Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By kostecki -  03 sty 2012, 21:31
 mazowieckie
#58609
właśnie nie wiem wertując temat znalazłem jedną wypowiedź troszkę mało
jestem ciekaw opinii większej ilości użytkowników DSG z tą wkładką
By pszczolek -  03 sty 2012, 22:02
 mazowieckie
#58619
Jakby co to mam taka wkładke powerflexa czerwona na zbyciu :wink:
Używna jedynie tydzien :wink:
Brak jedynie pudełka wszystko w idealnym stanie :)
By FlorekGTI -  03 sty 2012, 22:57
 -------
#58622
ArekK pisze:
FlorekGTI pisze:Może on ją odkręcił żeby lepiej weszła wkładka bo z tego co patrze na filmik to wogule ciężko mu ta wkładka wchodzi. U mnie to nasmarowałem porządnie i weszła bez problemu.
Florek i jak odczucia? Patrzyłeś czy sama łapa na mocowaniu do silnika nie była już nadwyrężona?
Odczucia jak najbardziej na plus. Teraz przy szybkich przebitkach z 1 na 2 nie ma takiego szarpnięcia tylko jest płynny ciąg. Przy montażu wszystko było sztywno ale po włożeniu wkładki jest beton :wink:
By ArekK -  04 sty 2012, 10:30
 mazowieckie
#58630
pszczolek pisze:Jakby co to mam taka wkładke powerflexa czerwona na zbyciu :wink:
Używna jedynie tydzien :wink:
Brak jedynie pudełka wszystko w idealnym stanie :)
Czerwona przeznaczona do TDI :)
By stefdeath -  04 sty 2012, 15:41
 -------
#58647
pszczolek pisze:Jakby co to mam taka wkładke powerflexa czerwona na zbyciu :wink:
Używna jedynie tydzien :wink:
Brak jedynie pudełka wszystko w idealnym stanie :)
Czyli co? jednak nie pomogło na zużyta poduszkę?
By pszczolek -  04 sty 2012, 18:18
 mazowieckie
#58671
nie pomoglo :(
Problem lezał w poluzowanych śrubach od wózka. Dokrecilem wszystkie i problem zniknal, zadnego pukania czy stukania ;)

Czerwona równiez pasuje do GTI i nie jest wcale miększa od żółtej wkładki :)
By ArekK -  05 sty 2012, 0:02
 mazowieckie
#58733
pszczolek pisze: Czerwona równiez pasuje do GTI i nie jest wcale miększa od żółtej wkładki :)
Zgadza się, przecież te elementy mocujące silnik są identyczne w obu odmianach, także fizycznie pasować będą wszystkie.
Chodzi tylko o twardość mieszanki w tych wkładkach, TDI będzie miększa ze względu na chociażby wibracje charakterystyczne dla tej jednostki.
Oczywiście włożenie jakiejkolwiek będzie dawało wymierny efekt :)
By stefdeath -  12 sty 2012, 20:30
 -------
#59469
Dziś założyłem to ustrojstwo - zółtą powerflexa. Generalnie jakbym nie wiedział, że tam coś jest to podczas normalnej jazdy nie zauważyłbym różnicy. Z moich subiektywnych odczuć:
żadnych drgań, mam wrażenie wręcz, że silnik pracuje spokojniej, przy przegazówkach nie kopie w plecy jak pisał Antoś. Tak więc minusów zero.
Co do zmiany biegów nie zauważyłem żadnej różnicy.
Reakcja na gaz może siłą sugestii wydawało mi się, że jakby lepsza ale to pewnie po prostu dlatego, że podjarany byłem i trochę dusiłem :)
Co do przyczepności to faktycznie jakby lepiej. Co prawda padało i testowałem na mokrym ale i tak przy pełnym bucie na 2 i 3 esp odpala się rzadziej i na krócej, no i nie biją tak strasznie koła podczas buksowania. Na pewno dynamiczniej udawało mi się ruszyć na mokrym niż przed założeniem. Na suchym jeszcze fajniej powinno kleić.
Więc ostateczny werdykt biorąc pod uwagę stosunek cena/przydatność oceniam na "warto" ale najlepiej od razu zakupić tą fioletową najtwardszą.
By antoś -  12 sty 2012, 22:04
 łódzkie
#59473
U mnie też to kopanie w plecy stało się mniej odczuwalne, czasami jak na postoju pododaję kilka razy gazu to trochę czuć. Najbardziej podoba mi się to, że przy szybkiej jeździe łatwiej mi się zmienia biegi - skrzynia chodzi jakby precyzyjniej. Teraz myślę o poduszkach silnika powerflexa. :)
By stefdeath -  13 sty 2012, 9:25
 -------
#59496
Antoś ty już tam narobiłeś tyle kuniów, że faktycznie przy pełnej qwie silnik mógł mocno lecieć do tyłu więc odczuwasz różnicę ;) U mnie stadko skromniejsze więc może dlatego nie odczuwam wielkiej różnicy. Ale jak na mod za 120zł to uważam, że jest ok :)
Awatar użytkownika
By krz_p -  04 maja 2012, 9:44
 wielkopolskie
#71724
zamówiłem żółtą wkładkę powerflexa
mam nadzieję, że skutecznie ograniczy ruchy silnika

zamawiał już ktoś z powerflex.pl?
By stefdeath -  04 maja 2012, 14:08
 -------
#71732
krz_p pisze:zamówiłem żółtą wkładkę powerflexa
mam nadzieję, że skutecznie ograniczy ruchy silnika

zamawiał już ktoś z powerflex.pl?
Ja bralem od nich zolta. Teraz jakbym cofnal czas to bralbym ta najtwardsza czerwona.
Awatar użytkownika
By krz_p -  11 maja 2012, 13:33
 wielkopolskie
#72334
stefdeath ile czasu czekałeś na tą wkładkę?
bo wysłałem zamówienie, ale poza jedynym mailem potwierdzającym zamówienie (ale bez żadnych szczegółów) to zero odzewu
do kontaktu są jedynie adresy mailowe, ale one nie działają (maile nie dochodzą)
jakiegokolwiek numeru telefonu brak :(