Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
Awatar użytkownika
By MrNazarinho -  13 cze 2016, 11:22
 spoza Polski
#231105
Może ja mam jakiś odosobniony przypadek. Kilka miesięcy temu wymieniłem dolną poduszkę pod skrzynią. Zamontowali mi wersję > 2008. Wszystko cacy. Zaznaczam że wszystkie poduchy w stanie "igła".

Założyłem wczoraj wkładkę, tę dla roczników >2008, żółtą, nie chciałem betonu. A jednak...
Takich drgań nie miałem nawet w TDIku z wyrąbanymi poduszkami. Cholernie czuć cały silnik jak pracuje, wszystko przenosi się na bude. Robiąc przegazówki na postoju w okolicach 3500 obr auto wpada w rezonans. Wszystko wibruje i głośniej słychać silnik.
Ogólnie takie wrażenie jakby ktoś przyspawał silnik do auta... Zero komfortu.

Wkładka poszła OUT i nie chce więcej o tym słyszeć. I żadnego lepszego reagowania na gaz nie zauważyłem...
Awatar użytkownika
By vwadam -  14 cze 2016, 23:28
 kujawsko-pomorskie
#231334
Posiadam wkładkę fioletową, jeśli chodzi o przenoszenie drgań - jest to troszkę odczuwalne ale mi osobiście nie przeszkadza.

Jedynym plusem za to bardzo istotnym jest to, że biegi wchodzą bez problemu przy wyższych obrotach.

Aha, jeszcze jedno - gorzej się cofa i czasami na górce jest problem z wbiciem wstecznego :D