Volkswagen Golf MK5

Tematy techniczne związane z konstrukcją Golfa GTI (Pirelli, Edition30) oraz R32
By antoś -  07 lis 2011, 0:55
 łódzkie
#53543
To ogranicza pracę silnika do przodu i do tyłu, przy seryjnej łapie ten ruch też jest ograniczony, zobaczcie jak jest skonstruowana guma, w pewnym momencie dochodzi do zderzenia gumowych elementów i silnik dalej się nie przesunie. Producent nie montuje twardszych gum, bo po ich zamontowaniu bardziej będzie czuć szarpnięcia przy dodawaniu gazu. Ciężko tu mówić o jakichś wibracjach, to nie jest TDI, które się trzepie jakby miało spazmy tylko gładko pracujący silnik.

Jeżeli tak bardzo martwiłbym się o skrzynię to nie zmieniałbym szybko biegów, nie ruszał ostro spod świateł, a obstawiam, że każdy z Was to robi, jeżeli tak, to przestańcie, bo może się coś jeszcze popsuć. :P
By stefdeath -  07 lis 2011, 11:19
 -------
#53562
No może i racja. Skoro Antoś mówi, że zmiana wyczuwalna na + to ja chyba to też założę :)
Z tego co pamiętam to kolega N4S kiedyś tutaj polecał ten mod ze względu na lepsze przyspieszenie do 100.
Może ktoś jeszcze z Warszawy chciałby zamówić to możemy się zgrać i podzielić koszty wysyłki.
Dostałem info z powerflex pl że wysyłka jednej sztuki to 30zł -można spytać ile kosztuje wysłanie konkretnej ilości. Instalacja wygląda na banalną więc żeby było fajniej można się ugadać np. tutaj http://www.autohobby.waw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; i zrobić to samemu :)
By antoś -  07 lis 2011, 17:24
 łódzkie
#53583
Dzisiaj wyłapałem jeden minus. Na postoju bardziej wyczuwalne są te charakterystyczne dla TFSI szarpnięcia silnika. Mnie to nie przeszkadza, bo górują tutaj zalety. ;P
By ArekK -  08 lis 2011, 12:55
 mazowieckie
#53652
stefdeath pisze:No może i racja. Skoro Antoś mówi, że zmiana wyczuwalna na + to ja chyba to też założę :)
Z tego co pamiętam to kolega N4S kiedyś tutaj polecał ten mod ze względu na lepsze przyspieszenie do 100.
Może ktoś jeszcze z Warszawy chciałby zamówić to możemy się zgrać i podzielić koszty wysyłki.
Dostałem info z powerflex pl że wysyłka jednej sztuki to 30zł -można spytać ile kosztuje wysłanie konkretnej ilości. Instalacja wygląda na banalną więc żeby było fajniej można się ugadać np. tutaj http://www.autohobby.waw.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; i zrobić to samemu :)
Jak co to jestem chętny do grupowego zakupu :D
By stefdeath -  08 lis 2011, 14:39
 -------
#53662
Biegu pisze:Skąd chcecie to zamawiać? Ja wezmę jeszcze tuleje do zawieszenia. Chciałbym na to fakturę. Widziałem niezłe ceny na inter-rally ale nie chce mi działać ta strona teraz:/
No ta twoja stronka coś się zesrała mi tez się nie otwiera. Ja patrzyłem tutaj http://www.powerflex.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obadaj ceny tego co Cię intersi - skoro bierzesz najwięcej rzeczy to może ty byś zrobił zamówienie i podpytał o koszt wysyłki całości i ewentualny rabat a my się podczepimy :)?
Zrobilibyśmy listę chętnych na te wkładki do łapy i wlali ci kasę na konto a potem zorganizowalibyśmy jakiś spocik na odbiór. Na Kajmany z taką "mega" kasą chyba byś nie uciekł :) Co wy na to?
Na razie na wkładki piszą się:
ja czyli stefdeath :)
ArekK
kostecki ?
By Biegu -  08 lis 2011, 14:57
 -------
#53666
stefdeath pisze: Zrobilibyśmy listę chętnych na te wkładki do łapy i wlali ci kasę na konto a potem zorganizowalibyśmy jakiś spocik na odbiór. Na Kajmany z taką "mega" kasą chyba byś nie uciekł :) Co wy na to?
No ja mogę to ogarnąć. Spróbuję się skontaktować na tej niedziałającej stronie. Wydaje mi się że wdrażają nowe rozwiązanie do sprzedaży online stąd chwilowy down time strony.

Na Kajmany nie ucieknę najwyżej będziecie mnie ścigać po kieleckich lasach ;)

No i deklarując się na poliuretany zajrzyjcie na stronę http://www.powerflex.co.uk/products/Gol ... 737/1.html ponieważ mamy tu rozróżnienie na twardości i rocznika. Z tego co widzę na stronie polskiej oferowana jest jedynie wkładka PFF85-504 czyli do 2008 o średniej twardości.

Zaczynam listę
1. Biegu (1*PFF85-504, 2*PFF85-501, 2* PFF85-502)
2. ...
By stefdeath -  08 lis 2011, 17:35
 -------
#53672
1. Biegu (1* PFF85-504, 2* PFF85-501, 2* PFF85-502)
2. ArekK (1* PFF85-504P)
3. Stefdeath (1* PFF85-504)
By N4S -  08 lis 2011, 20:59
 -------
#53675
Polecam wkładkę. Jest to najlepsza modyfiakcja w stosunku do ceny. Jest niesamowita zmiana w czuciu samochodu i zachowaniu w zakręcie. Minus to większy hałas i przy DSG było czuć na pedale hamulca zmianę biegu przy schodzeniu z 2 na 1. Kupowałam na stronie http://www.awesome-gti.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; Wybrałem produkt ECS Dogbone Mount Insert Kit bo miał w zestawie większą śrubę (należy pamiętać, że śruba jest jednorazowa, nie powinno się ponownie jej przykręcać).
By ArekK -  09 lis 2011, 8:46
 mazowieckie
#53694
Biegu zbyt długo nie będziemy chyba czekać na decyzję innych do grupowego zakupu :)
Myślę że jakoś po weekendzie trzeba zamknąć listę i zebrać kasę.