Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  30 sie 2012, 10:33
 łódzkie
#80625
Bo to nie jest firma charytatywna tylko normalna dzialalnosc ktora ma przynosic zysk. To sa ich pewnego rodzaju tajemnice, ktorymi sie po prostu nie dziela. Tak jak w innych branzach. :) postaw sie w ich sytuacji.
By GTI -  30 sie 2012, 10:41
 -------
#80626
Ok rozumiem tylko wszyscy wiedza ze iner, turbo, wtryski, od s3 to o co kaman i tak przyjade do nich założyć tak.
A że mam kogoś kto może załatwić mi części /2 to chciałbym to wykorzystać.
By speedbass -  30 sie 2012, 11:19
 pomorskie
#80634
logika jest jasna: każda wiedza kosztuje: montaż, znajomość podzespołów, części
nawet czas prób i doświadczeń, że to pasuje a to nie
każdy liczy i tyle jak w każdej branży, a jak już coś wie idzie na swoje
bo wiadomo, że u nas tuning każdy chciałby mieć jak najtaniej i po kosztach
pomijam, że potem łatwo się chwalić co ja nie mam za pół darmo
kupujesz na własne ryzyko i kupujesz to o czym wiesz i ile wiesz
to jest to kosztowne ryzyko i koszty uzyskania wiedzy
to biznes więc nie ma się co dziwić, że każde info jest w cenie i jest składnikowym całości
bierzesz płacisz, nie bierzesz nie płacisz
poza tym jak coś się wy*ra to kogo winić jak części nie są nowe? kogo winić? i zaczynają się schody
to znając życie też chcą wykluczyć
to jest biznes: kupujesz chcesz masz więc nie ma o co się kłócić
nie stać poczekać trzeba i tyle
By stefan-16 -  30 sie 2012, 11:35
 -------
#80635
GTI ile ty masz lat?? Jeszcze wczoraj jechałeś po tych co tuningują samochody żeby mieć parę koni więcej od kolegów...?? Ale wracając do tematu jak graty od S3 8P to Turbina K04 i jeszcze kilka rurek które są opisane w dziale GTI, IC S3 8P to samo Wtryski jak poszukasz na forum i necie znajdziesz dokładne numery tycz części. Największy problem jest z turbiną bo jak kupisz używkę to nigdy nie wiesz jak była traktowana, dlatego chłopaki z CS nie chcą montować używek żeby za dwa tygodnie turbo nie siadło a ktoś będzie miał do nich pretensje, że program źle napisali itp.
By GTI -  30 sie 2012, 11:43
 -------
#80637
Tak szczerze to tak jak mowia tylko polak potrafi, wiele różnych informacji było mi potrzebnych i jak szukałem i znalazłem to zawsze tylko jedno kasa kasa kasa. Ale np te same info dostalem od gosci z forum z uk lub usa za tak zwane wielkie dzieki, po prostu tacy sa ludzie w innych krajach. Pracowałem w usa z polakami i tak naprawde maja chyba najgorsza opinie ze wszystkich nacji nawet jesteśmy przed meksykami. Jak ktoś zapytał amerykanina coś na temat polaka (oczywiscie jeśli już miał z nimi styczność) to zawsze opinia była taka żę jesteśmy chamcy, nic tylko kombinujemy, patrzymy jak by tu zarobić i kogoś wyruchać i jak jest i okazja to ukraść. U nas to czasami ludzie sa tak bezczelni że za głupie sterowniki do drukarki trzeba płacić jak się chce sciągnąć, a na zagranicznych stronach sa za friko.
By GTI -  30 sie 2012, 12:02
 -------
#80639
Sluchaj sefek-16 bo jest tuning i jest tuning ja chciał bym go zrobić nie z powodu ustawek, startów spod świateł itd tylko dla własnej przyjemności. Widziałem kiedyś gościa (może miał z 60 lat) (w usa) jechał starym mustangiem GT, odszykowany był na cacy tak po wygladzie to parę setek koni było na bank i stanął na swiatlach a przy nim kolesie w toyota supra widać było że chcą się spróbować nagle zielone oni poszli jak przeciąg a gostek ruszył sobie delikatnie tylko było słychać cudowny dźwięk v8, a zakładam że jak by chciał to wciągnął by ich nosem. Ale takie pytanie, po co? Ma zajebiście zrobiony samochód ale dla własnej satysfakcji.
A ty powiedz ile masz lat, bo z tego co widać to interesują cię jak na razie dwie rzeczy olej motul i butowanie.
By GTI -  30 sie 2012, 12:44
 -------
#80644
Dzięki wielkie antoś, z niektórymi można się dogadać, ja jak będę mógł pomóc lub będę posiadał jakąś wiedzę która się komuś przyda to bez problemu się z nią podzielę nie szukając w tym interesu :)
Jeszcze raz wielkie dzieki.
By stefdeath -  30 sie 2012, 13:03
 -------
#80647
GTI pisze:Tak szczerze to tak jak mowia tylko polak potrafi, wiele różnych informacji było mi potrzebnych i jak szukałem i znalazłem to zawsze tylko jedno kasa kasa kasa. Ale np te same info dostalem od gosci z forum z uk lub usa za tak zwane wielkie dzieki, po prostu tacy sa ludzie w innych krajach. Pracowałem w usa z polakami i tak naprawde maja chyba najgorsza opinie ze wszystkich nacji nawet jesteśmy przed meksykami. Jak ktoś zapytał amerykanina coś na temat polaka (oczywiscie jeśli już miał z nimi styczność) to zawsze opinia była taka żę jesteśmy chamcy, nic tylko kombinujemy, patrzymy jak by tu zarobić i kogoś wyruchać i jak jest i okazja to ukraść. U nas to czasami ludzie sa tak bezczelni że za głupie sterowniki do drukarki trzeba płacić jak się chce sciągnąć, a na zagranicznych stronach sa za friko.
Sorry GTI ale jojczysz jak stara baba :D
Wszystkie informacje przeróbce na K04 są od stu lat na tym forum.
Ale tobie oczywiście trzeba podać na tacy bo oczywiście nie chce ci się nawet wpisać w szukajce...
Na dowód wklejam temat, w którym w pierwszym poście masz linka do zdjęcia gdzie są zebrane wszystkie części wraz z numerami a potem 4 strony dywagacji na ten temat.
Prosze:
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=1 ... &hilit=k04" onclick="window.open(this.href);return false;
By antoś -  31 gru 2012, 0:36
 łódzkie
#89804
Tak dla ciekawskich, moje auto (330KM) na zimowych oponach robi następujące czasy:

0-100: 5,6 sek.

100-200: 12,7 sek.

To są najlepsze czasy jakie udało mi się osiągnąć. Myślę, że ten pierwszy jest jeszcze do poprawienia, bo zimowe opony zapewniają słabą przyczepność na 1-szym biegu. :)