Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  22 paź 2011, 0:50
 łódzkie
#52036
Chciałem przedstawić wykres mojego autka, być może kiedyś założę "kartotekę" ale jak na razie zostanę przy tym.

W aucie dokonano niewielu modyfikacji mechanicznych:

- DP 3" w miejsce katalizatorów
- Intercooler z S3
- Turbo K04

Filtr powietrza, wtryski pozostały seryjne, mimo tego osiągnięty wynik jest następujący:

Obrazek
Mechanicznie auto przygotował CompSport oddział w Łodzi, a program wykonał Patryk z Bielska-Białej. Dziękuję! :)

Każdemu kto ma GTI polecam tą modyfikację, auto jeździ teraz zupełnie inaczej, przede wszystkim idzie górą, czego seryjny golf GTI, nawet po programie, za bardzo nie lubi robić. Z trakcją nie jest wcale tak źle, ze względu na płaski moment. :)
By antoś -  22 paź 2011, 11:34
 łódzkie
#52049
Po koszta proszę się kontaktować z CompSportem, ja mechanikę robiłem w Łodzi i bardzo sobie chwalę. Pod maską wszystko jest jak w oryginale, mocowania oryginalne itp. czyli tak jak sobie cenię. Do tego przyjazna atmosfera :)

Skrzynia manualna, co dla mnie jest dużym plusem.

DP 3" wykonany w CS w oddziale w Łodzi, chłopaki już nie jeden zrobili. :)
By Jedi -  22 paź 2011, 17:43
 -------
#52102
antoś pisze:U Ciebie to po takich modyfikacjach będzie około 360 KM i będzie jeździł już naprawdę dobrze. :P
wiem, widziałem w poprzednim temacie, aż żal serią jeździć :(
By Biegu -  21 lis 2011, 16:26
 -------
#54703
Pewnie sie nie dowiemy ile to kosztowało.

Ja nie rozumiem w ogóle całej tajemniczej otoczki wokół cen za modyfikacje w niektórych firmach. Czemu nie możemy znać ceny? Jak będę chciał zrobić to samo to zostanę wyceniony inaczej? Spoko nie mam z tym problemu jeżeli moje auto znacząco będzie się różnic budową od opisywanego.

A na marginesie to Panowie z CS (i nie tylko) są na tyle zarobieni że nie raczyli mi jeszcze odpisać na żadnego maila. Mam jechać do Łodzi i zabrać ich na obiad czy jak? Sorry...
By stefdeath -  21 lis 2011, 17:25
 -------
#54707
Biegu pisze:Pewnie sie nie dowiemy ile to kosztowało.

Ja nie rozumiem w ogóle całej tajemniczej otoczki wokół cen za modyfikacje w niektórych firmach. Czemu nie możemy znać ceny? Jak będę chciał zrobić to samo to zostanę wyceniony inaczej? Spoko nie mam z tym problemu jeżeli moje auto znacząco będzie się różnic budową od opisywanego.

A na marginesie to Panowie z CS (i nie tylko) są na tyle zarobieni że nie raczyli mi jeszcze odpisać na żadnego maila. Mam jechać do Łodzi i zabrać ich na obiad czy jak? Sorry...
Zanim przejdziecie do wspólnych obiadów wypadałoby zadzwonić :)
By speedbass -  21 lis 2011, 19:19
 pomorskie
#54714
jest wszystko napisane
wiemy ile kosztuje
nie wiem po co ta dyskusja
ja nic nie ukrywam :wink: ale się nauczyłem sam
myślę, że to jest jak z RR czy Porsche
robisz jak cię stać a jak nie stać nie robisz lub sztukujesz po swojemu po kosztach w jakimś garażu ze znajomym za piwo
znane są w drugim obiegu ceny zwyczajowe ale nikt ich nie pisze oficjalnie w wielu zawodach
liczy się doświadczenie, wiedza, renoma i ekskluzywność, fachowość, umiejętności itd jak wszędzie, jeden bierze 50 zł a drugi 500zł
jego sprawa
każdy wycenia się inaczej
ale nie jest prawdą i to nie jest powiedziane że każdy ma inną cenę
zależy może od tego ile zrobił już do tej pory ala karta stałego klienta jak wszędzie
ale w złym tonie jest oficjalnie pisać na forum o kosztach bo nic dobrego u nas to nie wnosi jak widać wyżej
np. gdzie jest napisane oficjalnie ile bierze za koncert "ktoś tam"
umawianie się co do ceny na gotowe nie ma sensu bo wychodzą nieprzewidziane kwiatki i klops
ogólnie każdy wie, jakie części są do tego potrzebne i ile stoją
ile warsztat weźmie za montaż i ile wychodzi program do silnika
wystarczy dodać, no właśnie, ale nie wierzy się w to co wychodzi i człowiek chciałby usłyszeć mniej
każdy musi i tak wyjść na swoje i zarobić więc po co te komentarze
z mojego doświadczenia zawsze najmniej wyjdzie jak robi się od razu całość a nie po kawałku
i pięć razy zmienia program i coś dokłada
By stefan-16 -  21 lis 2011, 20:44
 -------
#54717
Kolega ma racje, jeżeli chodzi o ceny to CS jest według mnie najlepszą firmą w PL co ogarnia te silniki. Można zrobić to taniej, ale później będziemy płakać lub nie będziemy zadowoleni i trzeba będzie płacić jeszcze raz za program. Koszta kosztami, ale liczy się też podejście firmy do tematu i nie olewanie później jak się coś zje... A dodam że cena CS nie jest jakaś mega wygórowana bo robiłem rozeznanie po firmach co robią TFSI. A nie każda co robi Programy ogarnia ten silnik tak jak oni. Więc lepiej dozbierać i odwiedzić chłopaków :)

A druga sprawa niech ktoś sobie wejdzie na forum Street Racing i zobaczy dział projekty. To wtedy się przekona kto rządzi na naszym rynku w dziedzinie TFSI oraz TSI. Ostatnie fajny projekt to Sirocco pomarańczowe oraz Lupo z silnikiem 2.0TFSI :)