Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By stefdeath -  09 lis 2011, 9:27
 -------
#53699
N4S pisze:Polecam wkładkę. Jest to najlepsza modyfiakcja w stosunku do ceny. Jest niesamowita zmiana w czuciu samochodu i zachowaniu w zakręcie. Minus to większy hałas i przy DSG było czuć na pedale hamulca zmianę biegu przy schodzeniu z 2 na 1. Kupowałam na stronie http://www.awesome-gti.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Wybrałem produkt ECS Dogbone Mount Insert Kit bo miał w zestawie większą śrubę (należy pamiętać, że śruba jest jednorazowa, nie powinno się ponownie jej przykręcać).
A dlaczego nie wkłada sie tej samej śruby? w zestawie powerflexa nie ma śruby w instrukcji nic nie mówią o zmianie na nową a na instrukcjach montażu na YT też pakują tą samą. Jeśli nie jest uszkodzona i jest dokręcona z zalecanym przez producenta momentem to chyba nic się nie stanie?
By antoś -  09 lis 2011, 10:16
 łódzkie
#53704
Nawet ELSA nic nie mówi o wymianie śruby więc nie widzę takiej potrzeby by zakładać nową. Przy wymianie elementów zawieszenia też nie wymienia się śrub na nowe.
By Biegu -  09 lis 2011, 10:36
 -------
#53707
Cytując ksiażkę z serii sam naprawiam do Golfa V:

Śruby mocujące w podporach zespołu napędowego ulegają wydłużeniu, dlatego należy wymienić je każdorazowo po odkręceniu

Wg ETKI jest to śruba N 105 580 01 i kosztuje w ASO 9,34 PLN

Ja dziś trafiłem na to http://www.awesome-gti.co.uk/product.ph ... 1&xSec=158 co jest ciekawą opcją dla mnie biorąc pod uwagę, że do wymiany mam poduszki.


A wracając do tematu Powerflexa to ilu nas jest do tego zakupu jeszcze? W 3 to nie grupowy zakup zwłaszcza, że jak patrze teraz to na http://www.inter-rally.pl/s/0/0/0/8949~ ... 0/0,0.html to tu mam dużo taniej tuleje do zawieszenia a drożej wkładki w łapę, wiec Was to nie urządza.

@ArekK wkładka z oznaczeniem P czyli do Track Day Use nie jest oferowana w Polsce z tego co widzę, zostaje ciągnięcie z UK.

Liczyłbym na żwawe odpowiedzi bo mam do zrobienia parę rzeczy pod silnikiem a poli chciałem przy okazji zmienić więc zależy mi na czasie
By stefdeath -  10 lis 2011, 11:54
 -------
#53772
Biegu jak ci się spieszy i tak mało nas to może faktycznie nie ma sensu kombinować - kupuj tam gdzie ci jest korzystniej.
By pszczolek -  10 lis 2011, 14:09
 mazowieckie
#53778
Ile wyjdzie taka wkładka z przesyłka do tdi średniotwarda przed 2008 rokiem ? :P
Bo jestem wstepnie zainteresowany :D
By N4S -  13 lis 2011, 21:44
 -------
#53983
stefdeath pisze:
N4S pisze:Polecam wkładkę. Jest to najlepsza modyfiakcja w stosunku do ceny. Jest niesamowita zmiana w czuciu samochodu i zachowaniu w zakręcie. Minus to większy hałas i przy DSG było czuć na pedale hamulca zmianę biegu przy schodzeniu z 2 na 1. Kupowałam na stronie http://www.awesome-gti.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Wybrałem produkt ECS Dogbone Mount Insert Kit bo miał w zestawie większą śrubę (należy pamiętać, że śruba jest jednorazowa, nie powinno się ponownie jej przykręcać).
A dlaczego nie wkłada sie tej samej śruby? w zestawie powerflexa nie ma śruby w instrukcji nic nie mówią o zmianie na nową a na instrukcjach montażu na YT też pakują tą samą. Jeśli nie jest uszkodzona i jest dokręcona z zalecanym przez producenta momentem to chyba nic się nie stanie?
Przeglądałem kilka biuletynów technicznych, gdzie zawsze przy odkręceniu tej śruby i każdej innej trzymającej "kołyskę" wskazywali żeby zakładać nowe śruby.
By czesiek -  13 lis 2011, 22:32
 dolnośląskie
#53992
pszczolek pisze:Ile wyjdzie taka wkładka z przesyłka do tdi średniotwarda przed 2008 rokiem ? :P
Bo jestem wstepnie zainteresowany :D
Nie polecam tego do diesla, drgania sie przenosza na bude. Mam to u siebie zamontowane i nie jestem zadowolony, w sumie wiele sie nie poprawilo,a ucierpial komfort.Najgorzej jest przy cofaniu, wrecz tragicznie. Natomiast moge polecic elementy zawieszenia z Powerflexa, bo jest duza roznica i poki co uwazam ze sa to dobrze wydane pieniadze. Zamawialem w firmie inter rally. Ciagna z UK wplata z gory, ale dostawa bezproblemowa. Czas oczekiwanie ok 2 tygodni.
By pszczolek -  14 lis 2011, 7:00
 mazowieckie
#54003
Tylko ze u mnie jest ta poduszka juz lekko wybita i stuka przy zmianie biegow szczegolnie z 1 na 2 :(
Myslalem ze jak wsadze tą wkładke to mi sie ona usztywni i bedzie po problemie :P
By stefdeath -  03 sty 2012, 14:35
 -------
#58541
Jeszcze jedno pytanie - czy w GTI trzeba zdejmować osłonę pod silnikiem żeby mieć dostęp do tej poduszki i łapy silnika?
By FlorekGTI -  03 sty 2012, 15:31
 -------
#58548
Nie trzeba, montaż jest banalnie prosty. Odkręcasz śrubę, wkładkę smarujesz mazidłem żeby lżej się włożyła, wkładasz i przykręcasz. Dodatkowo masz jeszcze podkładkę którą wkładasz pod podkładkę którą już masz ze śrubą.
By stefdeath -  03 sty 2012, 16:58
 -------
#58562
FlorekGTI pisze:Nie trzeba, montaż jest banalnie prosty. Odkręcasz śrubę, wkładkę smarujesz mazidłem żeby lżej się włożyła, wkładasz i przykręcasz. Dodatkowo masz jeszcze podkładkę którą wkładasz pod podkładkę którą już masz ze śrubą.
To nie trzeba nawet wyciągać tej łapy z poduszki tak jak robił to koleś na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=LH7MhZvSklE" onclick="window.open(this.href);return false; ?
By FlorekGTI -  03 sty 2012, 19:57
 -------
#58583
Może on ją odkręcił żeby lepiej weszła wkładka bo z tego co patrze na filmik to wogule ciężko mu ta wkładka wchodzi. U mnie to nasmarowałem porządnie i weszła bez problemu.
By ArekK -  03 sty 2012, 21:20
 mazowieckie
#58596
FlorekGTI pisze:Może on ją odkręcił żeby lepiej weszła wkładka bo z tego co patrze na filmik to wogule ciężko mu ta wkładka wchodzi. U mnie to nasmarowałem porządnie i weszła bez problemu.
Florek i jak odczucia? Patrzyłeś czy sama łapa na mocowaniu do silnika nie była już nadwyrężona?
By ArekK -  03 sty 2012, 21:27
 mazowieckie
#58603
kostecki pisze:a ma to ktoś z DSG??
Skrzynia w tym wypadku nie gra roli, chodzi o lepsze wytłumienie wychyleń silnika ale niech wypowiedzą się Ci co mają to przy DSG :D