią oś do mojego golfa, niestety jednak nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia i nie wiem jaki rozmiar (poza oczywisciem wielkości felgi czyli 18) slicków nalezy szukać. chodzi o orginalną felgę od golf V GTI.
Jestem Ciekaw czy ktoś z posiadaczy gti bawił się w takie żeczy jak slicki i jakie miał opinie.

Pozdrawiam
By rafalgti -  07 lip 2011, 20:10
 -------
#47133
Ponieważ:
1. 2 oponki są tańsze niż 4
2. nie wiem czy mi się to spodoba bo miał bym je zakładać od czasu do czasu i 2 oponki są tańsze niż 4
3. Narazie jakiś race lapów czy wypadów na tor nie przewiduje
4. trakcja powinna się polepszyć ogólnie jak założe slicki na oś napędową. :D
Awatar użytkownika
By pgmaster -  07 lip 2011, 21:59
 mazowieckie
#47137
Ale slicki to sie na tor glownie zaklada ;) Do codziennej jazde nie beda za komfortowe bo sa bardzo twarde. Ja raz jechalem z Plocka na tor Radom wlasnie na slickach to powiem Ci ze tragedia - glosno i niewygodnie. Poza tym raczej nie beda mialy homologacji zeby jezdzic po zwyklych drogach.

A jezeli chodzi o trakcje to slicka w warunkach drogowych nie zdołasz zagrzac do temperatury kiedy zacznie dobrze kleic. Lepiej zalozyc jakas opone Toyo czy Federala.

Edit: Mialo byc Federala :)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 22:33 przez pgmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
By antoś -  07 lip 2011, 22:31
 łódzkie
#47140
Jeżeli chcesz slicki na co dzień to poroniony pomysł. :D

Chyba, że pod pojęciem slicki rozumiesz np. Federale 595rs-r albo Toyo R1-R to podobno te nadają się do codziennego użytku, ale raczej powinny być założone na wszystkie koła w aucie.

Jeżeli chcesz mieć slicki tylko do upalania na wprost, to kup sobie 16 calowe stalówki i jakiś slick z allegro. ;)

Jakie masz teraz opony?
By rafalgti -  07 lip 2011, 22:38
 -------
#47141
Narazie mam 225/40/18 bridgestone potenza (chyba tak to się pisze :D )

Myślałem nad zakładaniem tego na jakieś weekendowe wypady na miasto :D

Bo zdaje sobie spawę że jazda na codzień to porażka, szczególnie jak trochę deszczu nagle spadnie.

Ogólnie z opon jestem zadowolony, ale myślałem nad czymś jeszcze lepiej klejącym :D
By edition30 -  08 lip 2011, 8:41
 -------
#47160
Miałem u siebie Toyo R1R super guma na suchy asfalt, świetnia przyczepność przy starcie i na zakrętach ale miała jeden minus..

po wakacjach była do wyrzucenia, te gumy są po prostu za miekkie do codziennej jazdy :)
By Krajes -  09 lip 2011, 2:36
 podlaskie
#47203
W tym temacie miałem pewne doświadczenie.Silck jest dobry tylko i wyłącznie na tor bo dobrze rozgrzany klei niesamowicie auto do toru co szczególnie czuć na zakrętach.Do jazdy na codzień nie możesz używać slicków ponieważ nie są dopuszczone do ruchu,teoretycznie są jakieś slicki z jakimiś napisami DOT ale pomimo to nie przejdzie przy kontroli. Niedogrzany slick nie trzyma wcale, do tego zero przyczepności na deszczu ,wilgotnym asfalcie czy kostce brukowej do tego bardzo szybko się zużywa.
Proponuję semislicki i tu masz w czym wybierać
MAXSPORT
FEDERAL 595 RS-R - mój typ
PROFIL
Toyo R888 - drogie i szybko schodzą
Toyo R1R - w sumie nie wiele tańsze od R888 ale i dużo słabsze
YOKOHAMA PARADA - Najtańsze ale szału nie ma
ADVAN A048R albo A032R - jest lepszy niż R888 ale też i droższy.
Markgum Mieszanka S2 - z opini potrafią odpadać całe płaty gumy,najtańsza
decyzja należy do ciebie